جهانگیری خبر داد؛

تکمیل پروژه مسکن مهر تا پایان سال

  • کد خبر : 615442
  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
تکمیل پروژه مسکن مهر تا پایان سال

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: تا پایان سال ۹۹ پروژه مسکن مهر تکمیل می‌شود و این طرح باید استمرار یابد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در نشست امروز (دوشنبه) ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به شروع عملیات مسکن مهر در دولت گذشته، تصریح کرد: خوشبختانه بر اساس گزارش‌های کنونی می‌توان گفت طرح مسکن مهر امسال تکمیل و پرونده آن بسته خواهد شد.

وی افزود: بخشی از مشکلات این طرح قضائی است که مسئولان دستگاه‌های قضائی در استان‌ها باید آن‌ها را رفع کنند، بخش دیگر نیز مشکلات زیربنایی است که وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه و سایرین باید کمک کنند تا اعتبار مورد نیاز تأمین شود تا این پروژه تکمیل شود.

معاون اول رئیس جمهور به اقدامات بانک مسکن در افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان طبق مصوبه شورای پول و اعتبار اشاره کرد و گفت: سایر بانک‌های مسئول نیز باید بر اساس مصوبه امروز ستاد به مسئولیت خود در این باره عمل کنند.

جهانگیری تصریح کرد: تأمین مسکن همیشه یک موضوع مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی است، چون با فعال شدن این حوزه، بخش عمده‌ای از اقتصاد کشور نیز فعال خواهد شد.

وی ادامه داد: خانه‌ها در این پروژه متعلق به ضعیف‌ترین افراد جامعه بود و به همین دلیل نیز این موضوع در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مطرح شد تا مشکلات پیگیری و رفع شود و پروژه به نتیجه برسد.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: خوشبختانه طبق گزارشی که امروز وزیر راه و شهرسازی و معاونان ایشان ارائه کردند؛ انشاالله تا آخر سال ۹۹ پروژه مسکن مهر تکمیل می‌شود، وزارت راه و شهرسازی هم حتماً باید آسیب شناسی دقیقی از این طرح انجام دهد چرا که این طرح یکی از طرح‌هایی است که باید استمرار یابد.

جهانگیری خاطر نشان کرد: ممکن است گزارش‌های امروز مسئولان در خصوص مسکن محرومان نیز به وزارت راه و شهرسازی کمک کند تا به سرعت طرح بزرگی تهیه کند.

وی بیان کرد: باید اشکالات این طرح را رفع کنیم تا برای افراد نیازمند به مسکن در جامعه راهکاری برای صاحبخانه شدن بیابیم.

منبع:مهر

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615442

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.