تلاش برای رفع مشکلات ۳ طرح صنعتی در سیستان و بلوچستان

  • کد خبر : 546341
  • ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۶
تلاش برای رفع مشکلات ۳ طرح صنعتی در سیستان و بلوچستان

سرپرست سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: یکی از برنامه های عملیاتی ما در راستای رونق تولید تسهیل جهت به بهره برداری رسیدن طرحهای صنعتی و معدنی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد است .

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سیستان و بلوچستان ظهر امروز چهارشنبه، ۲۰ آذرماه در محل سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری این استان برگزار شد.

محمود رضا رحمتیان، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در این نشست گفت: مطابق ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و به منظور بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص حل مشکلات واحدهای تولیدی، جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با هدف بررسی و رفع مشکلات ۳ واحد و طرح تولیدی برگزار شد.

وی افزود: در جلسه ستاد تسهیل بر اساس قانون مشکلاتی از جمله تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام به ویژه طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، تأمین مالی، تعیین تکلیف بدهی های معوق و مشکلات محیط زیست و منابع طبیعی و رفع موانع صادراتی مورد بررسی قرار می گیرد.

رحمتیان به مشکل سیمان تیس به عنوان طرح بزرگ اقتصاد مقاومتی در استان اشاره کرد و گفت: از جمله مشکلات این طرح بزرگ صنایع معدنی، تأمین مالی به منظور زیر ساخت های پروژه بوده که تدابیر لازم در این زمینه اندیشیده شد.

وی ادامه داد: البته در سال گذشته ۶۰ میلیارد ریال منابع تخصیص داده شده و امسال نیز ۸۰ میلیارد ریال که ۵۰ درصد تخصیص و پیگیری لازم جهت تخصیص ۵۰ درصد باقیمانده جهت توسعه زیرساخت در حال انجام است.

وی تصریح کرد: توافقنامه های مختلف در زمینه تأمین آب و تکمیل برق رسانی صورت پذیرفته تا این طرح بزرگ با پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۵ درصد به بهره برداری نزدیک تر شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ادامه گفت: طرح کاشی وشنگار نیز ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و یک خط گاز اختصاصی به محل پروژه رسیده و منتظر نصب انشعاب از طرف شرکت است.

رحمتیان در پایان خاطرنشان کرد: در زمینه تأمین برق مصرفی و بر اساس گزارش مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان، ۴۴ میلیارد ریال جهت پست برق و رساندن برق تا درب کارخانه انجام شده و در تأمین برق تا ۴ مگاوات مشکل وجود ندارد. همچنین مذاکرات نتیجه بخشی با آب و فاضلاب و آب منطقه ای جهت تأمین آب مصرفی این واحد صورت گرفته است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=546341

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.