تکلیف مشترکان در برق امید چه خواهد شد؟

  • کد خبر : 612143
  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
تکلیف مشترکان در برق امید چه خواهد شد؟

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر گفت: جامعه هدف طرح برق امید همه مشترکان خانگی را شامل می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر گفت: جامعه هدف طرح برق امید همه مشترکان خانگی را شامل می‌شود.

مصطفی رجبی مشهدی گفت: ۲۹ میلیون مشترک خانگی در کشور وجود دارد که حدود ۳۰ درصد از آنها براساس اطلاعات ثبت شده در سال های ۹۷ و ۹۸، مشمول این طرح خواهند شد (۵ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک) و ضمن آنکه سایر مشترکان نیز می توانند با کاهش مصرف خود مشمول تخفیف های صد درصدی بهای برق شوند.

وی با بیان اینکه در ماه های گرم برای مناطق عادی ۱۰۰ کیلووات و برای ماه های غیر گرم الگو ۸۰ کیلووات ساعت خواهد بود، افزود: برای مناطق گرم الگو ۴۰۰ کیلووات ساعت خواهد بود.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر تصریح کرد: با توجه به این که این طرح از سال جاری اجرا خواهد شد، انتظار داریم با اطلاع رسانی های گسترده، مشترکان بیشتری به این جرگه بپیوندند چرا که ظرفیت های خوبی برای مصرف بهینه در بخش خانگی وجود دارد.

وی ادامه داد: هدف این طرح کاهش رفاه خانوار نیست بلکه در نظر دارد با آموزش و آگاه سازی، رفتار مصرفی مشترکان را اصلاح نماید به طور مثال دقت مشترکان را در در نحوه استفاده از وسایل برقی و همینطور خرید وسایل برقی افزایش دهد.

رجبی مشهدی تاکید کرد: اگر بتوانیم مصرف برق بخش خانگی را بهینه کنیم و آن را در حد استانداردها کاهش دهیم، می توان برق کاهش یافته در این بخش را به بخش های مولد تزریق و باعث رونق بیشتر اقتصادی و ایجاد اشتغال شد.

وی ادامه داد: برای همه مشترکان و به ویژه مشترکان مشترکان پرمصرف امکان خرید و نصب پنل‌های خورشیدی کوچک با تسهیلات مناسب فراهم می‌شود که پنل خرید و هزینه آن را به صورت اقساط بپردازند.

سخنگوی صنعت برق بیان کرد: هزینه این پنل ها که حتی قابل نصب در روی کولرهای آبی بوده و ظرفیت تولید ۴۰۰ تا ۵۰۰ وات برق را خواهند داشت، در حدود ۵ میلیون تومان است که به زودی در خصوص نحوه بهره گیری از این امکان، اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=612143

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.