تجمع بانوان فاطمی در رباط کریم / حمایت از زنان چادری‌

  • کد خبر : 503064
  • ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
تجمع بانوان فاطمی در رباط کریم / حمایت از زنان چادری‌

مسئول بسیج زنان شهرستان رباط کریم گفت: تجمع فاطمی نشان داد مردم شهر پایبند به عقاید خود بوده و نخواهند گذاشت که دشمن با این حربه فرهنگی به خواست خود برسد.

مریم کامرانی، مسئول بسیج زنان شهرستان رباط کریم در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به نقش حجاب در جامعه اظهار داشت: به‌طور قطع حجاب و عفاف در دنیای امروز نه تنها شامل زنان بلکه تمام آحاد جامعه را در برمی‌گیرد و تنها در پوشش نیز خلاصه نمی‌شود.

وی گفت: حجاب در کنار پوشش ظاهری عفاف رانیز برای پرورش وتعالی اخلاق و اندیشه‌ها در نظر گرفته و شامل می‌شود، بر همین اساس است که این دو واژه در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

مسئول بسیج زنان شهرستان رباط کریم از برگزاری همایش‌ها و سیمنارها درباره هفته عفاف و حجاب سخن گفت و عنوان کرد: بیست و یکم تیر ماه به عنوان روز عفاف و حجاب بستری مناسب است تا با نهادینه کردن این مهم در بین آحاد جامعه برای حفظ عزت وکرامت زنان جامعه اسلامی تلاش بیشتری انجام شود.

 

تشریح برنامه‌های عفاف و حجاب در رباط کریم

این بانوی انقلابی با تشریح برنامه‌های هفته عفاف و حجاب در شهرستان رباط کریم، بیان کرد: جامعه زنان سپاه شهرستان بنا به روز شمارهفته و تقارن با دهه کرامت برنامه های متنوعی را با محوریت عفاف وحجاب وسیره فاطمی، تجلی فطرت تاج بندگی، اخلاق مداری وخانواده سالم وبا شعار میراث ایرانی گرایش جهانی در محله های مختلف که به همت حوزه و پایگاهها خواهیم داشت.

وی ادامه داد: همزمان با میلاد حضرت معصومه سلام‌الله علیها و روز دختر کلیه پایگاه‌ها به صورت محله محور جشن‌های روز دختر و حجاب اولی‌ها را برای دختران به سن تکلیف رسیده را در مساجد و پارکها خواهند داشت.

وی اظهار کرد: نشست‌هایی با عنوان حجاب وعفاف در تجلی فطرت شناسی به همت حوزه‌های خواهران، برپایی تریبون آزاد،مانورهای فرهنگی با اهدا گل وپک فرهنگی در سالن‌های ورزشی، آرایشگاههای زنانه پارکها وبوستانها طی هفته صورت خواهد گرفت تا نشان دهیم عفاف وحجاب یک نوع کرامت اسلامی واحترام به هویت انسانی است.

وی از دیگر از برنامه های این بانوان در سطح محله های رباط کریم و پرند خبر داد و تأکید کرد: به منظور پاسداشت شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد و مطالبه قوانین عفاف و حجاب از مسئولان ورفتار و پوشش از مردان و زنان تجمع بانوان وحضور پرشور خانواده های شهر پرند در نوزدهم تیرماه شهرمان را خواهیم داشت.

مسئول بسیج زنان شهرستان رباط کریم در بخش پایانی این گفت وگو از برگزاری راهپیمایی بزرگ بانوان فاطمی در شهرستان رباط کریم خبر داد و تصریح کرد: بیستم تیرماه جاری راهپیمایی بزرگی با حضور زنان و دختران عفیف فاطمی شهر رباط کریم خواهیم داشت که با حضور خود نشان خواهند داد که مردم شهر پایبند به عقاید خود بوده و نخواهند گذاشت که دشمن با این حربه فرهنگی به خواست خود برسد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=503064

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.