تکلیف میزبانی تیمهای ایرانی و عربستانی تا آخر شهریور مشخص می‌شود

  • کد خبر : 514517
  • ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
تکلیف میزبانی تیمهای ایرانی و عربستانی تا آخر شهریور مشخص می‌شود

اواخر سال ۹۴ بود که در پی حمله گروهی خودسر به سفارت عربستان در تهران روابط دیپلماتیک این کشور و ایران به حالت تعلیق درآمد و این موضوع ابعاد متفاوت‌تری به خود گرفت. نخستین پس لرزهای قطع روابط دیپلماتیک دو کشور و تصرف سفارت عربستان در تهران، شکایت این کشور از ایران به کنفدراسیون فوتبال آسیا بود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، بر طبق این شکایت فدراسیون فوتبال عربستان آنها مدعی شدند، نمی‌تواند اجازه دهند تیمهای عربستانی به ایران سفر کنند و میزبانی تیمهای ایرانی و عربستانی را به خطر انداختند.

میزبانی تیمهای ایرانی و عربستانی

عدله اصلی سعودی‌ها موضوع حمله به سفارت این کشور بود و آنها مدعی بودند که اتباع سعودی در این کشور امنیت ندارند و از سفر تیمهای عربستانی به ایران انصراف دادند تا میزبانی از ایرانی‌ها گرفته شود.

این شکایت باعث شد تا کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی تیمهای ایرانی و عربستانی از یکدیگر را به حالت تعلیق در بیاورد و بدین ترتیب میزبانی به کشور ثالث منتقل شد. این اتفاق یقیناً به ضرر تیمهای ایرانی بود و از همان روزهای ابتدایی با اعتراض فدراسیون و تیمها ایرانی همراه شد و کار به دادگاه CAS نیز رسید که در نهایت راه به جایی نبرد.

حالا ظاهراً کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر دارد تا موضوع میزبانی تیمهای ایران و عربستانی را بعد از ۴ سال برای لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ حل و فصل کند تا بعد از چهارسال سکوت و صحبتهای دو پهلو، موضوع ختم به خیر شود.

سعد الحارثی، خبرنگار سعودی و عضو سابق AFC خبر داد که شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا جلسه‌ای مهم و سرنوشت ساز با روسای فدراسیون های ایران و عربستان برگزار می کند تا مشکل بازی در زمین بی طرف در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ را حل کند.

شیخ سلمان با این میانجگری به دنبال پایان دادن پرونده زمین بی طرف است تا نمایندگان ایران و عربستان در صورت رقیب شدن در لیگ قهرمانان آسیا در خانه خود از رقیب میزبانی کنند.

این جلسه سرنوشت ساز بنا به ادعای این خبرنگار سعودی در آخر ماه سپتامبر اواخر شهریور ماه برگزار می شود تا تکلیف این پرونده مشخص شود. با این تفاسیر مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان باید خود را برای دیدار با یاسر المسحل، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان آماده کند تا این پرونده برای همیشه به بایگانی تاریخ سپرده شود.

 

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=514517

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.