همزمان با عید سعید غدیرخم صورت می‌گیرد؛

توزیع ۲۵۰ هزار بسته معیشتی در استان تهران

  • کد خبر : 607403
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۰
توزیع ۲۵۰ هزار بسته معیشتی در استان تهران

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران گفت: مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه استان تهران که در آستانه عید غدیر خم برگزار شد، ۲۵۰ هزار بسته معیشتی در میان خانواده‌های عزتمند و آبرومند توزیع می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سردار حسن حسن‌زاده در آئین اجرای سومین مرحله از رزمایش کمک مومنانه اظهار کرد: سومین مرحله از رزمایش کمک مومنانه در ایام دهه ولایت برگزار می‌شود و این درحالی است که همه جهانیان چشم به عملکرد انقلاب اسلامی ایران دوخته‌اند.

وی گفت: بسیاری از کشورها متعجب هستند که چگونه کشور ما در کوران مشکلات قرار دارد و در مقابل این حوادث سخت و مقابله با کرونا ایستادگی می‌کند و در نهایت با کمک به آسیب دیدگان این مراحل را پشت سر می‌گذارد.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران عنوان کرد: دنیا می‌فهمد که کشورهای مدعی پیشرفت، تکنولوژی و حقوق بشر از چه جایگاهی برخورداند و امروز چهره واقعی این کشور ها برای مردم آشکار شده است و  در بحث تکنولوژی و قدرت های صنعتی و فناورانه و پزشکی نیز همه دیدیم که وقتی بیماری و ویروس کرونا در آن کشورها ورود پیدا کرد در کمترین زمان ممکن تسلیم شدند و ابراز داشتند که تجهیزات و اقلام پزشکی در بیمارستان ها کمیاب شده و مواد غذایی کافی وجود ندارد.

سردار حسن زاده عنوان کرد: دنیا دید که ایران علی رغم تمامی تحریم ها و مشکلات معیشتی که بخش زیادی از مردم با آن رو به رو هستند، دنیا را حیرت زده کرده است، زیرا دنیا توقع داشت که کشور ما با این هجمه از تهدیدات و تحریم ها زودتر از سایر کشورها از پا در آید و در مقابل تهدید کرونایی تسلیم شود. همه دنیا شاهد بودند که در کشور ما علی رغم همه مشکلات و محدودیت ها تلاش شد تا تحریم به توسعه در بخش دارو و تجهیزات بهداشتی تبدیل شود.

وی بیان داشت: اما آنچه که این کشور را برجسته کرد رهنمودهای مقام معظم رهبری نه فقط در این مدت گذشته، بلکه در سالیان پیش بود که همواره به تکیه بر ظرفیت های داخلی و قدرت، دانش علمی داخلی و اقدامات و موسسات دانش بنیان تاکید دارند.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران خاطرنشان کرد: در کشور ما با تکیه بر ظرفیت های مردمی، روحیه انقلابی و روحیه جهادی همه به میدان آمدند و برعکس کشورهای مدعی در همان اسفندماه در کمترین زمان ممکن با حضور همه مردم، بسیجیان، گروه های جهادی، موکب ها، اقشار، اصناف، مسیولین و کادر درمان کاری را رقم زدند که دنیا متعجب شد که کشوری مانند ایران با تفکرات انقلاب اسلامی امورات خود را پیش می برد و در برابر استکبار ایستادگی میکند و بحران کرونا را در کمترین زمان ممکن مهار و مدیریت می‌شود.

وی ادامه داد: پس از شیوع کرونا در بسیاری از نقاط کشور و مناطق محروم اقلام بهداشتی به طور رایگان توزیع شد و در تمام کشور کار ضدعفونی اماکن و معابر انجام و همه امکانات مردمی، بسیج سازندگی و هیات ها در اختیار  تولید ماسک و مواد ضدعفونی قرار گرفت.

سردار حسن زاده گفت: در ماه مبارک رمضان همه کشور برای نهضت بزرگ کمک مومنانه پای کار آمدند و حقیقتا برگ درخشانی را در تاریخ ایران و انقلاب اسلامی به جای گذاشتند و پس از مدتی که شاهد موج دوم بیماری کرونا بودیم، به واسطه تلاش های کادر درمان این بار تجربه کادر درمانی افزایش یافته و بسیاری از داروها توسط نیروهای جوان مومن انقلابی در مجموعه‌های دانش بنیان تولید و به ساخت انبوه رسیده بود.

وی افزود: امروز علی رغم موج دوم تمام بیمارستان ها در اختیار مردم قرار گرفته و البته متأسفیم که روزانه تعداد قابل توجهی از هموطنان را از دست می دهیم اما در مقایسه با سایر کشورها از اختلاف فاحشی با کشورهای مدعی تکنولوژی برخورداریم.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران یادآور شد: این بار قرار بر این شد که در فاز دوم، کمک های مومنانه در سه مرحله و سه ماه پیش رو و در دهه ولایت، دهه اول محرم و همزمان با مراسم سوگواری سالار شهیدان و دهه آخر صفر با همت مردم، خیران، بسیجیان،  اصناف و همه اقشار به اجرا در آید. در این مرحله که در آستانه عید غدیر خم برگزار شده در سراسر شهرستان‌های استان تهران ۲۵۰ هزار بسته معیشتی تا روز عید غدیر در میان خانواده های عزتمند و آبرومند توزیع می شود.

سردار حسن‌زاده با اشاره توزیع جهیزیه برای زوج‌های نیازمند تصریح کرد: به صورت همزمان ۳۱۳ جهیزیه در سطح استان تهران به زوج‌های جوان آبرومند و عزتمند اهدا می شود که در این شرایط سخت به خانه بخت می‌روند و این بخش کوچکی از عظمت حضور انسجام بخش ملت عزیز ایران است که دنیا را خیره کرده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=607403

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.