تعطیلی دوسوم اصناف در اجرای طرح فاصله گذاری / ضرورت حمایت همه جانبه دولت از اصناف

  • کد خبر : 574197
  • ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
تعطیلی دوسوم اصناف در اجرای طرح فاصله گذاری / ضرورت حمایت همه جانبه دولت از اصناف

رئیس اتاق اصناف فیروزکوه گفت: با وجود اینکه اصناف و بازاریان در مهم ترین برهه زمانی سال شان قرار داشتند اما اغلب آنها به صورت خودجوش اقدام به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی واحدهای صنفی خود کردند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سید محمد کیا، رئیس اتاق اصناف فیروزکوه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اصناف و بازاریان همواره به عنوان خط مقدم در مسائل مختلف جامعه به شمار رفته و از دهه های گذشته تاکنون می توان نقش آفرینی جدی این حوزه را در اقتصاد، فرهنگ، اجتماع و سیاست کشور به خوبی مشاهده کرد.

وی در ادامه افزود: در هر زمانی که کشور نیاز داشته اصناف و بازاریان پیشقدم شده و از تمام ظرفیت خود در جهت کمک به مردم استفاده کردند که نمونه آن را باید در جنگ تحمیلی، تحریم های اقتصادی و سایر موارد به خوبی مشاهده کرد.

رئیس اتاق اصناف فیروزکوه با اشاره به جریان سیل اخیر، اظهار داشت: همچنین در جریان سیل اخیر اصناف با وجود اینکه خود خسارت دیدند اما از تمام ظرفیت شان برای خدمت‌ رسانی به مناطق سیل‌ زده استفاده کردند.

تعطیلی خودجوش حدود ۲ هزار واحد صنفی از ۳ هزار واحد در فیروزکوه

محمد کیا در ادامه با اشاره به همکاری همه جانبه واحدهای صنفی در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، خاطر نشان کرد: با وجود اینکه اصناف و بازاریان در مهم ترین برهه زمانی سال شان قرار داشتند اما اغلب آنها به صورت خودجوش اقدام به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی واحدهای صنفی خود کردند و از ۱۵ اسفند ماه سال گذشته شاهد تعطیلی بخش اعظمی از بازار فیروزکوه بودیم.

این مقام مسئول بیان داشت: به عنوان نمونه از بیش از ۳۰۰۰ واحد صنفی موجود در شهرستان فیروزکوه حدود ۲۰۰۰ واحد صنفی باید تعطیل می‌ شدند که اغلب آنها به صورت خودجوش اقدام به تعطیلی کردند و در مجموع شاهد نقش‌آفرینی مهم اصناف و بازاریان در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بودیم.

رئیس اتاق اصناف فیروزکوه با تاکید بر تداوم تعطیلی اصناف غیر ضرور تا ۲۰ فروردین ماه، بیان داشت: با توجه به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا اصناف غیر ضرور باید تا ۲۰ فروردین ماه تعطیل باشند که این امر نیز اکنون در دستور کار قرار گرفته است.

لزوم حمایت همه جانبه دولت از واحدهای صنفی

سید محمد کیا در ادامه با اشاره به خواسته‌های به حق واحدهای صنفی از دولت، افزود: اکنون واحدهای صنفی در شرایط اقتصادی بسیار دشواری قرار داشته و شاهد بروز مشکلات زیادی برای آنها هستیم چرا که چشم امید بسیاری از آنها به تعطیلات پایان سال و بازار شب عید بود که شاهد از دست رفتن این فرصت بودیم.

وی بر لزوم حمایت همه جانبه دولت از واحدهای صنفی تاکید کرد و اظهار داشت: به هر حال واحدهای صنفی از تعطیلی بازار خسارت‌ های سنگین و جبران ناپذیری را دیدند و اکنون نیز انتظار دارند مسئولان دولت در جهت حمایت همه جانبه از آنها گام بردارند و مطمئناً باید تصمیم عاجل و مهمی در راستای حمایت از واحدهای صنفی گرفته شود.

رئیس اتاق اصناف فیروزکوه در ادامه بیان کرد: انتظار می‌ رود دولت بسته های حمایتی ویژه ای را در راستای کمک به واحدهای صنفی در نظر گیرد چرا که مطمئناً انجام اقدامات کوتاه مدت نمی تواند مشکلات اصناف را برطرف کرده و باید بسته حمایتی در برگیرنده بسیاری از مسائل و مشکلات واحدهای صنفی باشد.

بیشترین تاثیر بیماری کرونا بر اقتصاد؛ در بخش بازار است

این مقام مسئول اصناف را تاکنون به عنوان حمایت کننده از دولت دانست و گفت: اصناف در برهه های مختلف نقش آفرینی ویژه داشتند و اکنون انتظار حمایت همه جانبه از سوی حاکمیت را دارند؛ انتظار اصناف انجام اقدامات عملی حمایتی بوده و این اقدامات باید هرچه سریع‌تر اجرایی شوند تا مشکلات کسبه و بازاریان کاهش یابد چرا که مطمئناً تداوم وضعیت کنونی ضربات بسیار سنگینی را بر پیکره بازار کشور وارد می‌کند.

رئیس اتاق اصناف فیروزکوه با اشاره به این که واحدهای صنفی فیروزکوه در انتظار تحقق وعده های مسئولان هستند، اذعان کرد: بر اساس آمارها حدود ۳ میلیون واحد صنفی در سطح کشور در حال فعالیت هستند که مطمئناً بیشترین تاثیر بیماری کرونا بر اقتصاد، بر بخش اصناف و بازار بوده و باید تصمیمات مهمی در راستای حمایت از اصناف گرفته شود.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=574197

    برچسب ها

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.