انصاری خبر داد؛

تشکیل کمیته‌ جذب سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور

  • کد خبر : 623224
  • ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
تشکیل کمیته‌ جذب سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه از تشکیل کمیته‌هایی برای جذب سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در گفتگویی از تشکیل کمیته‌هایی برای جذب سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور خبر داد و اعلام کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار است این کمیته‌ها را تشکیل دهد تا راه حل‌های بهتری برای ایرانیانی که می‌خواهند با استفاده از منابع مالی خودشان با ایران تجارت کنند، ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه در دولت توجه ویژه‌ای به بحث ایرانیان خارج از کشور و دعوت آن‌ها برای سرمایه گذاری و تجارت می‌شود، افزود: خوشبختانه وزارتخانه‌های ذیربط مانند وزارت امور اقتصادی و دارایی، مقررات و ضوابط مفیدی را در این زمینه ارائه کردند و وزارت امور خارجه هم اقدامات تشویقی را در این زمینه به عمل آورده است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: امیدواریم مصوبه اخیر دولت در حوزه تجارت خارجی و صادرات و واردات، تسهیلات ویژه‌تری را برای ایرانیان خارج از کشور اختصاص دهد.

انصاری با تاکید بر اینکه فرصت خوبی هم برای ایرانیان خارج از کشور و هم پاسخگویی به نیازهای داخل فراهم شده است، گفت: این گروه از ایرانیان اگر سرمایه‌هایی مثل کارخانه، موسسه و یا تولید دارند می‌توانند با ارز خودشان با ایران تجارت کنند.

منبع: مهر

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=623224

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.