ترقی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

توان تخصصی مجلس یازدهم افزایش یابد

  • کد خبر : 590374
  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۰۸
توان تخصصی مجلس یازدهم افزایش یابد

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: قطعاً اگر توان تخصصی مجلس افزایش یابد، مجلس تقویت خواهد شد و نظارت مجلس بر عملکرد دولت، امکان‌پذیرتر و کارسازتر می‌شود.

حمیدرضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی و عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: باید یک اصلاح اساسی در ساختار کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم صورت بگیرد تا بر کارآمدی این دوره از مجلس افزوده شود.

وی افزود: قطعاً اگر توان تخصصی مجلس افزایش یابد، مجلس تقویت خواهد شد و نظارت مجلس بر عملکرد دولت، امکان‌پذیرتر و کارسازتر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه ضروری است نمایندگان براساس تخصص در کمیسیون‌ها به کار گرفته شوند، یادآور شد: اگر نمایندگان براساس تخصصشان در کمیسیون‌ها به کار گرفته شوند، قطعاً در اظهارنظرها و رأی‌هایشان تخصصی عمل خواهند کرد و تقلید کورکورانه نمی‌کنند.

ترقی بیان کرد: آیین‌نامه‌ای تدوین شده که براساس آن افراد بر حسب تخصص در کمیسیون‌ها به کار گماشته می‌شوند و اگر این موضوع نهایی شود تأثیر بسیاری بر روی تخصص‌گرایی در کمیسیون‌ها خواهد داشت.

وی در رابطه با ضعف نظارتی مجلس گفت: در حوزه رفع خلأهای موجود در حوزه نظارت مجلس باید، دیوان محاسبات هرچه سریع‌تر تقویت و ضعف‌هایش برطرف شود؛ چون این نهاد بازوی نظارتی مجلس محسوب می‌شود و از سوی دیگر باید بخش دیپلماسی عمومی مجلس هم بیش از پیش تقویت شود و این مهم یک ضرورت به حساب می‌آید.

این کارشناس مسائل سیاسی نحوه انتخاب ریاست مجلس یازدهم را بدون حاشیه و دور از هیاهو عنوان کرد و گفت: دستاورد و ائتلاف نیروهای انقلاب در انتخاب هیئت رئیسه مجلس یازدهم تأثیرگذاری مثبتی داشت، البته هرچند بسیاری از رسانه‌ها تلاش کردند تا رقابت‌های درون فراکسیونی را وارونه جلوه دهند، اما در اصل خرجی مثبت ائتلاف موضوع دیگری را اثبات کرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=590374

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.