تحلیل و پیش‌بینی قیمت سکه و طلا در بازار امروز

 • کد خبر : 552386
 • ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
تحلیل و پیش‌بینی قیمت سکه و طلا در بازار امروز

دسته‌ای از معامله‌گران هم چنان به افزایش قیمت سکه امیدوارند.اگر طلای جهانی صبح امروز سه شنبه نیز در محدوده بالای هزار و ۵۷۰ دلار باشد، سکه احتمال دارد افزایش بیشتری را ثبت کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در این گزارش به تحلیل و پیش‌بینی قیمت سکه و طلا در بازار امروز پرداخته ایم که به شرح ذیل است.

قیمت طلا روز گذشته  تحت تاثیر تشدید تنش های سیاسی و نظامی بین ایران و آمریکا به بالاترین سطح خود در ۷ سال اخیر رسیده بود، امروز سه شنبه در پی کاهش این تنش ها با افت نسبی روبرو شده است.

به گزارش رویترز؛ بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا تا این لحظه با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۵۶۲ دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته تا ۱۵۸۲ دلار در هر اونس افزایش یافت که بالاترین رکورد از آوریل ۲۰۱۳ میلادی بوده است.

قیمت هر اونس پالادیوم نیز که پیش از این به رکورد ۲۰۳۲ دلار رسیده بود با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۰۲۸ دلار رسیده است.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز با توجه به عدم افزایش تنش ها در خاورمیانه با رشد نسبی روبرو شده است.

پس از انتشار برخی گزارش ها مبنی بر تصمیم ایالات متحده برای خروج نظامیانش از خاک عراق، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا گفت: واشنگتن هیچ برنامه ای برای خارج کردن سربازانش از عراق ندارد.

یک مقام کاخ سفید نیز گفت: مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا دوشنبه آینده درباره سیاست واشنگتن در قبال ایران سخنرانی خواهد کرد.

بانک گلدمن ساکس آمریکا در تازه ترین گزارش خود پیش بینی ۳ و ۶ و ۱۲ ماهه خود درباره قیمت طلا را به ۱۶۰۰ دلار افزایش داده است.

این بانک تاکید کرده است که با توجه به بحران در روابط آمریکا و ایران، طلا سرمایه گذاری امن تری نسبت به نفت خواهد بود.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر با ۰.۱ درصد افزایش به ۸۹۶ تن رسیده است.

تحلیل وضعیت سکه در بازار 

تحلیل و پیش‌بینی قیمت سکه

به گزارش اتحادیه طلا و جواهر؛ عده‌ای از فعالان بازار عنوان میکنند، با آرام شدن شرایط، سکه نسبت به دلار افت بیشتری را تجربه خواهد کرد و از آنجایی که سکه به مرزهای مقاومتی تاریخی بسیار قوی نیز نزدیک شده ، احتمال اصلاح قیمت‌ها دور از ذهن نیست.

با این حال دسته‌ای از معامله‌گران هم چنان به افزایش قیمت سکه امیدوارند.اگر طلای جهانی صبح امروز سه شنبه نیز در محدوده بالای هزار و ۵۷۰ دلار باشد، سکه احتمال دارد افزایش بیشتری را ثبت کند.

شاید تحت تاثیر چنین انتظاری بود که عنوان میشد فلز گرانبهای داخلی در معاملات فردایی و پشت خطی روز دوشنبه به بالای کانال ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رفتهاست .

این در حالی بود که در معاملات پشت خطی دلار، عنوان میشد که نوسان خاصی وجود نداشته و قیمت در دو محدوده ۱۳ هزار و ۸۰۰ و ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان نوسانات خود را به ثبت رساند.

در هر صورت، دیروز بازار ارز و سکه رسما تعطیل بود و نمیتوان تا شروع رسمی بازار امروز با یقین در مورد روند بازارها قضاوت کرد. ولی حداقل دیروز بازار حواله درهم تعطیل نبود و این ارز از خود نوسان خاصی را نشان نمی‌داد و عمدتا در کانال ۳ هزار و ۷۰۰ تومانی معامله میشد. اگر روند بازارها تحت تاثیر درهم باشد، طبیعتا روز سه شنبه بازار میتواند آرامش خود را ادامه دهد، ولی در صورت جدی گرفتن روند افزایشی طلای جهانی، حداقل احتمال رشد بیشتر سکه وجود دارد.

این در حالی است که برخی معامله‌گران اعتقاد دارند در شرایطی که بازار تحت تاثیر اخبار قرار گرفته ، باید در معامله احتیاط کرد؛ در مقابل، گروهی بر تغییر انتظارات تاکید دارند و عنوان میکنند که احتمال رشد بیشتر قیمت‌ها وجود دارد.برخی معامله‌گران اعتقاد دارند بازارساز تاکتیک جدیدی را در پیش گرفته و به دنبال آن است که با فروش ارز در قیمت‌های بالا نوسان گیران را دچار ضرر کند و از بازار عقب براند.

در یکی از آخرین واکنش‌های بازارساز، همتی دیروز تاکید کرد این نهاد همچون ماه‌های گذشته با قدرت، تلاش کسانی که در آرزوی بی ثبات کردن بازارها هستند را ناکام خواهد گذاشت.

 

بیشتر بخوانید:

تحلیل و پیش‌بینی قیمت سکه

 

کلوز دیروز چارت روی قیمت ۵.۰۷۵.۰۰۰ و تراز روزانه روی ۵.۱۲۵.۰۰۰ هزار قرار دارد.

قیمت سکه روی ۵.۰۶۸.۰۰۰ هزار تومان دارای حمایت هست که اگر زیر قیمت  تثبیت نیم ساعته بدهد میتواند تا ۵.۰۴۵.۰۰۰ الی ۵.۰۱۵.۰۰۰ پایین بیاد.

با شکست ۵.۰۱۵.۰۰۰ هزار تومان و تثبیت زیر این قیمت میتواند تا ۵.۰۰۰.۰۰۰ الی ۴.۹۸۰.۰۰۰ پایین بیاد

حمایت مهم بعدی سکه رو‌میتونیم روی ۴.۹۵۰.۰۰۰ در نظر بگیریم که ریزش بیشتر سکه بستگی به تثبیت زیر ۴.۹۵۰.۰۰۰ داره که میتونه سکه رو تا ۴.۹۰۰.۰۰ الی ۴.۸۷۰.۰۰۰ پایین بیاورد

مقاومت سکه روی قیمت ۵.۰۹۴.۰۰۰ قرار دارد که با شکست این مقاومت میتونه تا ۵.۱۲۰.۰۰۰ هزار الی ۵.۱۴۵.۰۰۰ هزار بالا بیاد با شکست و تثبیت ۵.۱۴۵.۰۰۰ هزار میتواند تا ۵.۲۰۰.۰۰۰ الی ۵.۲۱۰.۰۰۰ هزار تومان بالا بیاد

مقاومت مهم بعدی سکه روی ۵.۲۳۰.۰۰۰ قرار دارد که بتواند بالای این عدد ماندگار باشد بعد از آن ۵.۳۰۰.۰۰۰ در دسترس هست.

 

 

تحلیل و سیگنال خرید و فروش آبشده

 

حمایت آبشده روی ۲.۱۹۰.۰۰ و ۲.۱۷۵.۰۰۰ قرار دارد که با شکست ۲.۱۷۵.۰۰۰ میتونه تا ۲.۱۶۰.۰۰۰ الی ۲.۱۴۰.۰۰۰  پایین بیاد

ناحیه‌ی مهم حمایتی روی ۲.۱۲۰.۰۰۰ تا ۲.۱۱۴.۰۰۰ در نظر میگیریم که با شکست این ناحیه مهم حمایتی میتونه تا ۲.۰۸۵.۰۰۰ الی ۲.۰۸۰.۰۰۰ پایین بیاد که برگشت روند نزولی بستگی به تثبیت زیر این ناحیه داره پس تا زمانی آبشده بالای ۲.۰۸۵.۰۰۰ تا ۲.۰۸۰.۰۰۰ باشه روند اصلیش همچنان صعودی و هر کاهشی سمت این اعداد رو میشه خرید گرفت هرچه نزدیکتر به ۲.۰۸۵.۰۰۰ تا ۲۰.۰۸۰.۰۰ هزار تومان خرید بگیرید ریسک کار کمتر خواهد بود

فروشنده سمت ۲.۱۷۵.۰۰۰ و ناحیه حمایتی ۲.۱۲۰.۰۰۰ الی ۲.۱۱۴.۰۰۰ در فروش احتیاط کنه و تا زمانی زیر این اعداد نرفته حق به فروش نخواهد داشت

مقاومت آبشده روی ۲.۲۲۰.۰۰۰  قرار دارد که با شکست این مقاومت و ثبیت نیم ساعته بالای آن میتونه تا ۲.۲۴۲.۰۰۰ الی ۲.۲۶۰.۰۰۰ بالا بیاد که با شکست ۲.۲۲۶۰.۰۰ میتونه تا ۲.۲۹۸.۰۰ بالا بیاد

آبشده دو‌ مقاومت مهم روی قیمت  ۲.۲۶۰.۰۰۰ و ۲.۲۹۸.۰۰۰ دارد در صورتی موفق به شکست ۲.۲۹۸.۰۰۰ شود و بالای این عدد تثبیت دهد بعد از آن ۲.۳۴۰.۰۰ و ۲.۳۶۰.۰۰۰ در دسترس است.

قیمت طلا و سکه در بازار داخلی امروز 

 • انس طلا

  ١۵۶۵/۵۴
 • مظنه تهران

  ٢٢,٠٠٠,٠٠٠
 • طلای ۱۸عیار

  ۵,٠٧٨,٧٠٠
 • سکه طرح قدیم

  ۵٠,٢٠٠,٠٠٠
 • سکه طرح جدید

  ۵١,٢٠٠,٠٠٠
 • نیم سکه

  ٢۵,٩٠٠,٠٠٠
 • ربع سکه

  ١۶,٠٠٠,٠٠٠
 • سکه یک گرمی

  ٩,۴٠٠,٠٠٠

 

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=552386

  اخبار مرتبط

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.