تکمیل قطار حومه‌ای در جنوب شرق تهران به ۴۰۰ میلیارد اعتبار نیاز دارد

  • کد خبر : 540206
  • ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
تکمیل قطار حومه‌ای در جنوب شرق تهران به ۴۰۰ میلیارد اعتبار نیاز دارد

وزیر راه و شهرسازی گفت: اجرای پروژه‌های راه‌سازی و تکمیل قطار حومه‌ای در جنوب شرق استان تهران به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محمد اسلامی در بازدید از محور آنتنی پیشوا ـ گرمسار در جمع خبرنگاران با اشاره به موقعیت استراتژیک شهرستان پیشوا در منطقه جنوب شرق استان تهران در محور مواصلاتی قم به گرمسار و مشهد اظهار داشت: جاده آنتنی پیشوا به محور امام رضا(ع) برقرار است اما نکته مهّم که در استان نیز تصویب شده بحث اتصال به آزادراه قم ـ گرمسار به طول ۱۸ کیلومتر است که با توجه به اینکه مصوبه استانی بوده باید پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی گفت: در حال حاضر گروه ارزیابی بررسی‌های مطالعاتی آن را انجام داده و تقریباً از نقطه صفر این مسیر که به درخواست مردم و مسئولان شهرستان بازدید صورت گرفته و امید است به زودی تمام تأمین منابع مالی آن انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی سپس با تأکید بر بهسازی جاده‌های روستایی در جنوب شرق استان تصریح کرد: بهسازی جاده‌های روستایی طبق برنامه‌ای که در دستور کار قرار دارد توسط معاونت راه روستایی سازمان راهداری بررسی می‌شود و رفع مشکلات آن‌ها در اولویت برنامه‌ها قرار می‌گیرد.

اسلامی همچنین با اشاره به پروژه قطار حومه‌ای در این شهرستان‌ها افزود: قطار حومه‌ای برای ما دارای اهمیت فوق‌العاده است و حداکثر بهره‌برداری باید از آن صورت پذیرد و امید است با تکمیل خط سوم و چهارم ظرفیت قطارهای باری و مسافربری افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: حجم قطارهای عبور و مرور در این خط بسیار فراوان است و به این دلیل خط سوم و چهارم در دست اجراست و طبق بازدیدی که رئیس برنامه و بودجه از این منطقه داشته‌اند امید است به زودی تأمین منابع شده و این پروژه هرچه سریع‌تر تکمیل و فاصله قطارها را کاهش داد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال گذشته با این خط ۱٫۵ میلیون مسافر جابه‌جا شده که پیش‌بینی می‌شود می‌توان این ظرفیت را تا ۲ برابر افزایش داد که کمک شایانی به کاهش ترافیک و معضل آلودگی هوای منطقه خواهد بود که اجرای تمامی این پروژه‌ها به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=540206

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.