آصفری در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

ترور شهید فخری‌زاده مانع توسعه فناوری موشکی و هسته‌ای ایران نمی‌شود

  • کد خبر : 625276
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
ترور شهید فخری‌زاده مانع توسعه فناوری موشکی و هسته‌ای ایران نمی‌شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یازدهم گفت: دشمنان باید بدانند که با ترور داشنمندان هسته‌ای مانند شهید فخری‌زاده نمی‌توانند مانع پیشرفت فناوری هسته‌ای و موشکی کشورمان شوند.

محمدحسن آصفری، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: شهادت شهید فخری‌زاده نه نخستین اقدام تروریستی دشمنان بوده و نه آخرین اقدام. این اقدامات بیش از ۴۰ سال است که به کشور ما تحمیل شده  است؛ چون جمهوری اسلامی ایران هزینه استکبارستیزی و هزینه مقابله با آمریکا و خودکفایی کشور را می‌پردازد.

وی با بیان اینکه آمریکا در این ۴۰ سال نتوانسته به اهداف خود در تسلیم کردن ملت ایران دست یابد، گفت: اگر قرار بود با اقداماتی نظیر ترور شهدای هسته‌ای و فرماندهان نظامی کشورمان، ملت ایران مقابل آمریکا تسلیم شوند قطعاً ۴۰ سال مقاومت نمی‌کردند.

نماینده مردم اراک در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: ترور شهید فخری‌زاده هیچ تأثیر در استقامت و روحیه استکبارستیزی ملت ایران نخواهد گذاشت و مطمئناً آمریکا به اهداف خود دست نخواهد یافت.

آصفری یادآور شد: کسانی که در داخل کشور فکر می‌کنند مذاکره با آمریکا می‌تواند مشکلات داخلی را حل کند باید بدانند که از آمریکا هیچ چیزی به غیر از ترور و جنایت و خصومت و جاه‌طلبی نخواهیم دید و به غیر از این موارد موضوعات دیگر را نمی‌شناسد.

وی با بیان این مطلب که حل مشکلات داخلی کشور از مسیر اتکا بر توان داخلی می‌گذرد، گفت: زمانی می‌توانیم مقابل آمریکایی‌ها بایستیم که بر توان داخلی متکی باشیم؛ لذا اگر توان داخلی ما در حوزه موشک‌ها نبود، آمریکا هیچ‌گاه در ماجرای برجام پای میز مذاکره نمی‌آمد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به این مطلب که رژیم صهیونیستی از عوامل اصلی ترور شهید فخری‌زاده به حساب می‌آید، تأکید کرد: رژیم صهیونیستی با چراغ سبز آمریکایی‌ها دست به ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان زده است و بایستی شورای امنیت و سازمان ملل نسبت به این رفتار صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها واکنش نشان دهد.

آصفری از دستگاه دیپلماسی خواست تا موضع‌گیری تُندی نسبت به ترور دانشمند هسته‌‌ای کشورمان داشته باشد و گفت: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران باید از دبیرکل سازمان ملل متحد بخواهد تا عوامل ترور دانشمند را که برای جمهوری اسلامی ایران مشخص شده است را معرفی کند و مورد بازخواست قرار دهد.

وی تصریح کرد: از دولت انتظار می‌رود که در دستگیری عوامل ترور شهید فخری‌زاده تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا دیگر شاهد اقدامات تروریستی در کشورمان نباشیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: ارسال پیام تسلیت به تنهایی کارساز نیست، بلکه مسئولان باید موضع‌گیری قاطعی نسبت به این ترورها از خود بروز دهند تا به دشمنان بفهمانند که با این ترورها نمی‌توانند مانع پیشرفت فناوری هسته‌ای و موشکی کشورمان شوند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=625276

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.