ترقی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

توطئه آمریکایی‌ها علیه هواپیمای ماهان مشابه توطئه آن‌ها علیه هواپیمای اوکراینی بود

  • کد خبر : 605932
  • ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
توطئه آمریکایی‌ها علیه هواپیمای ماهان مشابه توطئه آن‌ها علیه هواپیمای اوکراینی بود

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: توطئه آمریکایی‌ها علیه هواپیمای مسافربری ماهان مشابه همان توطئه‌ای است که علیه هواپیمای اوکراینی در ایران صورت گرفته است.

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: اقدام آمریکایی‌ها در تعرض به هواپیمای مسافربری ماهان تخلف از قوانین ایکائو و سلامت هوانوردی مسافران در جهان است؛ بنابراین از راه‌های مختلف حقوقی امکان پیگیری و شکایت از ان اقدام آمریکا وجود دارد.

وی گفت: آمریکا بدون مجوز در کشور سوریه نیروهای خود را مستقر کرده و این موضوع یک تخلف فاحش در حوزه قوانین بین‌المللی است؛ زیرا به قوانین و تمامیت ارضی سوریه خدشه وارد کرده است.

بیشتر بخوانید:

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی یادآور شد: توطئه آمریکایی‌ها علیه هواپیمای مسافربری ماهان مشابه همان توطئه‌ای است که علیه هواپیمای اوکراینی در ایران صورت گرفته است؛ زیرا آنها می‌خواستند با فریب رادارهای ارتش سوریه، هواپیمای ماهان را منهدم سازند تا زمینه خروج ایران از مجامع جهانی را فراهم کنند، اما خوشبختانه چنین پروژه‌ای با شکست روبه‌رو شد.

ترقی با بیان این‌که ایران و سوریه در کنار هم با عزم راسخ‌تر عوامل داعش و حامیان آنان را تضعیف و شکست خواهند داد، افزود: جبهه مقاومت باید یک پدافند جامع مشترک با یک فرماندهی واحد را شکل دهند تا توطئه‌های آمریکا و اسرائیل خنثی شوند که خوشبختانه چنین اتفاقی در شرف اقدام است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی از این‌که چنین پدافند جامعی شکل بگیرد واهمه دارند، به‌ویژه این‌که ماهواره نور می‌تواند به کمک این پدافند هوایی مشترک بیاید؛ بنابراین آن‌ها به‌دنبال شکستن این انسجام و هماهنگی میان کشورهای جبهه مقاومت هستند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=605932

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.