اسفنانی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

بیشترین پرونده‌های تشکیل‌شده در سازمان تعزیرات مربوط به گران‌فروشی است

  • کد خبر : 627924
  • ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
بیشترین پرونده‌های تشکیل‌شده در سازمان تعزیرات مربوط به گران‌فروشی است

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: بیشترین میزان پرونده‌هایی که در سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل می‌شود، مربوط به گران‌فروشی است.

محمدعلی اسفنانی، مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: بیشترین میزان پرونده‌هایی که در سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل می‌شود، مربوط به گران‌فروشی است. اما قضیه گران‌فروشی با گران شدن قیمت کالاها و افلام ضروری دو مقوله جدا از هم هستند. ممکن است برخی از گرانی‌ها به خاطر مجوز افزایش قیمت صورت گرفته باشد و هیچ ارتباطی به گران‌فروشی ندارد، اما اگر واحد صنفی یا فروشنده‌ای بیش از قیمت مصوب کالایی را به فروش برساند با او حتماً برخورد خواهد شد.

وی افزود: متأسفانه بیش از اینکه با پدیده گران‌فروشی مواجه باشیم با پدیده گرانی روبه‌رو هستیم؛ چون افزایش قیمت‌ها با مجوز دولت و ستاد تنظیم بازار صورت می‌گیرد؛ لذا سازمان تعزیرات نمی‌تواند با قیمتی که ستاد تنظیم بازار مشخص کرده مقابله کند و فروشندگان را وادار سازد که کالای خود را کمتر از قیمت مصوب به فروش برساند. ما فقط می‌توانیم مانع گران‌فروشی باشیم نه مانع افزایش قیمت از سوی ستاد تنظیم بازار یا دولت.

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران با اظهار تأسف از اینکه برخی از فروشندگان مرغ بالاتر از قیمت مصوب مرغ را به فروش رسانده‌اند، گفت: اما با افزایش عرضه مرغ به بازار، قیمت این کالا کاهش پیدا کرده و به قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد و در این بین با متخلفانی که بالاتر از نرخ مصوب مرغ را به فروش رسانده‌اند برخورد شده و پرونده آنها در حال رسیدگی است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=627924

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.