تشدید بحران در بوئینگ آمریکا با لغو سفارش هواپیماهای ۷۳۷

  • کد خبر : 608515
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
تشدید بحران در بوئینگ آمریکا با لغو سفارش هواپیماهای ۷۳۷

طی سال جاری مشتریان بوئینگ سفارش خرید صدها فروند از هواپیمای ۷۳۷ مکس را که پیشتر ثبت کرده بودند، لغو کردند و همین امر در کنار کاهش شدید نرخ تولید به بحرانی برای شرکت هواپیماسازی آمریکایی تبدیل شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، طی سال جاری مشتریان بوئینگ سفارش خرید صدها فروند از هواپیمای ۷۳۷ مکس را که پیشتر ثبت کرده بودند، لغو کردند و همین امر در کنار کاهش شدید نرخ تولید به بحرانی برای شرکت هواپیماسازی آمریکایی تبدیل شده است.

مشتریان شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا در ماه‌های گذشته از سال جاری سفارش خرید بیش از ۴۰۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را که پیشتر ثبت کرده بودند لغو کردند. از طرف دیگر میزان تحویل هواپیما از سوی این شرکت آمریکایی به شدت پایین آمده است و همین امر به بحرانی جدی برای این هواپیماساز بدل شده است.

بوئینگ اعلام کرده که در ماه جولای سفارش خرید ۴۳ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس دیگر لغو شده است و تعداد کل لغو سفارش‌های این هواپیما برای سال جاری به ۴۱۶ فروند رسیده است.

بیش از یک سال است که پرواز این هواپیماها به خاطر دو مورد سقوط آنها در اندونزی و اتیوپی در پی وجود نقص فنی ذاتی، در سراسر جهان متوقف شده است.

بوئینگ می‌گوید: به طور کلی مشتریان سفارش ۸۶۴ فروند هواپیمای ۷۳۷ را یا لغو کرده و یا تغییر داده‌اند.

در حالی که بوئینگ در ماه جولای سال گذشته ۱۹ فروند هواپیما تحویل شرکت‌های هواپیمایی داد اما این رقم برای مدت مشابه سال جاری به تنها ۴ فروند رسیده است. در حالی که این هواپیماساز آمریکایی در سال ۲۰۱۸، ۸۰۶ فروند هواپیما به مشتریان تحویل داد اما با توجه به گذشت ۶ ماه از سال جاری این شرکت تنها ۷۴ فروند هواپیما تحویل مشتریان داده است.

موسسه جفریز، که کارگزار فروش هواپیماست می‌گوید: انتظار دارد بوئینگ برای سال جاری تنها ۱۳۸ فروند هواپیما تحویل دهد که حتی نسبت به ۳۸۰ فروند سال گذشته حدود یک سوم خواهد بود.

منبع: فارس

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=608515

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.