روحانی خبر داد؛

تکمیل یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکن مهر

  • کد خبر : 620645
  • ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
تکمیل یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکن مهر

رئیس‌جمهور گفت: دولت یازدهم و دوازدهم یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکن مهر را تکمیل کرده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در آئین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت راه و شهرسازی که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهارداشت: بسیار خوشحالم که پنج شنبه دیگری فرا رسید و ما فرصت افتتاح یک بخش بزرگ از طرح‌های ملی را داریم، امروز بحث افتتاح طرح‌های مسکن را داریم که برای مردم ما بسیار مهم است.

وی ادامه داد: بخشی از ارامش مردم در سایه داشتن مسکن است، آنهایی که مستأجر هستن د این موضوع را بهتر درک می‌کنند، داشتن خانه آرامش روح و روان برای اعضای خانواده ایجاد می‌کند.

رئیس جمهور با اشاره به به برنامه‌های دولت در حوزه مسکن گفت: از آغاز دولت دو کار مهم را بر دوش داشتیم، یکی بحث ساماندهی بافت‌های فرسوده بود که بسیار با اهمیت است این کار به طور وسیع در دولت یازدهم و دوازدهم انجام شده است که از آقای مهندس اسلامی می خواهم اقدامات انجام شده در این حوزه را توضیح دهد، اما همچنان بحث احیای بافت‌های فرسوده به عنوان سیاست دولت باید ادامه پیدا کند.

روحانی ساخت شهرک‌های جدید را یکی دیگر از اقدامات دولت دانست و گفت: ساخت شهرک از ابتدای دولت آغاز شد و این شهرک‌ها با امکانات بسیار خوبی ساخته می‌شود، شهرک سازی از جمله مواردی است که باید دنبال کنیم، در طول سال تعداد زیادی از جوانان ما ازدواج می کنند و نیاز به مسکن دارند پس باید برای مسکن آنها اقدام کنیم.

وی تکمیل طرح مسکن مهر را یکی دیگر از مسائل بر دوش دولت دانست و گفت: مسکن مهر طرح بسیار بزرگی بود که در دولت نهم و دهم شروع شد و طراحی آنها برای حدود دو ملیون ۲۰۰ واحد مسکونی بود که وقتی دولت یازدهم را شروع کردیم حدود ۶۹۰ هزار واحد آن تمام شده و بقیه باقی مانده بود و در مراحل مختلف قرار داشت. دولت یازدهم و دوازدهم یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد را تکمیل کرده است.

رئیس جمهور گفت: پرونده این واحدها تمام شده و ۵۰ هزار واحد دیگر را تا پایان دولت به اتمام خواهیم رساند.

منبع: مهر

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=620645

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.