تیم منتخب هفته سوم لیگ نوزدهم از نگاه تهران نیوز

  • کد خبر : 524216
  • ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
تیم منتخب هفته سوم لیگ نوزدهم از نگاه تهران نیوز

هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران سرانجام بعد از ۴ روز به پایان رسید تا ۱۶ تیم حاضر در این دوره از لیگ، به هر کیفتی که شده هفته سوم را هم پشت سر بگذراند. سرویس ورزشی تهران نیوز نیز همانند فصل گذشته در پایان هر هفته تیم منتخب هفته لیگ برتر را بر اساس معیارها و امتیازهای تعیین شده مشخص و معرفی خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، هفته سوم لیگ نوزدهم در حالی بعد از چهار روز رقابت به پایان رسید که تیم‌های مدعی کم کم در حال جدا کردن خود از سایرین هستند. در این بین استقلال تنها مدعی لیگ نوزدهم است که کماکان در بردن ناکام بوده و با ۲ امتیاز از ۳ بازی نیمه پایین جدول را برای اسکان برگزیده است. سپاهان در اهواز با تساوی برابر فولاد اولین امتیاز فصل را از دست داد تا با توجه به برد پدیده بین این تیم و صدر فاصله ایجاد شود و شاگردان یحیی در پدیده شهر خودرو تنها تیمی باشد که ۱۰۰درصد برد را کسب کرده است. پرسپولیس برد تا قبل از دربی با ۶ امتیاز در جایگاه چهارم باشد و بیشترین سهم را در تیم منتخب هفته سوم لیگ نوزدهم داشته باشد. تراکتور نیز با تساوی برابر ذوب آهن نشان داد هنوز تیم بازی‌های خارج از خانه نشده است.

این هفته از مسابقات با درخشش جوانان ابراهیم صادقی در تیم سایپا همراه شد تا با ۳ سهمیه در تیم منتخب هفته سوم لیگ نوزدهم شگفتی‌سازان هفته باشند. پرسپولیس دیگر تیم موفق هفته بود که موفق شد در تهران با ارائه یک بازی برتر ۴ بازیکن را به تیم منتخب هفته معرفی کند و تیم نفت مسجد سلیمان نیز ۲ نفر نماینده داشت. پیکان و نساجی نیز تیمهایی بودند که هر کدام یک نماینده در تیم منتخب هفته سوم لیگ نوزدهم برای خود دست و پا کردند.

تیم منتخب هفته سوم لیگ نوزدهم به شرح زیر است:

دروازه‌بان؛

بوژیدار رادوشویچ، پرسپولیس

تیم منتخب هفته سوم لیگ نوزدهم

محرومیت بیرانوند به دلیل اتفاقات بازی تراکتور و پرسپولیس در شهر تبریز فرصتی شد تا رادوشویچ به فاصله کوتاهی از هفته اول لیگ دوباره فرصت ایستادن درون دروازه ارتش سرخ را پیدا کند و با ثبت یک کلین شیت دیگر همانند بازی اول، برای اولین بار از زمان حضورش در پرسپولیس از این حیث بیرانوند را جا بگذارد. رادو با عملکرد خوب خودش در این بازی نشان داد که در صورت جدایی بیرانوند در ابتدای فصل و یا حتی در نیم فصل دوم جای خالی این گلر ملی پوش را به خوبی پر خواهد کرد و خیال هواداران از بابت جانشین علی بیرو راحت باشد.

رادو در این بازی ۳ مهار توپ موفق، ۲ خروج موفق و ۲ بازیابی توپ داشت اما گل کار این دروازه بان ۳۰ ساله در بیست و یکمین بازی خود با پیراهن سرخ پوشان ضربه کاشته دقیقه ۴۴ صنعت نفت بود که بعد از برخورد به پای مدافعان ارتش سرخ منحرف شد اما رادو با یک واکنش استثنایی توپ را روی خط جمع و جور کرد تا پرسپولیس در بازی باقی بماند و در ادامه به برتری برسد. رادو همچنین نشان داد که در بازی با پا هم متبحر است و در این بازی ۱۱۹ پاس داد که چهارده‌تای آن به مقصد رسید تا ۷۵ درصد پاس سالم داشته باشد که برای یک گلر آمار خوبی است.

مدافعان؛ 

سعید محمدی‌فر، سایپا

بدون شک محمدی‌فر شگفتانه هفته به حساب می‌آید که در برد پرگل تیمش برابر نساجی یکی از بهترین‌ها بود و به همه نشان داد که استعداد جدیدی در حال شکوفایی است. بازیکن فصل گذشته پارس جنوبی در بازی برابر قائمشهری‌ها ۹۰ دقیقه برای تیمش توپ زد و گل تیمش را هم به ثمر رساند. محمدی فر در این بازی بارها و بارها از سمت راست تیم سایپا نفوذهای مرگباری از خود به نمایش گذاشت و ۳ بار توپ را بر روی دروازه نساجی ریخت. این بازیکن ۲۴ ساله ۲ قطع توپ، ۱ دفع توپ و ۲ نبرد هوایی موفق داشت تا در فاز تدافعی نیز جز بازیکنان با کیفیت هفته باشد.

محمدحسین کنعانی‌زادگان، پرسپولیس

تیم منتخب هفته سوم لیگ نوزدهم

کنعانی‌زادگان جز معدود بازیکنان ملی پوشی بود که دردو هفته ابتدایی لیگ به میدان نرفت اما توسط ویلموتس در ترکیب تیم ملی جای گرفت تا کالدرون نیز مجاب به استفاده از وی شود و برای دربی به سید جلال استراحت بدهد. محمدحسین کنعانی بعد از اتفاقات ۳،۴ فصل پیش و رفتن به تیم رقیب از ابتدای لیگ بمب انگیزه بود تا این که بازی با صنعت نفت مجالی شد تا این مدافع ملی پوش با یک بازی هنرمندان و به ثمر رساندن گل سه امتیازی سرخپوشان حوادث تلخ گذشته بین خودش و هواداران را به فراموشی بسپارد.

مدافع ملی پوش سرخها در این بازی ۳ تکل موفق و ۴ قطع توپ داشت تا بدون این که دفع توپ داشته باشد به کار خودش پایان بدهد. کنعانی در نبردهای هوایی کمی ضعیف ظاهر شد و در ۴ نبرد هوایی ۲ بار پیروز شد. نکته مثبت بازی این مدافع به گردش در آوردن توپ است که وی در این بازی ۴۳ پاس داشت و ۳۹ پاس آن سالم بود تا ۹۱درصد پاس سالم از خود به جای گذاشته باشد. کنعانی‌زادگان با بازی با کلاسی که داشت، خیال هواداران را از بابت جانشین سید جلال که احتمالاً پایان فصل از دنیای فوتبال خداحافظی خواهد کرد، راحت کرد.

حامد نورمحمدی، نفت مسجد سلیمان

مدافع میانی بودن میراث خانوادگی نورمحمدی است و بعد محمد نورمحمدی که سالها برای پرسپولیس توپ زد و کاپیتان این تیم نیز بود حالا نوبت برادر کوچک‌تر است که این نام را در لیگ زنده نگه دارد. بازیکن سابق تیمهای راه آهن، ملوان و پارس جنوبی جم امسال نیز همراه تارتار به مسجد سلیمان آمده تا کمربند دفاعی این تیم را محکم کند و این وظیفه را به خوبی انجام داده است. حامد در بازی با استقلال علاوه بر این که ۲ تکل موفق و ۲ قطع توپ داشت در نبردهای هوایی نیز موفقیت ۱۰۰درصدی داشت. این مدافع بلند قامت در نهایت نیز موفق شد با یک قطع توپ فوق العاده در محوطه جریمه استقلال گل تساوی بخش تیمش را به ثمر برساند تا شاگردان تارتار با ۳ مساوی از ۳ بازی نسبت به فصل گذشته شرایط خیلی خوبی را تجربه کند.

محمد انصاری، پرسپولیس

بعد از حدود ۱ سال از مصدومیت شدید و پارگی رباط صلیبی محمد انصاری در فینال لیگ قهرمانان آسیا برابر کاشیما بلاخره انصاری به ترکیب اصلی سرخپوشان برگشت و توانست روزهای خوب خود را در این بازی نیز تکرار کند. مدافع باتجربه سرخپوشان در بازی با نفت مسجد سلیمان بارها و بارها از سمت چپ سرخپوشان نفوذهای انفجاری از خود به نمایش گذاشت و با پرس خوبی که داشت تیم را جلو نگه می‌داشت. انصاری تا آخرین دقیقه بازی نیز جنگنده ظاهر شد و بارها و بارها خط دفاع آبادانی‌ها را آزار داد.

انصاری در این این بازی ۲ پاس کلیدی، ۷سانتر و ۱ دریبل موفق داشت تا در فاز هجومی عملکرد فوق العاده‌ای داشته باشد. شماره ۱۵ سرخپوشان در دفاع نیز با دو تکل موفق و ۱ نبرد هوایی عملکرد بدی نداشت تا بعد از مدتها حضور در ترکیب سرخپوشان به تیم منتخب هفته سوم لیگ نوزدهم هم برسد.

هافبک‌ها؛

حسین ابراهیمی، نفت مسجد سلیمان

تیم منتخب هفته سوم لیگ نوزدهم

بازیکن گیلانی تیم نفت مسجد سلیمان بعد از سقوط سپیدرود دل از شمال کشور و زادگاهش کند تا فوتبال خود را در جنوب دنبال کند و شاگرد تارتار شد. حسین ابراهیمی در بازی با استقلال بهترین چهره زمین بود و بارها و بارها تلاش کرد تا بازیکنان تیمش را صاحب موقعیت کند که دست آخر یکی از همین تلاشها تبدیل به گل شد تا پاس گل این بازی نیز به نام وی ثبت شود. این هافبک ۲۹ ساله در برابر استقلال ۴ پاس کلیدی و ۷ سانتر به ثبت رساند و علاوه بر این در فاز تدافعی نیز فعال بود. ابراهیمی در این بازی ۱ تکل موفق و ۱ قطع توپ داشت و ۳ بار بازیکنان استقلال را مجبور به خطا کردن کرد تا دست آخر یکی از همین خطاها با سانتری دقیق به گل تبدیل شود.

سعید واسعی، پیکان

تیم منتخب هفته سوم لیگ نوزدهم

سعید واسعی مهمترین چهره پیکانی‌ها در بازی با شاهین بود که نفش اصلی را در گل تیمش ایفا کرد و تلاشهای زیادی برای برتری تیمش کشید که از جمله آن ۳ پاس کلیدی و ۵ سانتری بود که برای هم تیمی‌های خود ارسال کرد. واسعی در این بازی ۳ دریبل موفق داشت که ازاین حیث نیز در هفته سوم لیگ شاخص شد. این هافبک تهاجم ۲۴ ساله و مشهدی در فصل قبلی نیز جز چهره‌های شاخص تیمش بود اما در دو هفته ابتدایی لیگ نوزدهم چیز خاصی از خود به نمایش نگذاشت اما در این هفته جبران کرد.

مهدی ترابی، پرسپولیس

مهدی ترابی در بازی با نفت همانند بازی با پارس جنوبی درخشان ظاهر شد و اگر کم دقت نبود گلزنی هم می‌کرد. مهدی ترابی در بازی با صنعت بسیار جنگجو ظاهر شد و با پرس رو به جلویی که داشت خصوصاً در دقایق انتهایی بازی خطرات زیادی را روی دروازه صنعت ایجاد کرد که یکی از آنها توسط خود وی به تیرک کوبیده شد. ۳ پاس کلیدی و ۴ سانتر در کنار عملکرد وی در خط دفاعی که شامل ۳ تکل موفق و ۲ قطع توپ است باعث حضور مهدی در تیم منتخب هفته سوم لیگ شد.

امیرحسین حسین زاده، سایپا

حسین زاده را می‌توان پدیده لیگ نوزدهم دانست که در سن ۱۸ سالگی موفق به درخشش در لیگ شده تا سایپا جای خالی ستارگانی چون ترابی، رضاوند و دشتی را احساس نکند و در جمع بالانشین‌ها قرار داشته باشد. حسین زاده در بازی با نساجی ۹۰ دقیقه برای تیمش بازی کرد و از دو شوتی که به سمت دروازه قائمشهری‌ها شلیک کرد ۱ گل و ۱ تیرک به ثبت رساند. این وینگر جوان و عضو تیم ملی جوانان در این بازی ۱ پاس کلیدی و ۳ سانتر نیز داشت که از این اقدامات خود یک پاس گل نیز برای هم تیمی خود ساخت تا نوید ظهور یک پدیده جدید را به فوتبال ایران داده باشد.

مهاجمان؛

رحمان جعفری، نساجی

۳۰ دقیقه کافی بود تا مهاجم ۲۲ ساله نساجی‌چی‌ها همانند بازی با پیکان خوش بدرخشد و ۲ گل برای تیمش به ثبت برساند تا حسابی خودروسواران را بترساند. این بازیکن که از محصولات آکادمی نساجی است در این بازی ۷بار توپ را لمس کرد که ۳تای آن شوت به سمت دروازه بود و دو گل به ثمر رساند. از جعفری در آینده بیشتر خواهید شنید.

آرمان رمضانی، سایپا 

هفته سوم لیگ برتر، هفته مهاجمان نبود و به جز جعفری مهاجم درخشانی به چشم نخورد تا مهاجم دوم تیم منتخب هفته سوم لیگ نوزدهم نیز از پرگل‌ترین بازی هفته انتخاب شود و سهم نارنجی‌پوشان باشد. رمضانی در این بازی درست بر خلاف رحمان جعفری ۶۰ دقیقه در بازی بود، ۱ شوت زد و ۱ گل به ثمر رساند تا حداقل از این حیث عملکرد خوبی داشته باشد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=524216

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.