شهردار صالحیه:

تاریکی معابر صالحیه به‌دلیل کوتاهی شهرداری نیست

  • کد خبر : 623063
  • ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
تاریکی معابر صالحیه به‌دلیل کوتاهی شهرداری نیست
شهردار صالحیه در خصوص نارسایی موجود در نور شبانه معابر شهری گفت: برخی گمان می‌کنند که تاریکی معابر به‌دلیل کوتاهی شهرداری در انجام وظایفش است در حالی‌که براساس قانون تأمین روشنایی معابر بر عهده وزارت نیرو و اداره برق منطقه‌ای است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محمد آگاهی‌مند، شهردار صالحیه در تذکری درباره لزوم توجه به تأمین روشنایی معابر در شب اظهار داشت: خاموشی، چهره شب شهرمان را به هم ریخته و شهر را برای حیات و زیست شبانه به خصوص برای افراد پیاده‌ نامناسب کرده است.

وی با بیان این‌که متأسفانه مدتی است روشنایی معابر و خیابان‌های اصلی، کوچه‌ها، مسیرهای پیاده و حتی شریان های پرتردد و اصلی شهر به شدت کاهش پیدا کرده است، گفت: عدم تامین روشنائی معابر شهری زمینه ساز حوادث ترافیکی، فراهم شدن بستر مناسب برای بزهکاری و بدل ساختن معابر امن شهر به فضای بی دفاع شهری و کاهش احساس امنیت شهروندان است، موضوعی که نه تنها چهره شهر را تاریک می‌کند بلکه بر تصویر و تصور شهروندان از صالحیه تأثیر می‌گذارد.

شهردار صالحیه تصریح کرد: بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۱ قانون سازمان برق ایران (مصوب ۱۳۴۶ ) و آئین نامه نحوه تأمین و تعیین هزینه روشنایی معابر و جابجائی تأسیسات آب و برق (مصوب ۱۳۶۴ هیئت وزیران) هزینه روشنایی معابر توسط شرکت‌های برق منطقه‌ای رأساً از محل عوارض مقرر بر مصرف برق تأمین و برداشت می‌شود.

آگاهی‌مند افزود: وظیفه‌ای که عدم اجرای آن توسط اداره برق منطقه ای، موجب شده برخی گمان کنند شهرداری صالحیه در انجام وظایف خود کوتاهی می‌کند، حال آن‌که تأمین روشنایی معابر و پرداخت هزینه‌های آن بر اساس نص صریح قانون بر عهده وزارت نیرو و شرکت‌های برق منطقه‌ای است.

وی در پایان گفت: انتظار داریم در همکاری با شهرداری بیش از پیش به مسأله تأمین روشنائی معابر شهر و ارتقاء ایمنی و امنیت شهروندان عزیز از این طریق توجه شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=623063

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.