تجهیز جامعه علمی و صنعتی به پدافند غیرعامل

  • کد خبر : 424243
  • ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۶
تجهیز جامعه علمی و صنعتی به پدافند غیرعامل

بخشدار بخش بوستان گفت: بدون تردید رعایت اصول پدافند غیرعامل باعث دفع، خنثی یا کاهش تاثیر اقدامات آفندی و ایجاد یک جامعه ایمن می‌شود.

سیدمحسن موسوی در گفت وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به اهمیت موضوع پدافند غیرعامل اظهار داشت: با عنایت به گستردگی تهدیدات دشمنان در ارتباط با حوزه سایبری، جامعه سالم باید نسبت به رعایت اصول پدافند غیرعامل اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

بخشدار بخش بوستان در ادامه رعایت اصول پدافند غیرعامل در برابر تهدیدات نوین را از اصول داشتن جامعه‌ای ایمن و سالم برشمرد و گفت: بدون تردید رعایت این اصول باعث دفع، خنثی یا کاهش تاثیر اقدامات آفندی می‌شود و همچنین شرایط ممانعت از دستیابی به زیرساخت‌ها و سرمایه‌های حیاتی جامعه از جمله غذا، انرژی، معادن و … را فراهم می آورد.

 

ضرورت های رسیدن به جامعه ایمن چیست؟

وی با تاکید بر روند ایجاد پدافند غیرعامل و اهمیت این موضوع در شرایط فعلی، عنوان کرد: پس از وقوع انقلاب صنعتی قرن هجدهم در اروپا، پیشرفت‌های شگرفی در تمامی سطوح فناوری به وجود آمد، به گونه‌ای که دوران کنونی به ویژه دو دهه اخیر را عصر انقلاب سوم فناوری می نامند و این پیشرفت سریع علوم و فناوری نظامی در زمینه تولید انواع سلاح‌های آفندی باعث شده است تا بحث پدافند به ویژه دفاع غیرعامل و دستیابی به سلاح‌های پیشرفته آفندی و کنترل از راه دور جایگزین سلاح‌های سنتی شود.

موسوی همچنین به شرایط فعلی کشور و هجمه‌های سنگین استکبار جهانی به منظور نابودی ایران در حال توسعه و مستقل اشاره کرد و افزود: از آحاد جامعه به ویژه دانش آموزان، دانشجویان، جامعه علمی و صنعتی کشور انتظار می رود به این دستاورد مهم مجهز شوند.

بخشدار بخش بوستان در پایان با توجه به لزوم حفظ وحدت و همدلی و ایجاد انسجام و آرامش در جامعه، خاطرنشان کرد: درحال حاضر چنین موضوعاتی نخستین گام در راستای پدافند غیرعامل و مقابله با دشمنان به شمار می رود و مردم ما همواره در سخت‌ترین شرایط نظیر جنگ تحمیلی از نظام دفاع کردند و نمونه آن را در راهپیمایی روز ۱۳ آبان ماه که خود یک پدافند غیرعامل بود به منصحه ظهور گذاشتند.

 

اخبار مرتبط:

ضرورت تدوین پیوست پدافند غیرعامل برای پروژه‌های عمرانی

اهمیت تعریف پدافند غیرعامل در پروژه‌های عمرانی

اجرای مانور پدافند غیرعامل در رباط کریم / برگزاری مانور تخصصی مواجهه با شیوع بیماری

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=424243

    برچسب ها

    مطالب مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.