تحریم شرکت‌های تسلیحاتی در صورت فروش سلاح به ایران

  • کد خبر : 614746
  • ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۰:۳۹
تحریم شرکت‌های تسلیحاتی در صورت فروش سلاح به ایران
نماینده دولت آمریکا در امور ایران تهدید کرده چنانچه شرکت‌های تسلیحاتی به ایران سلاح بفروشند با تحریم‌ آمریکا مواجه خواهند شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، «الیوت آبرامز»، نماینده جدید دولت آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه گفت شرکت‌های سازنده سلاح (شرکت‌های تسلیحاتی) در صورتی که بعد از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران به این کشور سلاح بفروشند مشمول تحریم‌های آمریکا خواهند شد.

به نوشته رویترز، آبرامز این اظهارات را بعد از ادعاهای روز چهارشنبه «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا مطرح کرد که گفت آمریکا هفته آینده برای بازگرداندن محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران به سازمان ملل خواهد رفت.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز ۲۵ مرداد با ۱۱ رأی ممتنع، دو رأی موافق  (آمریکا و جمهوری دومینیکن) و ۲ رأی مخالف (روسیه و چین) قطعنامه آمریکا را که خواستار تمدید محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران بود رد کرد. /شرکت‌های تسلیحاتی

 

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا گفت این کشور تمام اقدامات لازم را برای اطمینان از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران انجام خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا که در یک کنفرانس خبری مشترک با «دومینیک راب»، وزیر خارجه انگلیس حضور داشت گفت با او درباره جلوگیری از دسترسی ایران به سلاح در اکتبر ۲۰۲۰ رایزنی کرده است.

او گفت: «ما هفته آینده برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران به سازمان ملل برخواهیم گشت تا اطمینان حاصل کنیم که محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران، دائمی می‌شوند. معتقدیم که این کار برای مردمان همه کشورها بهتر است.»

منبع: فارس

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=614746

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.