تغییر ساعت رسمی کشور از ساعت ۲۴ امشب

  • کد خبر : 524845
  • ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
تغییر ساعت رسمی کشور از ساعت ۲۴ امشب

ساعت رسمی کشور امشب سی ام شهرویور ماه یک ساعت به عقب کشیده می شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، ساعت رسمی کشور امشب سی ام شهرویور ماه یک ساعت به عقب کشیده می شود.

ساعت رسمی کشور ساعت ۲۴ امشب (۳۰ شهریور) همچون هر سال یک ساعت به عقب کشیده خواهد شد.

عقب کشیدن ساعت رسمی کشور

بر اساس قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب ۱۳۸۶ مجلس شورای اسلامی، ساعت رسمی ایران در تاریخ ۳۰ شهریور ساعت ۲۴ یک ساعت به عقب کشیده می‌شود.

ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت ۲۴ روز سی‌ام شهریورماه به حالت سابق برگردانده می‌شود.

ساعت رسمی ایران (کد بین‌المللی IRST یا IT) نسبت به زمان‌بندی گرینویچ با توجه به تفاضل نصف‌النهاری به اضافه ۳:۳۰+ (یوتی‌سی ۳:۳۰+) است که در نیمه دوم سال همین اعمال می‌شود و در نیمه اول سال خورشیدی با اعمال ساعت تابستانی یک‌ساعت به جلو کشیده شده و به اضافه ۴:۳۰+ (یوتی‌سی ۴:۳۰+) در نظر گرفته می‌شود.

ساعت رسمی ایران هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین، یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت ۲۴ روز سی‌ام شهریور؛ به عقب، به حالت اوّل برگردانده می‌شود.
تعیین این ساعت زمانی، برای کشور ایران را گروهی به ریاست دکتر محمود حسابی انجام داد. تا سال ۱۳۱۱ خورشیدی ساعت ایران، غروب‌کوک بوده و هر شهری یک ساعت داشته‌است.

در این سال به همت دکتر محمود حسابی با محاسبه طول و عرض جغرافیایی و مکاتبه با گرینویچ بین‌المللی، ساعت رسمی تعیین گردیده‌است.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=524845

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.