امام جمعه دماوند: حل مشکلات کشور به وحدت و همدلی تمام جناح‌ها و سلیقه‌ها نیازمند است

خطیب نماز جمعه دماوند گفت: اختلافات و تفرقه همیشه فتنه ساز و خانمان ساز سوز بوده است، برای حل مشکلات کشور به وحدت و همدلی تمام جناح ها و سلیقه ها نیازمندیم.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در دماوند حل مشکلات کشور را در گرو وحدت و همدلی تمام جناح ها وسلیقه های سیاسی دانست و با اشاره به آغاز هفته وحدت اظهار داشت: انتخاب ۱۲ ربیع الاول تا ۱۷ این ماه به عنوان هفته وحدت از ابتکارات سرنوشت ساز امام خمینی(ره) بود.

وی ادامه داد: هفته وحدت باید به قرن وحدت تبدیل شود تا توطئه های استکبار کم اثر شود.

امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به مشترکات شبعه و سنت، بیان کرد: شیعه و اهل سنت مشترکات فراوانی مانند پیامبر، قبله، قرآن، نماز، روزه، حج و… دارند؛ تحمل مخالف در زیست جمعی و مواجهه کریمانه و برادرانه رمز موفقیت مسلمین است.

فتاح دماوندی با بیان اینکه شیعه و سنی باید بدانند دشمن مشترک دارند، گفت: تعامل سازنده و منطقی بین علما و دانشمندان جهان اسلام نقشه های دشمن برای تفرقه افکنی را نقش برآب می کند.

وی تاکید کرد: اهل سنت برادران واقعی و عزیز ما هستند و وحدت شیعه و سنی برکات فراوانی برای جهان اسلام دارد.

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: اختلافات و تفرقه همیشه فتنه ساز و خانمان ساز سوز بوده است، برای حل مشکلات کشور به وحدت و همدلی تمام جناح ها و سلیقه ها نیازمندیم.

فتاح دماوندی اضافه کرد: در عراق سکولارها و بعثی ها و گروه های انحرافی شیعه دنبال آشوب و فتنه انگیزی هستند و حوادث اخیر عراق احزاب و مردم این کشور را هوشیار کرد.

امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه مقاومت یک کلید واژه است، اضافه کرد: این موضوع پشتوانه عقلی، تجربی و قرآنی دارد، مقاومت عزت آفرین و سازش ذلت آفرین است.

فتاح دماوندی عنوان کرد: دشمن برای ما چالش درست می کند تا سازش کنیم و عبور از چالش ها هزینه دارد اما منفعت کلان دارد.

وی با اشاره به آغاز کار عملیات هسته ای بیان کرد: تا امروز در مساله برجام صبر امام حسنی کرده اما امروز اقدام حسینی را آغاز کرده ایم.

امام جمعه شهرستان دماوند خاطر نشان کرد: تکیه بر ظرفیت های داخلی و رونق تولید و استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و آسیا راه شکوفایی اقتصاد است.