رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مطرح کرد

تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم های محرم

  • کد خبر : 601486
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم های محرم
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: به مسئولان امر گفته‌ایم که همه تضمین‌ها و راهکار‌های بهداشتی را برای برگزاری مراسم محرم و صفر بر عهده می‌گیریم/

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی به بیان اهمیت جایگاه و احترام به ستایشگران اهل بیت علیهم‌السلام پرداخت و اظهار داشت: وظیفه ما این است که خادم پیرغلامان حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام باشیم.

وی گفت: مداحان و ذاکران اهل بیت علیهم‌السلام مبلغان دین اسلام هستند و پرچم، وظیفه روایت جهاد و شهادت بر دوش این قشر شریف است و آنان می‌توانند این جهاد و شهادت را با زیباترین روش تبیین کنند.

روضه‌های حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام گره‌های اقتصادی و سیاسی را باز می‌کند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه به اهمیت برپایی مراسم روضه اشاره کرد و افزود: روضه‌های حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام گره‌های اقتصادی و سیاسی را باز می‌کند؛ همچنین با فرهنگ می‌توان مشکلات بزرگ را حل کرد، اما به شرطی که به‌طور صحیح در مسیر و مدار قرار گیرد و به اهل آن سپرده شود و باید به این موضوع باور داشت که گره‌های اقتصادی هم با باز شدن گره‌های فرهنگی باز می‌شود.

وی عنوان کرد: در خصوص برگزاری مراسم محرم و صفر، ما به مسئولان امر گفته‌ایم که همه تضمین‌ها و راهکار‌های بهداشتی را بر عهده می‌گیریم. آنچه اهمیت دارد این است که با توجه به شرایط ویژه امسال و شیوع بیماری کرونا به برکت همین مجالس روضه؛ خیر بیشتری نصیب مستضعفین می‌شود و به نیازمندان و اقشار کم درآمد، به واسطه مواسات هیئات مذهبی در زمینه معیشتی و بهداشتی توجه بیشتری خواهد شد. بنابراین روضه حضرت سیدالشهداء علیه السلام تعطیل بردار نیست و امسال با رونق و شکوه بیشتر از سال‌های قبل برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام قمی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: اراده و تصمیم برای خدمت در سازمان تبلیغات اسلامی وجود دارد، اما باید محدودیت‌ها را هم در نظر گرفت؛ اعضای هیئت مدیره وظیفه دارند و باید کمک کنند تا کار‌ها به بهترین شکل پیش رود و پیشرفت حاصل شود.

براساس این گزارش، در احکامی از سوی حجت‌الاسلام محمد قمی، سعید غضنفری به‌عنوان مدیر عامل و مهدی کشاورز، حجت‌الاسلام داوود صالحی و حسین لولاچیان به‌عنوان اعضای هیئت مدیره بنیاد دعبل خزاعی منصوب شدند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=601486
  • منبع : دریافتی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.