تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی پیشوا در دستور کار مسئولان

  • کد خبر : 546416
  • ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی پیشوا در دستور کار مسئولان

مشکلات شهرستان پیشوا از جمله نبود بیمارستان و پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام در شورای اداری شهرستان مطرح و تسریع در اجرا و اختصاص بودجه به این پروژه‌ها از سوی مسئولان مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسین عباسی فرماندار پیشوا در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور انوشیروان محسنی‌بندپی استاندار تهران در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به مشکلات تردد شهروندان این شهرستان به تهران اظهار داشت: پروژه متروی شهرستان‌های جنوب شرق تهران در سال ۱۳۹۳ توسط هیأت دولت به قطار حومه‌ای تبدیل شد که به دلیل مشکلات موجود، این پروژه در حوزه پیشوا به کندی پیش می‌رود و نیاز به توجه ویژه مسئولان دارد.

وی افزود: در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به شهرستان ورامین و اختصاص اعتبار ۲۷۰ میلیارد تومانی، مقرر شد که اجرای این پروژه با سرعت بیشتری همراه شود و نیاز است تا با پیگیری استاندار تهران، زمینه این مهم فراهم شود تا علاوه بر اجرای دو خط قطار حومه‌ای، دو پل روگذر نیمه تمام تکمیل و دو ایستگاه در پیشوا احداث شود.

فرماندار پیشوا بیان کرد: پیشوا تنها یک راه دسترسی به تهران دارد که اگر آن را نیز از شهرستان بگیرند، به طور کامل این منطقه بن‌بست می‌شود که برای رفع این مشکل، اجرای پروژه آنتنی پیشوا به محور قم – گرمسار در دستور کار قرار گرفت که برای اجرای آن به ۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
فرماندار شهرستان پیشوا تصریح کرد: این پروژه استانی است که باید به پروژه کشوری تبدیل شود تا شاهد اجرای آن باشیم.

عباسی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان پیشوا و ضرورت توجه ویژه به حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی این بخش از استان تهران اظهارداشت: پیشوا پنجمین شهر کشور و دومین شهر مذهبی استان تهران است که ملجاء و مأمن مردم است و کانون فعالیت‌های مذهبی است و مردم این شهرستان در تمامی مراحل انقلاب حضور داشتند که نمونه آن را می‌توان در قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ مشاهده کرد.
وی گفت: پیشوا از ۹۰ هزار نفر جمعیت ایرانی و ۶۰ هزار اتباع خارجی برخوردار است این افراد در دو بخش مرکزی و جلیل آباد و ۳۸ روستا زندگی می‌کنند.
عباسی افزود: پیشوا در سال ۱۳۸۹ به عنوان سیزدهمین شهرستان استان تهران از ورامین منتزع و به شهرستان تبدیل شد اما با تمام تلاش‌های صورت گرفته طی ۱۰ سال گذشته، این شهرستان از مشکلات عمده‌ای در زیرساخت‌ها برخوردار است .
فرماندار پیشوا تصریح کرد: پیشوا با دارابودن چهار مرکز دانشگاهی، دو حوزه علمیه و ۱۹ هزار دانش‌آموز، قطب مهم علمی استان تهران محسوب می‌شود.
وی گفت: پیشوا قطب مهم کشاورزی استان تهران است که از مجموع ۱۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی، یک هزار و ۴۰۰ هکتار آن، زیر کشت گلخانه‌ای است که محصولات مهم کشاورزی در این شهرستان تولید می‌شود.
عباسی اظهارداشت: پیشوا تنها شهرستان بدون بیمارستان استان تهران است که با وجود اقدامات صورت گرفته در سال ۸۸ توسط دانشگاه آزاد که در زمینی به مساحت ۳۴ هزار مترمربع اقدام به احداث بیمارستانی ۸ هزار مترمربعی کرد اما هم اکنون این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصدی نیمه‌تمام رها شده و به توجه ویژه مسئولان کشوری و استانی نیاز دارد.
فرماندار پیشوا دیگر مشکل شهرستان را تأمین آب شرب اعلام کرد و افزود: آب مورد نیاز شهروندان پیشوا با استفاده از ۱۵ حلقه چاه تأمین می‌شود اما در تابستان با مشکل کمبود آب مواجه بودیم و عدم اختصاص حق‌آبه سد ماملو به این شهرستان، مشکل کمبود آب را تشدید کرده است.
وی گفت: با دستور معاون اول رئیس جمهور و پیگیری مسئولان استانی و کشوری، زمینه انتقال آب سد ماملو به پیشوا فراهم شده و با آغاز عملیات اجرایی این پروژه، اردیبهشت ماه سال ۹۹، آب سد ماملو به پیشوا می‌رسد.
عباسی افزود: پیشوا از یک شهرک صنعتی نیز برخوردار است که هم اکنون صاحبان صنایع با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند، خارج‌شدن این شهرک از محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری و در نظرگرفتن مشوق‌های لازم، زمینه استقرار صنایع مختلف و رفع مشکلات تولیدکنندگان را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=546416

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.