تعطیلی قهوه‌خانه‌ها و تالارها ادامه دارد

 • کد خبر : 608656
 • ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
تعطیلی قهوه‌خانه‌ها و تالارها ادامه دارد

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به ادامه تعطیلی قهوه‌خانه‌ها و تالارها در کشور گفت: استفاده از ظرفیت ماده ۱۰۰ قانون مالیات الزامی نیست. سعید ممبینی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درخصوص تعطیلی برخی واحد‌های صنفی و تداوم آن اظهار کرد: هر هفته ستاد ملی کرونا با رصد بازار و شرایط شیوع کرونا، درخصوص تداوم تعطیلی برخی صنوف یا کاهش و افزایش آن تصمیم‌گیری می‌کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به ادامه تعطیلی قهوه‌خانه‌ها و تالارها در کشور گفت: استفاده از ظرفیت ماده ۱۰۰ قانون مالیات الزامی نیست. سعید ممبینی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درخصوص تعطیلی برخی واحد‌های صنفی و تداوم آن اظهار کرد: هر هفته ستاد ملی کرونا با رصد بازار و شرایط شیوع کرونا، درخصوص تداوم تعطیلی برخی صنوف یا کاهش و افزایش آن تصمیم‌گیری می‌کند.

او با اشاره به اینکه همچنان تالارها و قهوه‌خانه‌ها در کل کشور تعطیل است، گفت: آرایشگاه‌های زنانه و مردانه نیز در مناطق قرمز تعطیل است و به اصناف توصیه می‌کنیم سعی کنند با رعایت کامل پروتکل‌ها، همراهی لازم را داشته باشند تا مشکل در ادامه فعالیت آنها ایجاد نشود.

رئیس اتاق اصناف ایران درخصوص مالیات صنوف نیز اظهار کرد: هر ساله باید به سال مالیاتی اصناف رسیدگی شود که بخشی از صنوف از طریق اظهارنامه‌های مالیاتی درآمدها و هزینه‌های خود را اعلام می‌کردند و متناسب با سودی که داشتند و بر اساس ظرفیت قانون، یا مالیات پرداخت می‌کردند یا معاف می‌شدند.

او ادامه داد: واحدهای کوچک امکان نگهداری دفاتر مالی خود را ندارند. همچنین سال گذشته اتفاقاتی همچون سیل، زلزله، تحریم و در نهایت نیز کرونا رخ داد، قانون اختیار داده که می‌توانند از مالیات مقطوع استفاده کنند. البته از این ظرفیت در سال‌های گذشته نیز استفاده شده است.

ممبینی تصریح کرد: در کنار این قوانین، قرار شد سازمان امور مالیاتی از ظرفیت ماده ۱۰۰ نیز استفاده کند، زیرا زمانی که برخی از مودیان نتوانند از عملکرد مالی خود دفاع کنند، این ظرفیتی که در ماده ۱۰۰ وجود دارد، می‌تواند کمک حال آنها باشد.

رئیس اتاق اصناف ایران تاکید کرد: الزامی در استفاده مؤدیان از ماده ۱۰۰ وجود ندارد و هر فردی که فکر می‌کند این ظرفیت برایش مطلوب است، از آن استفاده کند، در غیر این صورت می‌تواند از طریق اظهارنامه مالیاتی اقدام کند.

منبع: دنیای اقتصاد

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=608656

  ثبت دیدگاه

  1. با سلام، تو این شرایط کرونا و خطراتی که پیش آمده یه قهوه خانه داره با جون آدمها بازی میکنه، خواهشن پیگیری کنید
   سرو پنهانی قلیان در قهوه خانه مخفیانه به آدرس: تهران، میدان خراسان ، خیابان خاوران، ایستگاه فرهنگسرا، پلاک ۴۷۴
   تابلو مغازه خورده سردخانه پارسه و پروتئین و گوشت پارسه ولی داخل قهوه خانه است و کرکره پایین فعالیت میکنند.معمولا از ساعت ۱۹ تا ۲۲ فعالیت دارن و قبلا قهوه خانه به اسم، سرای سنتی جوان همان جا بود که تابلو مغازه رو عوض کردن پلیس اماکن نفهمه، به این حالت که کرکره پایینه و مغازه به ظاهر بسته و قفله ولی مشتری میاد دوتا تق تق میزنه به کرکره و برای دوربین دست تکان میده ، از دوربین بالا مغازه چک میشه و کرکره بالا میره و میرن داخل و بسته میشه، داخل هم بسیار شلوغ
   چند بار هم به ۱۱۰ زنگ زدیم و فایده ای نداشته هنوز دارن فعالیت میکنند