ترامپ مردم آمریکا را از چینی شدن ترساند!

  • کد خبر : 608460
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
ترامپ مردم آمریکا را از چینی شدن ترساند!
رئیس جمهور آمریکا گفته است که در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری، چین در این کشور نفوذ بسیاری خواهد داشت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با یکی از سانه‌های این کشور گفت، در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و پیروزی جو بایدن ، شهروندان آمریکایی باید زبان چینی یاد بگیرند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با یک ایستگاه رادیویی و برنامه «هیو هویت» مجری و روزنامه نگار سرشناس آمریکایی گفت: «اگر ترامپ در انتخابات شکست بخورد، چین آمریکا را تصاحب خواهد کرد. اگر پیروز نشوم، چین آمریکا را تصاحب کرده و شما باید زبان چینی یاد بگیرید. شما باید حقیقت را بدانید.»

رئیس جمهوری آمریکا در یک مصاحبه جداگانه دیگر گفت که روابطش با «شی جین ‌پینگ» همتای چینی خود در پی شیوع کرونا  آسیب دیده است. وی در گفتگو با رادیو «فاکس اسپورتس» گفت که مدت‌هاست با رئیس جمهور چین گفت‌وگویی انجام نداده است. ترامپ در ادامه گفت که به رئیس جمهور چین علاقه مند بوده، اما اینک چنین حسی نسبت به او ندارد.

دونالد ترامپ افزود که پیامدهای کرونا به مراتب بدتر از درگیری بر سر تجارت (با چین) است.

این در حالی است که  «کای تیان کای» سفیر چین در آمریکا در نشست اندیشکده «آسپن» درباره تنش‌های جاری در روابط دو کشور و اتهام‌زنی‌های بی‌اساس مقام‌های واشنگتن علیه شرکت‌های چینی و همچنین شبکه اجتماعی «تیک تاک» هشدار داد. کای تیان کای در این نشست اعلام کرد که آمریکا باید به اتهام  زدن بی اساس به شرکت‌های چینی شامل تیک تاک پایان دهد.

وی با رد درخواست‌های مقام‌های آمریکایی درباره شرکت‌های چینی و تیک تاک گفت: «من فکر نمی‌کنم که مدرکی وجود داشته باشد که هیچ شرکت (چینی) دارد اطلاعاتش را به دولت چین می‌دهد. افرادی این اتهامات را می‌زنند اما هرگز هیچ مدرکی ارائه نمی‌کنند.»

منبع: فارس

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=608460

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.