اردوغان:

ترکیه از پس تأثیرات اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا بر آمده است

  • کد خبر : 615219
  • ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
ترکیه از پس تأثیرات اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا بر آمده است

رجب طیب اردوغان در مراسم افتتاحیه یک بخش جدید از بزرگراه مرمره شمالی گفت کشورش توانسته بر بخش قابل توجهی از تاثیرات اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا فائق آید.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رجب طیب اردوغان در مراسم افتتاحیه یک بخش جدید از بزرگراه مرمره شمالی گفت کشورش توانسته بر بخش قابل توجهی از تاثیرات اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا فائق آید.
رئیس ‌جمهور ترکیه اعلام کرد سطح تولید در این کشور در سه ماهه سوم سال جاری میلادی رو به افزایش بوده و ترکیه توانسته بر بخش قابل توجهی از تاثیرات اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا فائق آید.

رجب طیب اردوغان در مراسم افتتاحیه یک بخش جدید از بزرگراه مرمره شمالی گفت:«تعداد افراد شاغل در ترکیه از ماه آوریل یعنی زمان اوج تاثیرات اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا افزایش یافته است».

اردوغان تصریح کرد نرخ اشتغال در ترکیه طی ماه‌های آینده باز هم افزایش خواهد داشت و امیدوار است سه ماهه سوم سال جاری میلادی در شرایطی پایان یابد که نرخ رشد اقتصادی مورد رضایت تمام بخش ها بوده باشد.

دولت ترکیه هدف نرخ بیکاری خود را برای سال جاری میلادی ۱۱.۸ درصد اعلام کرده است و پیش بینی می شود این رقم تا ۲۰۲۲ به تدریج به ۹.۸ درصد برسد.

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد موفقیت های این کشور بهترین پاسخ به کسانی است که ترکیه را هم ردیف کشورهایی در دورترین نقاط آفریقا و جنوب آمریکا قرار می‌دادند.

بخش هایی از پروژه بزرگراه مرمره شمالی با طول ۴۰۰ کیلومتر به تدریج از ۲۰۱۶ تکمیل و باز شده است.

اردوغان گفت:«جاده ها نشانه تمدن هستند. اگر در کشورتان جاده ای ندارید نمی‌توانید ادعای متمدن بودن داشته باشید».

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615219

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.