تهران همزمان با تهدید و فشار مذاکره نمی‌کند

  • کد خبر : 486474
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱
تهران همزمان با تهدید و فشار مذاکره نمی‌کند

سفیر ایران در سازمان ملل اعلام کرده است این کشور مذاکره همراه با فشار و تهدید را نخواهد پذیرفت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سفیر ایران در سازمان ملل اعلام کرده است این کشور مذاکره همراه با فشار و تهدید را نخواهد پذیرفت.

به نقل از سی ان ان، مجید تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل در گفت‌وگویی ادعاهای آمریکا درباره آنچه «تحرکات تهدیدآمیز» ایران عنوان شده را بی پایه و بی اساس عنوان کرد و این گونه اتهامات را ساخته شده از سوی افرادی کوتاه نظر در منطقه عنوان کرد.

تخت روانچی

تخت روانچی همچنین با رد اتهامات مقامات واشنگتن در مورد تحرکات ایران در کشورهای منطقه و بویژه عراق اظهار داشت: عراق یک کشور مستقل است و ایران در امور داخلی همسایگان خود دخالت نمی‌کند.

نماینده ایران در سازمان ملل همچنین اعزام ۱۲۰ هزار نیروی آمریکایی به منطقه را جنگ روانی عنوان کرد که برخی در منطقه آن را دنبال می‌کند، هرچند به گفته تخت روانچی ایران از جنگ در منطقه استقبال نمی‌کند و به هیچ عنوان به دنبال درگیری نیست.

مجید تخت روانچی همچنین برجام را حاصل سال‌ها مذاکره میان ایران و کشورهای امضاکننده عنوان کرد، هرچند به گفته نماینده ایران، تهران یک سال پس از خروج آمریکا از برجام با درپیش گرفتن صبر تصمیم به تعلیق برخی تعهدات خود در این معاهده نموده است.

به گزارش مهر؛ نماینده ایران همچنین در واکنش به اعلام شماره تلفن رئیس جمهور آمریکا برای تماس از سوی تهران اظهار داشت، هیچ گونه مذاکره‌ای همزمان با تحریم و تهدید پذیرفته نیست و چگونه می‌توان انتظار مذاکره همزمان با فشار را داشت. به گفته تخت روانچی، ایران هیچگاه مذاکره همزمان با فشار را مورد پذیرش قرار نخواهد داد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=486474

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.