خیرده در گفت‌وگو با «تهران نیوز» خبر داد:

توسعه شبکه آبرسانی رباط کریم / ارتقاء کیفیت آب ۵ روستا

  • کد خبر : 606417
  • ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰:۳۹
توسعه شبکه آبرسانی رباط کریم / ارتقاء کیفیت آب ۵ روستا

آب شرب پنج روستا شهرستان رباط کریم با احیا و راه‌اندازی چندین حلقه چاه قدیمی و نیمه فعالاز لحاظ کمی و کیفی ارتقاء یافت.

رسول خیرده، مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان رباط کریم در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: طی دستورالعمل صادره و الحاق آبفای روستایی به شهری طی سال جاری تعداد ۲۲ روستا از آبفای روستایی به آبفای شهرستان رباط کریم ملحق شد که در این راستا و به‌منظور ارتقاء وضعیت آبفای روستاها مطابق مطالعات صورت گرفته و اولویت‌بندی انجام شده عملیات بهسازی خطوط و شبکه و تاسیسات روستاها به‌منظور تامین و توزیع مطلوب آب شرب در این مناطق در دستور کار قرار گرفته و مطابق اولویت در حال انجام است.

وی با تشریح اقدامات صورت گرفته در این خصوص گفت: طی عملیات متعدد و از اوایل سال جاری با اجرای هزار و ۴۰۰ متر خط انتقال ۶۰۰ میلی متری و ۴۰۰ متر اصلاح شبکه ۱۱۰ میلی متری و همچنین احیاء و بازسازی دو حلقه چاه نیمه فعال و تجهیز و راه‌اندازی یک حلقه چاه جدید الحفر با صرف هزینه‌های لازم از محل اعتبارات جاری و داخلی آب آشامیدنی روستاهای منجیل‌آباد، الارد، یقه، انجم‌آباد و آدران ارتقاء یافته و با کمیت و کیفیت مطلوب و مطابق با استانداردهای لازم تامین و توزیع می‌شود.

مدیر امور آب و فاضلاب رباط کریم عنوان کرد: با توجه به فصل گرم و پیک مصرف و از طرفی شیوع بیماری منحوس کرونا که منجر به افزایش قابل توجه اب آشامیدنی شده است. بنابراین در حال حاضر آب آشامیدنی شهروندان و مشترکان در سایر روستاها نیز با مدیریت مناسب و به‌طور مطلوب تامین و توزیع می‌شود. به همین دلیل ارتقاء وضعیت فعلی سایر روستاها نیز در دستور کار قرار دارد و مطابق برنامه زمان‌بندی شده اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=606417

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.