رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

تخصص اولویت وزیر پیشنهادی صمت باشد / دولت سیاسی‌کاری نکند

  • کد خبر : 615209
  • ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۷:۴۲
تخصص اولویت وزیر پیشنهادی صمت باشد / دولت سیاسی‌کاری نکند
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر دولت می‌خواهد وزیر پیشنهادی صمت رای بیاورد، بهتر است 2موضوع را حتما در نظر بگیرد. نخست آنکه گزینه پیشنهادی چهره‌ای سیاسی نباشد سپس از نیروهای متخصص وزارت صمت باشد.

عزت‌الله اکبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: همان‌طور که دولت در معرفی وزیر صمت اختیار دارد، مجلس هم حق انتخاب دارد و به گزینه‌ای رای خواهد داد که در گام نخست سیاسی نباشد و پس از آن متخصص و از بدنه وزارتخانه باشد.

وی گفت: متاسفانه در سال جهش تولید نزدیک شش ماه است که مهم‌ترین وزارت تولیدی کشور وزیر ندارد و امور تولید معطل انتخاب وزیر مانده است.

بیشتر بخوانید:

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم افزود: روحانی در جلسه هیدت دولت اعلام کرده‌اند که در شرایط جنگ اقتصادی هستیم. اگر رئیس‌ جمهور باور دارند که در جنگ اقتصادی به‌سر می‌بریم چرا بر سر انتخاب وزیر صمت تعاملی با مجلس یازدهم نداشته است؟

اکبری عنوان کرد: دیده می‌شود که دولت برای معرفی وزیر صمت امروز و فردا می‌کنند این در حالی است که رئیس جمهور می‌تواند با گرفتن نظر وزرا و مجموعه هیئت دولت به گزینه مدنظر خود و مجلس برسد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم با اشاره به اصرار رئیس جمهور مبنی بر احیای وزارت بازرگانی گفت: در مجلس هشتم بسیاری از مدیران فعلی وزارت و جمعی از اقتصاددانان هر روز در مجلس بودند تا نمایندگان را قانع کنند وزارت بازرگانی در صنایع و معادن ادغام شود. آن موقع می‌گفتند ما بیش از ۶۰ کشور را مطالعه کرده‌ایم و به این نتیجه رسیده‌ایم تا صنعت و تجارت در یک وزارتخانه متمرکز شود. حالا چه شده که از هر فرصتی استفاده می‌کنند و ندای جدایی صنعت از تجارت را سر می‌دهند؟

وی بیان داشت: انتظار بر این است که تعامل بین قوا در حد شعار باقی نماند و به جاده‌ای یکطرفه تبدیل نشود وگرنه تضمینی نیست که با این نوع برخوردها، گزینه بعدی هم رای بیاورد.

اکبری تصریح‌کرد: دولت و مجلس باید مکمل یکدیگر باشند تا امور کشور به موقع و به درستی انجام شود اما در شرایط کنونی نشانه‌ای از همکاری مجلس یازدهم و دولت دوازدهم دیده نمی‌شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615209

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.