آصفری در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی از اولویت‌های مجلس نیست

  • کد خبر : 614381
  • ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۱۶
تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی از اولویت‌های مجلس نیست

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: مجلس یازدهم فعلاً بنا ندارد به‌طور جدی به مقوله نظام پارلمانی ورود پیدا کند تا زمانی که دغدغه اقتصادی مردم برطرف شود.

محlدحسن آصفری، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس شبکه خبری تهران نیوز با بیان این‌که تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی نیازمند یک سری زیرساخت‌هاست، اظهار کرد: تشکیل نظام پارلمانی نیازمند وجود احزاب قدرتمند و تغییر رویکرد مردم نسبت به عملکرد پارلمان است.

وی گفت: متأسفانه کشور ما از وجود احزاب قوی که به کادرسازی و تربیت مدیر بپردازد، رنج می‌برد و تا زمانی‌که این خلأ برطرف نشود نباید از تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی سخن گفت؛ زیرا در این شرایط سخن گفتن از این موضوع فقط وقت و انرژی مجلس را می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در حال حاضر پرداختن به موضوع نظام پارلمانی و بررسی آن جز اولویت‌های مجلس نیست، عنوان کرد: انتظاراتی که مردم در ایران شرایط از مجلس یازدهم دارند، مسئله حل مشکلات اقتصادی است و اگر مجلس بخواهد به موضوع نظام‌پارلمانی ورود پیدا کند این مطالبه مردم به حاشیه رانده می‌شود؛ چون مسئله تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی کاملاً کاری وقت‌گیر و زمان‌بر است و در شرایط فعلی کشور که مشکلات اقتصادی مردم را اذیت می‌کند، به صلاح نیست.

آصفری گفت: مجلس یازدهم فعلاً بنا ندارد به‌طور جدی به مقوله نظام پارلمانی ورود پیدا کند تا زمانی که دغدغه اقتصادی مردم برطرف شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=614381

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.