«تهران نیوز» گزارش می‌دهد؛

تقویت معاملات آتی نفت خام در روزهای اخیر

  • کد خبر : 589160
  • 28 می 2020 - 10:59
تقویت معاملات آتی نفت خام در روزهای اخیر

تحلیلگر ارشد بازارهای نفت در شرکت Rystad Energy بیان داشت، تا زمانی که اتفاق مهمی مانند تصمیم جدید توسط اعضای اوپک برای تمدید دوره توافق و یا وضع جدید مقررات قرنطینه در کشورها نیفتد، قیمت‌های نفت در محدوده فعلی نوسان خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، معاملات آتی نفت خام در روزهای اخیر تقویت‌شده است. چراکه کاهش میزان تولید و عرضه جهانی نفت فراتر از حد انتظار بر بازار تأثیرگذار بود و باعث کاهش میزان موجودی ذخایر نفت و جلوگیری از تکمیل ظرفیت آن‌ها شده است.

با توجه به پدیدارشدن نشانه‌هایی در بازار در خصوص بهبود تقاضای نفت و افت مشاهده ‌شده در میزان موجودی ذخایر آمریکا، قیمت نفت‌خام در حدود سه تا چهار درصد افزایش یافت، در حالی که افزایش درآمد شرکت‌های فیس‌بوک و آمازون به رکورد بیشترین سطح درآمدی باعث صعود پنج درصدی شاخص Nasdaq و ثبت رکورد بیشترین رقم در تاریخ این شاخص شد.

بر اساس داده‌های منتشره اداره اطلاعات انرژی آمریکا، میزان موجودی ذخایر آمریکا در هفته گذشته در حدود ۵ میلیون بشکه کاهش یافته است، در حالی که این ذخایر در کوشینگ اوکلاهما، بزرگ‌ترین مرکز ذخیره‌سازی این کشور کاهشی 6.5 میلیون بشکه‌ای داشته است.

تکمیل موجودی ذخایر نفتی آمریکا کابوسی بیش نیست

به گفته Phil Flynn، تحلیلگر ارشد گروه Price Future Group، این گزارش بیانگر این است که تکمیل موجودی ذخایر آمریکا کابوسی بیش نبوده و این امر قرار نیست که اتفاق بیفتد. همچنین Gene McGillian، مدیر بخش تحقیقات بازار شرکت Tradition Energy اظهار داشت که به نشانه‌های بیشتری برای تائید بهبود بازار و به تعادل رسیدن آن نیاز داریم که در صدر این نشانه‌ها میزان تقاضای بیشتر برای نفت و فرآورده‌های نفتی است.

شرکت Continental Resources که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت شیل در آمریکا است، در هفته گذشته از ادارات تنظیم‌کننده مقررات بخش انرژی ایالت داکوتای شمالی درخواست کرد تا اقداماتی را برای مداخله درمیزان تولید و به عبارتی محدودکردن میزان تولید نفت‌خام در این منطقه انجام دهند.

میزان تولید در داکوتای شمالی در حال حاضر بیش از نیم میلیون بشکه در روز کاهش داشته است و به همراه کاهش میزان تولید در تگزاس و ایالت‌های دیگر نفتی به تقویت قیمت‌ کمک کرده است.

بیشتر بخوانید:

میزان تقاضای سوخت در جهان افزایش یافته است

میزان تقاضای سوخت بعد از کاهش محدودیت‌های قرنطینه در سراسر جهان افزایش داشته و داده‌های حمل‌ونقل و کشتیرانی نیز نشان از تعهد کامل اعضای کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش موسوم به اوپک‌پلاس، به توافق کاهش 7.9 میلیون بشکه‌ای تولید نفت‌خام دارد.

با توجه به کاهش میزان تقاضا، موجودی ذخایر بنزین و فرآورده‌های میان تقطیر نیز در هفته گذشته روندی افزایشی داشت. حاشیه سود پالایشی ضعیف مانع از بهبود سریع در میزان تقاضا شده است.

نگرانی‌ها پیرامون سقوط اقتصادی منتج از شیوع ویروس کرونا به خصوص در ایالات‌متحده، بزرگترین مصرف‌کننده نفت جهان، مانع از تقویت بیشتر ارزش نفت‌خام شده است.

سیاست‌گذاران فدرال رزرو نیز در تصمیمی، اقدامات حمایتی برای رشد و بهبود اقتصادی را تمدید کردند. تحلیل‌گر ارشد بازارهای نفت در شرکت Rystad Energy بیان داشت، تا زمانی که اتفاق مهمی مانند تصمیم جدید توسط اعضای اوپک برای تمدید دوره توافق و یا وضع جدید مقررات قرنطینه در کشورها نیفتد، قیمت‌های نفت در محدوده فعلی نوسان خواهد کرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=589160

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.