تمام کارت‌های بانکی باید رمز پویا داشته باشند؟

  • کد خبر : 552466
  • ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
تمام کارت‌های بانکی باید رمز پویا داشته باشند؟

هر چند تبلیغاتی عام در خصوص فعال‌سازی رمز پویا برای تمام دارندگان حساب‌های بانکی ارسال می‌شود اما بررسی‌ها نشان می‌دهد مخاطب این پیامک همه دارندگان کارت بانکی نیستند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در مرحله اول رمز پویا باید توسط کسانی فعال شوند که خرید اینترنتی دارند چرا که برای فعالیت‌های دیگر نظیر استفاده از خود پرداز و کارتخوان و… نیازی به داشتن رمز پویا نیست.

درحال‌حاضر بالغ بر ۳۰۰ میلیون کارت بانکی در کشور و بررسی‌ها نشان می‌دهد به صورت میانگین هر فرد بالای ۱۸ سال ایرانی حدود ۶ کارت بانکی دارد اما ضرورتی برای فعال‌سازی رمزپویا برای تمامی سیصد میلیون کارت بانکی صادره وجود ندارد. اغلب دارندگان کارت بانکی نیز تنها از یک کارت برای خرید اینترنتی بهره می‌برند از این رو ضرورت دارد در این مرحله نیز رمز پویا تنها برای یک کارت بانکی فعال شود و تمامی کارت‌های بانکی در این فرآیند دارای رمز پویا نشوند.

در کنار رمزپویا مراقبت ویژه برای کارت‌هایی که خرید اینترنتی با آنها صورت می‌گیرد ضروری است. بسیاری از کلاهبرداران از ابزار تخفیف به منظور تحریک خریدار برای ورود به درگاه جعلی بهره می‌برند از سوی دیگر در بسیاری از موارد توصیه می‌شود که موجودی کارت بانکی که خرید اینترنتی توسط آن صورت می‌گیرد نباید بسیار بالا باشد.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=552466

    برچسب ها

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.