تقدیم طومار دادخواست ابطال سند ۲۰۳۰ به دیوان عدالت اداری + تصاویر

  • کد خبر : 254548
  • ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰
تقدیم طومار دادخواست ابطال سند ۲۰۳۰ به دیوان عدالت اداری + تصاویر

جمعی از طلاب و دانشجویان با حضور در مقابل ساختمان دیوان عدالت اداری، طوماری را امضا و طی آن خواستار ابطال سند ۲۰۳۰ شدند.

به گزارش تهران نیوز ، ساعتی قبل جمعی از طلاب و دانشجویان با حضور در مقابل ساختمان دیوان عدالت اداری، طوماری را امضا و طی آن خواستار ابطال سند ۲۰۳۰ شدند.

یکی از فعالان دانشجویی در حاشیه این مراسم به مضرات سند ۲۰۳۰ و تاثیر بسیار منفی آن در نسل‌های آینده پرداخت و اظهار داشت: ما به‌ویژه بر حذف بندهای چهار و پنج این سند تاکید داریم. ما سند تحول آموزش و پرورش داشتیم و به هیچ وجه نیازی به مطرح کردن این سند نبود. من نمی‌دانم به چه جهتی این اتفاق افتاده و آیا عمدی در کار بوده است یا خیر اما اطمینان دارم که با اجرایی شدن سند ۲۰۳۰ در کشورمان، ضربه جبران ناپذیر سختی خواهیم خورد.

وی افزود: آن‌ها فقط از ما گزارش کار می‌خواهند، بنابراین ما می‌توانیم سند تحول خودمان را اجرا کنیم و به آن‌ها گزارش دیگری بدهیم.

شایان ذکر است، جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در حالی فردا برگزار می‌شود که یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرده که رئیس جمهور در جلسه گذشته مانع از تشریح معایب این سند توسط برخی از مخالفان شده است.

از نکات جالب این طومار هشتگ‌هایی با عنوان‌های #ما_مادران_به_این_سند_معترضیم و هم‌چنین #مردم_اجازه_نفوذ_نخواهند_داد بود که بر روی آن نقش بسته بود.

هم‌چنین یکی دیگر از طلاب که خواهان لغو سند ۲۰۳۰ بود بیان داشت: این سند سال ۹۵ و در بخش آموزش و پرورش رونمایی شد که دارای اهداف و چشم‌اندازهایی است که به‌اذعان برخی کارشناسان با اهداف سند تحول بنیادین و برخی ارزش‌های کشور در تضاد است.

وی خاطرنشان کرد: در زمستان ۹۵ ابهامات و سوالات زیادی درباره‌ این سند در رسانه ها منتشر شد که یکی از آن‌ها در مورد چرایی اجرا نشدن اسنادی همانند نقشه جامع علمی کشور و سند آمایش آموزش عالی به‌طورجدی است.

این طلبه ادامه داد: همچنین از طرفی با توجه به ماهیت سازمان ملل و یونسکو، به‌طورکلی این سازمان‌ها ابزاری برای پیشبرد تفکر لیبرالِ غرب بوده و با تفکر اسلامی در تضاد است.

از ۲۰۳۰ چه می‌دانید؟

سند موسوم به ۲۰۳۰ سازمان یونسکو، یکی از پروژه های سازمان ملل متحد به منظور جهانی سازی ملت‌ها و یکسان سازی فرهنگ‌ها تحت عنوان «توسعه پایدار» است. این سند پس از شکست سند هزاره سازمان ملل به پیشنهاد آمریکا به یونسکو ارائه شد و با حضور وزرای ۱۳۰ کشور از جمله ایران در کره جنوبی تصویب شد.

گفتنی است، ین سند درحالی توسط دولت روحانی امضا شده که دو نهاد نظارتی مهم یعنی شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس از پذیرفتن آن بی‌اطلاع بودند. حال آن که پذیرش تعهدات بین المللی بدون تصویب مجلس بی‌اعتبار و مخالف نص صریح قانون اساسی است.

اجرای این سند در ۲۵ شهریور ۹۵ توسط هیئت دولت، با تشکیل کارگروهی الزامی می شود و اولین واکنش رسمی به آن، چهار ماه پس از اجرایی شدن مخفیانه و پنهانی آن توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت می‌گیرد.
دانشجوخبر

انتهای متن/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=254548

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.