تحلیل و پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

 • کد خبر : 545648
 • ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
تحلیل و پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

بازار همچنان در شوک گرانی پس از بنزین و همچنین افزایش تقاضا برای دلار بخاطر تعطیلات کریسمس به سر می برد از اینرو انتظار ادامه صعود در قیمت سکه را خواهیم داشت. 

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در این گزارش به تحلیل و پیش‌بینی قیمت طلا و سکه با توجه به شرایط بازار مالی فعلی و جریان‌های سیاسی ایران و جهان پرداخته‌ایم که به شرح ذیل است.

در حال حاضر سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری نشست فدرال ررزو آمریکا هستند، قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز تثبیت شده است.

سرمایه گذاران همچنین منتظر هستند تا ببینند آیا دور جدید تعرفه های آمریکا علیه چین طی هفته جاری اعمال خواهد شد یا نه.

قیمت طلا با کاهش مواجه شد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۴۶۱ دلار رسیده است. قیمت پالادیوم نیز بدون تغییر نسبت به روز گذشته به ۱۸۸۱ دلار رسیده است.

به گزارش رویترز؛ چین روز دوشنبه اعلام کرده است که امیدوار است هر چه سریعتر با آمریکا به توافق تجاری دست یابد. این در شرایطی است که واشنگتن هشدار داده است که تعرفه های تجاری جدیدی را علیه ۱۵۶ میلیارد دلار کالاهای چینی اعمال خواهد کرد.

برگزاری انتخابات انگلیس و نشست های بانکهای مرکزی آمریکا و اروپا نیز می تواند تاثیر مهمی بر نوسانات نرخ ارز و قیمت طلا در بازارهای جهانی داشته باشد.

نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا از اواخر امروز سه شنبه آغاز خواهد شد. پیش بینی می شود نرخ بهره آمریکا در این نشست بدون تغییر خواهد ماند.

نخستین نشست بانک مرکزی اروپا به ریاست کریستین لاگارد نیز روز پنجشنبه برگزار می شود. سرمایه گذاران منتظر اعلام سیاست های جدید پولی اروپا هستند.

قیمت هر اونس نقره نیز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۶.۶۱ دلار رسیده است.

پیش‌بینی قیمت طلا جهانی

روز جمعه پس از انتشار داده های اشتغال تابستان ایالات متحده شاهد نزول در قیمت طلا بودیم اما قیمت همچنان پایداری خود را بالاتر از سطح حمایت کلیدی ۱۴۵۰ حفظ کرده است.
به گزارش اتحادیه طلا و جواهر تهران، روز جمعه قیمت پس از برخورد سطح EMA50 (میانگین قیمت ۵۰ روز) موفق به گذر از آن نشده و به سمت پایین حرکت کرد. پایین تر از قیمت سطح ساپورت ۱۴۵۰ قرار گرفته است که مقاومت زیادی در برابر قیمت دارد و قیمت مدتی است موفق به گذر از آن نشده است.

در صورتی که پیش‌بینی قیمت موفق به شکست این سطح و قرار گرفتن پایین تر از آن شود،‌ انتظار نزول قیمت تا سطح EMA200 (میانگین قیمت در ۲۰۰ روز) را خواهیم داشت.
سطح ۱۴۸۰ نیز مقاومت زیادی در برابر قیمت ایجاد کرده است که احتمال شکست و ادامه صعود قیمت در آن بسیار اندک خواهد بود. در صورتی که قیمت موفق به گذر از این سطح شود انتظار ادامه صعود تا سطح ۱۵۰۰ را خواهیم داشت.
در حال حاضر قیمت تحت تاثیر یک فشار نزولی و در کانال نزولی در حال حرکت است و انتظار شکست سطح رزیستنس کانال و ادامه صعود را در حال حاضر نداریم.
بازار طلا این روزها بسیار آسیب پذیر شده است و مذاکرات تجاری میان چین و آمریکا میتواند تاثیر زیادی بر این بازار داشته باشد و در صورت شنیدن اخبار مثبت شاهد نزول در قیمت طلا خواهیم بود.

اخبار مهم پیرامون قیمت طلا جهانی

معاون وزیر بازرگانی چین می گوید: این کشور امیدوار است که در زودترین زمان ممکن به توافقی با ایالات متحده برسد که به نفع هر دو طرف باشد.

مشاور کاخ سفید کودلاو همچنین می گوید: دونالد ترامپ بر اساس مذاکرات نسبت به تعرفه ها تصمیم گیری خواهد کرد.
وی می گوید اکنون شرایطی وجود ندارد که منجر به برهم خوردن و یا نهایی شدن توافق شود. او می گوید ترامپ از مذاکرات فعلی با چین راضی نیست. ترامپ در صورت لزوم نسبت به افزایش تعرفه ها درنگ نخواهد کرد.

شاخص های آتی سهام اروپا بطور نسبی اشاره به نزول دارند.

شاخص فیوچرزDAX آلمان حدود ۰.۱% رشد داشته است.
شاخص آتیCAC فرانسه حدود ۰.۱% نزول داشته اشت.
شاخص فیوچرزFTSE انگلستان حدود ۰.۲% نزول داشته اشت.
شاخص آتیEurostoxx نیز حدود ۰.۱% نزول کرده است.

بیشتر بخوانید:

 

تحلیل و پیش‌بینی قیمت سکه

عبدالناصر همتی، رییس بانک مرکزی ایران در اینستاگرام خود در خصوص تلاش برای بازگشت ثبات به بازار ارز  گفت: این روزها مجدداً موضوع افزایش نرخ ارز در بازار بحث روز مردم و فعالین اقتصادی است.

همانگونه که بارها تاکید کرده‌ام بانک مرکزی مدیریت علمی مبتنی بر بنیان‌های بازار را که طی یک سال گذشته آرامش لازم را به بازار ارز برگرداند ادامه خواهد داد.
طبیعتاً شوک قیمت بنزین و نیز انتظارات تورمی ناشی از آن بازارهای مختلف منجمله بازار ارز و ثبات نسبی چندین ماهه آن را موقتا متاثر می سازد. فارغ از دلایل و آثار اجرای طرح اصلاح غیر قیمت بنزین آنچه به این جانب و بانک مرکزی مربوط می شود استمرار مدیریت اصولی بازار ارز است.

لذا این اطمینان را به مردم عزیز می‌دهم که همچون گذشته بانک مرکزی تمام تلاش خود را برای برگرداندن ثبات لازم به بازار ارز به کار خواهد گرفت. هموطنان عزیز ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز را همواره مد نظر داشته باشند.

طبق پیش بینی یکی از یکی از اقتصاددانان اسپانیایی، سیاست پولی مناسب و تلاش دیپلماتیک راه حل مشکل های اقتصادی ایران می باشد.
روز گذشته بودجه ۱۹۸۸ میلیارد تومانی سال ۱۳۹۹ تسلیم مجلس شد که ۶۵۳ میلیارد تومان آن بودجه عمومی اعلام شده و بودجه شرکت های دولتی سه برابر بودجه عمومی دولت عنوان گردید.

بازار همچنان در شوک گرانی پس از بنزین و همچنین افزایش تقاضا برای دلار بخاطر تعطیلات کریسمس به سر می برد از اینرو انتظار ادامه صعود در قیمت سکه را خواهیم داشت.
برای دوره های پیش رو در انتظار رسیدن قیمت به سطح مقاومت ۴۶۶۹۰۰۰ و پس از آن  ۴۷۰۳۰۰۰ تومان هستیم.
در نظر داشته باشید که بازار تحت تاثیر یک روند صعودی قدرتمند برای مدتی قرار گرفته است از اینرو انتظار بازگشت های اصلاحی به منظور تعدیل قیمت خواهد رفت.
روند کلی بازار در حال حاضر صعودی پیش بینی میشود.

 • مقاومت ۳: ۴۷۳۳۰۰۰
 • مقاومت ۲: ۴۷۰۳۰۰۰
 • مقاومت ۱: ۴۶۶۹۰۰۰
 • حمایت ۱: ۴۶۱۶۰۰۰
 • حمایت ۲: ۴۵۷۱۰۰۰
 • حمایت ۳: ۴۵۲۹۰۰۰
تحلیل سکه امامی

 

قیمت سکه امروز در بازار

 

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

 • سکه طرح قدیم

  ۴۶,۵٠٠,٠٠٠
 • سکه طرح جدید

  ۴۶,٩۵٠,٠٠٠
 • نیم سکه

  ٢۵,٢٠٠,٠٠٠
 • ربع سکه

  ١۵,٨٠٠,٠٠٠
 • سکه یک گرمی

  ٩,١٠٠,٠٠٠

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=545648

  اخبار مرتبط

  ثبت دیدگاه

  1. ببین چطو دارن با زندگی ملت بازی میکنن،همیه rشر مرفi و متوسطو با خاک یکی کردن خدا ازشون نگذره ،چه خاکی تو سرمون بریزیم آخه با این اوصاع نابسامان