بیداری شیعیان عراق توطئه صهیونیست‌ها را خنثی کرد

  • کد خبر : 531742
  • ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
بیداری شیعیان عراق توطئه صهیونیست‌ها را خنثی کرد

نماز دشمن شکن جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهر تهران و تمام شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان تهران اقامه شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، نماز عبادی – سیاسی جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهر تهران و تمام شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان تهران اقامه شد.

ائمه جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران در خطبه‌های امروز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به بیان نکات اعتقادی و مسائل روز پرداختند.

شبکه خبری تهران نیوز برای آگاهی بیشتر مخاطبان خود مشروح خطبه‌های نماز جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران را منتشر کرد که در ادامه متن این خطبه‌ها را با هم می‌خوانیم:

مشروح خطبه‌های نماز جمعه استان تهران:

امام جمعه موقت تهران

امام جمعه موقت تهران: راهپیمایی اربعین از مصادیق تعظیم شعائر الهی است

خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: راهپیمایی اربعین به شیعیان اختصاص ندارد بلکه محبت به امام حسین علیه‌السلام هنجار بین‌المللی و اسلامی است.

آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران ضمن دعوت خود و دیگران به تقوای الهی، گفت: امروز راه‌پیمایی اربعین جهان اسلام را معطر کرده است، آنهای که در این راهپیمایی شرکت می‌کنند در سویدای عشق به خدای حسین علیه‌السلام هستند.

وی با بیان اینکه این راهپیمایی نه تنها در جهان اسلام بی‌نظیر است بلکه در کل جهان بی‌نظیر است، ادامه داد: بیش از ۲۰ میلیون نفر یک مسیر ۸۰ کیلومتری را طی کنند که با مدیریت مردمی انجام می‌شود و یک شعار مشخص دارند که شعار لبیک یا حسین(ع) است که این یکی از مصادیق تکریم شعائر است.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه این راه پیمایی ۴ عنوان قرآنی دارد، تصریح کرد: اولین عنوان، بیعت با امام حسین علیه‌السلام است که بیعت با امام حسین علیه‌السلام بیعت با رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله وسلم است. بیعت با رسول‌الله هم بیعت با خدا است که بیعت با خدا مسبب رضایت او است.

خاتمی عنوان دوم را گام‌های به خشم آورده‌اند دشمن دانست و گفت:توطئه‌های در خارج و داخل عراق شکل گرفته تا این مراسم برگزار نشود که قطعاً اگر از آسمان تیر و سنگ ببارد دوستداران امام حسین علیه‌السلام به این راهپیمایی می‌روند.

وی عنوان با بیان اینکه جلوه سوم راه‌پیمایی اربعین تولی و تبری است، اظهار داشت: تولی یعنی دوست داشتن و تبری یعنی دشمن دانستن دشمنان اهل بیت‌ است.

خطیب موقت نمازجمعه تهران جلوه چهارم را وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ دانست و گفت:راهپیمایی اربعین به شیعیان اختصاص ندارد بلکه محبت به امام حسین علیه‌السلام هنجار بین‌المللی و اسلامی است . محل تجمع الهیون عالم است به همین دلیل است که ۳ میلیون نفر ۴ برابر سال گذشته از ایران برای این مراسم اسم نویسی کرده‌اند.

خاتمی با اشاره به مسائل داخلی، ادامه داد: دوم اسفندماه سالجاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس و همچنین انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود که این موضوع مسئله مهمی است و طبیعی است که کشور حال و هوای انتخاباتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه انتخابات در حقیقت در کشور ما جشن سیاسی است، افزود: پیش از پیروزی انقلاب طاغوتیان این اجازه را نمی‌دادند که انتخابات برگزار شود و خودشان را همه کاره می‌دانستند، طبق اطلاعاتی که وجود دارد ساواک آنهایی که می‌خواستند نماینده مجلس شوند را به نخست‌وزیر معرفی می‌کرد و آنها هم لیستی که تهیه شده بود را به شاه می‌دادند و شاه نیز آنها را انتخاب می‌کرد و اگر مردم در انتخابات شرکت می‌کردند یا نمی‌کردند اصلا برای آنها مهم نبود و بهایی برای مردم قائل نبودند اما به برکت پیروزی انقلاب اسلامی این جشن سیاسی در کشور ایجاد شد که پس از انقلاب نیز نزدیک به ۴۰ بار انتخابات برگزار شده و مردم خودشان سرنوشت‌شان را رقم زده‌اند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه هر کسی دل‌داده این انقلاب است باید تلاش کند که مردم حضور باشکوهی در پای صندوقهای رای داشته باشند گفت: اینجا جای اهداف حزبی و جناحی نیست و در انتخابات پای عزت و آبروی نظام در میان است.

خاتمی با تاکید بر اینکه برای برپایی انتخابات باشکوه باید همه قانونمدار باشیم، عنوان کرد: مجریان، مردم، کاندیداها باید قانونمدار باشند قانونشکنی در شأن هیچ فرد و در شأن مسئولان کشور نیست. ما نه اولین کشوری هستیم که انتخابات برگزار می‌کنیم نه آخرینش هستیم همه جای دنیا انتخابات برگزار می‌شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه مردم سالاری این نیست که بی حساب و کتاب هرکسی وارد انتخابات شود، تاکید کرد: مردم به قانون اساسی رای دادند و قانون اساسی گفته است که شورای نگهبان ناظر انتخابات است. طبق اصل ۹۹ قانون اساسی وظیفه شورای نگهبان نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری است.
آیت الله خاتمی گفت: طبق اصل ۹۸، تفسیر قانون اساسی بر عهده شورای نگهبان است. شورای نگهبان هم گفته است این نظارت، نظارت استصوابی است.

وی اظهار داشت: بنابراین، این سخن که بگوییم مردم خودشان خوب می‌فهمند و بگذارید رای بدهند و باید رای مردم را تمکین کرد به معنای آن نیست که نظارتی وجود نداشته باشد و هر کسی از راه رسید، بتواند در انتخابات شرکت کند.

خطیب نماز جمعه تهران با یادآوری اینکه نظارت استصوابی چیز جدیدی نیست، گفت: در انتخابات اول شورای نگهبان نبود اما امام خمینی (ره) هیئتی را تعیین کرد که آن هیئت نظارت استصوابی را اعمال کرد که مسعود رجوی خبیث را رد کردند، بنابراین اینکه می‌گویند نظارت استصوابی چیز جدیدی است، اشتباه است. در زمان امام نظارت استصوابی به آن هیئت داده شد و قانون الان این نظارت را به شورای نگهبان داده است.

خاتمی با بیان اینکه از رفتارهای ناپسند در آستانه انتخابات دو قطبی کردن جامعه است، گفت: برخی از این موارد را به وضوح می‌بینیم، برخی از اظهارات برخی از اقدامات و ابلاغات بوی دوقطبی سازی جامعه را می‌دهد که به وقتش برخی موارد را افشا می‌کنیم. این کار نه به مصلحت کشور و نه به مصلحت جامعه اسلامی است.

وی با اشاره به اغتشاشات رخ داده در عراق گفت: به گفته مسئولان عراقی ۱۰۰ نفر در این اغتشاشات کشته شدند و بیش از ۶ هزار نفر نیز مجروح شدند این خبر، خبر تلخی بود، کشوری که دیرزمانی نیست که از شر دیکتاتور خلاص شده است نباید اینگونه اتفاقات در آن رخ دهد.

خاتمی ادامه داد: به گفته خود مسئولین عراق خواسته معترضین اصلاح ارائه خدمات اداری، اعتراض به بیکاری، قطع برق و نبود آب بهداشتی است که مسئولان قول دادند حل کنند که فی‌نفسه اعتراضات ایجاد شده خواسته‌های به حقی بوده است.

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه بی‌تردید دشمنان مردم عراق سوار بر موج اعتراضات آنها شده‌اند، اضافه کرد: دشمنان ملت عراق از این اعتراضات ۴ هدف را دنبال می‌کردند که اولین آن تحت‌الشعاع قرار دادن راهپیمایی اربعین بود که می‌خواستند با ایجاد هراس و واهمه مردم به این راهپیمایی نروند که در این کار شکست خوردند.

خاتمی با بیان اینکه هدف دوم دشمنان ملت عراق از ایجاد اغتشاشات تفرقه بین ملت ایران و عراق است اظهار داشت: سومین هدف نگرانی دشمنان ملت عراق از پیوند آنها با محور مقاومت بود و چهارمین دلیل نیز انتقام از برخی مسئولان عراق است که در مقابل خواسته‌های نامشروع رژیم صهیونیستی و آمریکا ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه اغتشاشات در عراق سه ضلع اساسی داشت: اولین ضلع آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هستند، رژیم صهونسیتی معترضین انقلابیون عراقی خواند.

خاتمی افزود: رژیم‌های مرتجع عرب نیز به خصوص عربستان ضلع دیگری از این اغتشاشات بودند به طوری که ۷۹ درصد پیام توئیتری‌ برای افزایش اغتشاشات از این کشور انجام شد، این کشور بنایی بر آدم شدن ندارد و می‌خواهد همه جای دنیا بلوا و آشوب ایجاد کند.

خطیب نماز جمعه تهران ضلع سوم اغتشاشات عراق را پسمانده‌های حزب بعث و برخی خبرگزاریها دانست و افزود: خبرگزاری‌هایی به مانند العربیه که باید العبریه نامید به همراه برخی شبکه‌های خبری مانند بی‌بی‌سی، سی‌ان‌ان و خبرگزاریهای دیگر و فضای مجازی آلوده این آتش را افروختند.

خاتمی با اشاره به لشکرکشی ترکیه به شمال سوریه برای مقابله با کردها در قالب عملیات چشمه صلح، گفت: مطلب روشن این است که این کار ترکیه تجاوز به یک کشور مستقل است موضع نظام جمهوری اسلامی ایران ناصحانه است و خواست ما توقف فوری عملیات و خروج نظامیان ترکیه از خاک سوریه است.

وی با بیان اینکه یک نصیحت به دولت ترکیه دارم، افزود: عربستان به عنوان نوکر آمریکا حرف کاخ سفید را گوش کرد و در باطلاق یمن افتاد آنها می‌خواستند یک هفته‌ای کار یمن را تمام کنند اما ۵ سال است این کار را نتوانستند انجام بدهند.

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه ترکیه مواظب باشد به دام آمریکا نیفتد، عنوان کرد: لشکرکشی ترکیه به شمال سوریه در زمانی رخ داد که آمریکاییها نیروهای خود را از شمال سوریه خارج کردند و بلافاصله ترکیه به آنجا لشکرکشی کرد. دولتمردان ترکیه مراقب باشند باطلاق جدیدی برای خودشان درست نکنند.

 

امام جمعه قرچک

امام جمعه قرچک: بیداری شیعیان عراق فتنه سعودی – صهیونیستی را نقش بر آب کرد

حجت‌الاسلام اسماعیل اسماعیلی ، امام جمعه قرچک با اشاره به بیداری شیعیان عراق گفت: بیداری شیعیان در عراق با حمایت شیعیان جهان اسلام توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان و فتنه سعودی ، صهیونیستی را خنثی کرده است.

وی گفت: دشمنان ماه‌ها نقشه‌ها کشیدند تا حرکت اربعین تعطیل شود، از نیروهای مختلف وابسته به غرب استفاده کردند.

حجت‌الاسلام اسماعیلی عنوان کرد: آمریکا نمی‌تواند، دولت عراق را دوست و برادر و نزدیک ایران ببیند، خیلی هزینه کرده‌اند، تشکل‌هایی را سامان‌دهی کرده‌اند.

وی در ادامه، برجسته سازی ملی گرایی عراق عرب، مقابله با شیعه و مرجعیت شیعی و برجسته سازی دخالت ایران در عراق را از جمله اهداف آمریکا برای اختلاف افکنی بین ملت ایران و عراق دانست.

امام جمعه رباط کریم

امام جمعه رباط‌کریم: آمریکا از ناامنی در عراق بهره‌ای نمی‌برد

حجت الاسلام ترابی امام جمعه در خطبه های نماز عبادی، سیاسی، وحدت بخش و دشمن شکن جمعه این هفته شهرستان مراسم اربعین حسینی را بزرگترین اجتماع بشریت در دنیا دانست که ارکان قدرتهای مستکبر جهان را به لرزه در آورده است.

وی ادامه داد: راهپیمایی اربعین نمایش قدرت نرم شیعیان و مسلمانان و مستضعفانی است که طالب حق و عدالت و عزت و آزادی هستند.

وی با اشاره به جمعیت بالای ۲۰ میلیون نفر، از بیش از ۵۰ کشور جهان گفت: قدرت بسیج گری فرهنگ عاشورا در اربعین با هیچ پدیده و عنصر دیگری در جهان کنونی قابل مقایسه نیست.

خطیب جمعه رباط کریم با اشاره به نا آرامیهای اخیر در عراق اظهار داشت: آمریکا در عراق شکست خورده و به هیچکدام از اهدافش نرسیده است.امروز دولت عراق جزو حلقه مقاومت است و به خواسته های نا مشروع آمریکا تن نمیدهد.علت آشوب آفرینی دشمنان ملت عراق ،عصبانیت آنها از استقلال دولت این کشور است.

امام جمعه ابراز کرد: آمریکا بدنبال تضعیف رابطه دو ملت ایران و عراق است ،دلیل اصلی آن هم اقتدار و انسجام محور مقاومت است که امروز در اوج خود قرار دارد.

حجت الاسلام ترابی تاکید کرد: ملّت و جریانات سیاسی عراق با وحدت و اتحاد و هوشیاری و پیروی از مرجعیت شیعه می توانند بر مشکلات فائق آمده و دشمن را ناکام گذارند.

وی لشکر کشی ارتش ترکیه به شمال سوریه را تجاوزی آشکار و با هماهنگی آمریکا دانست و گفت:آمریکا هم به کردهای سوریه که برای او می جنگیدند خیانت کرد و هم با فریب ترکیه این کشور را در یک دام جدید انداخت.

خطیب روز جمعه رباط‌کریم ضمن محکوم کردن تجاوز ترکیه به خاک سوریه گفت:رئیس جمهور و مقامات ترکیه از جنگ یمن عبرت بگیرند و به نا امنی در منطقه دامن نزنند و بدانند که سر انجام باید با قبول شکست خاک سوریه را ترک کنند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌ دماوندی

امام جمعه دماوند: راهپیمایی اربعین غبار فتنه را در عراق فرو نشاند

حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در دماوند با اشاره به قرار گرفتن در آستانه اربعین حسینی، اظهار داشت: قیام امام حسین زنده کننده اسلام و مسلمین و در جهت مصالح دین جدش پیامبر بود.

وی ادامه داد: کار امام حسین در راه خدا و مخلصانه انجام شد لذا ماندگار و تاثیر گذار ماند.
امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه در سال های اخیر نهضت حسینی به وسیله اربعین جهانی تر شده است، افزود: تا امروز حدود سه میلیون نفر ایرانی برای حضور در مراسم اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده و بیشتر شیعیان عراق در این راهپیمایی با شکوه شرکت می کنند.

فتاح دماوندی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین غبار فتنه را در عراق فرو نشاند، گفت: شعار لبیک یا حسین همیشه وحدت بخش و امید آفرین است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران با عاشورا و امام حسین پیوند نا گسستنی دارد، نگرش سیاسی حادثه کربلا و درس آموزی از قیام عاشورا سرلوحه دعوت امام خمینی به انقلاب بود.

خطیب نماز جمعه دماوند با بیان اینکه فرهنگ عاشورایی الگوی مقاومت و پیروزی در جنگ هشت ساله بود، تصریح کرد: فرهنگ عاشورا فرهنگ ایثار، مقاومت و ولایتمداری است و فتنه های مختلف در این کشور با عنایت امام حسین خاموش شد.

سه قوه برای مبارزه با فساد همراه و همگام باشند

فتاح دماوندی با اشاره به اینکه فتنه سال ۸۸ در ۹ دی ماه توسل به امام حسین از بین رفت، تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب با تمسک به آموزه های عاشورا و امام حسین عملی خواهد شد.

وی افزود: نسل جوان ماموریت های مهمی برای تحقق گام دوم انقلاب دارند؛ تلاش در حوزه علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، تقویت اقتصاد و تحقق عدالت و مبارزه با فساد، حفظ عزت ملی و استقلال و آزادی، عمل به سبک زندگی اسلامی و… همه با الگو پذیری از امام حسین قابل تحقق است.

امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به اینکه در بحث تحقق عدالت و مبارزه با فساد خوشبختانه تلاش های خوبی در کشور انجام شده، تصریح کرد: دولت و مجلس و قوه قضائیه برای مبارزه با فساد باید همراه و همگام باشند.

فتاح دماوندی تاکید کرد: اخیرا در سطح کشور به همت دستگاه های اطلاعاتی و نظارتی مبارزه گسترده ای با مفسدین اقتصادی آغاز شده اما باید به این نکته توجه کرد که دستگیری چند نفر مفسد در کشور به معنای فاسد بودن کل نظام نیست.

خیانت در ذات آمریکا است

وی در خصوص حمله ارتش ترکیه به کردهای سوری خاطر نشان کرد: موضع جمهوری اسلامی ایران محکومیت این تجاوز است و مردم و دولت سوریه این تجاوز را تحمل نخواهند کرد.

خطیب نماز جمعه دماوند خاطر نشان کرد: آمریکا پشت کردهای سوری را خالی و از پشت به آن ها خنجر زد البته حکایت خیانت آمریکا به دوستانش حکایت ترامپ نیست و این خباثت ذاتی شیطان صفتان است.

 

حجت الاسلام محسن محمودی

امام جمعه موقت ورامین: شورای نگهبان بدون توجه به جوسازی‌ها به رسالت انقلابی خود عمل کند

حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های امروز نماز جمعه ورامین ضمن تسلیت سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی، شهید محراب، گفت: جنایات منافقین کوردل در به شهادت رساندن مردم ایران هرگز از تاریخ این ملت و اذهان آن ها پاک نخواهد شد.

وی به ۲۳ مهر و روز جهانی نابینایان و روز عصای سفید اشاره و برای نابینایان عزیز آرزوی سلامت کرد و گفت: این عزیزان با عزم و اراده محکم در راه تحصیل و خدمت گام برداشته اند که شایسته تقدیر و تحسین است، البته قطعا مردم و مسئولان باید نسبت به نیازهای این قشر عزیز و ایجاد زمینه اشتغال و ازدواج و سایر نیازهای آن ها تلاش بیشتری داشته باشند.

لزوم توجه جدی به نیازهای روستاییان و عشایر

امام جمعه موقت ورامین در ادامه به روز روستا و عشایر اشاره کرد و گفت: می بایست، روستاهای موفق در حوزه های مختلف به مردم معرفی شوند، به عنوان مثال روستاهایی داریم که اصلا طلاق در آن ها نیست و روستاهایی در زمینه اشتغال زایی و تولید خانگی فعالیت های مناسبی داشتند.

محمودی با بیان این که باید به نیازها و مشکلات روستاییان و عشایر توجه جدی شود، اضافه کرد: در این منطقه چندین هزار نفر از عشایر زندگی می کنند که بحمدالله هم در حوزه رونق تولید نقش آفرین هستند و هم در زمینه تحصیل موفق بوده اند.

شورای نگهبان بدون توجه به جوسازی ها به رسالت انقلابی خود عمل کند

خطیب جمعه ورامین مشکلات اساسی امروز مردم را بیکاری، تورم، ازدواج و … دانست و افزود: چرا زمانی که نزدیک انتخابات می شود، برخی مسئولان به فرافکنی روی می آورند و به طور غیر قانونی در پی انحراف افکار عمومی از مطالبات اصلی خود بر می آیند.

محمودی با اشاره به اظهار نظر یکی از مسئولین گفت: این که یک مسئول بگوید، بهترین مجلس، مجلس اول انقلاب بود که منافقین و ضد انقلاب ها نیز در آن ثبت نام کردند، نادرست است، آن مجلس، دیگر مجلس شورای اسلامی نیست، مجلس منافقین و ضد انقلاب ها است.

وی ادامه داد: چطور یک مقام اجرایی به خود اجازه می دهد از هم اکنون و آن هم در شرایطی که بحث نفوذ در دستگاه های نظام در دستور کار دشمنان قرار دارد، به جایگاه شورای نگهبان تعرض کند، یعنی حضرات معتقدند می بایست راه برای نفوذ منافقین و دگراندیشان باز شود.

امام جمعه موقت ورامین با بیان این پرسش که کدام انسان مومن، انقلابی و معتقدی چنین اعتقادی خواهد داشت، گفت: ما ضمن تقبیح اینگونه سخنان سبک و زننده، از شورای نگهبان می خواهیم بدون توجه به این جوسازی ها به رسالت قانونی و شرعی خود عمل کند، آنانی که امروز دفاعی از عملکرد ضعیف خود ندارند، بدانند، مجلس جای عناصر انقلابی و دلسوز نظام است و جای عناصر بزدل و غرب گرا نیست.

وی ادامه داد: برای مدیرانی که نسخه آن ها را فیفا و سازمان های وابسته به غرب می پیچند و به جای پیروی از مراجع از این سازمان ها تبعیت می کنند، تاسف می خورم، آن افرادی که به اسم دفاع از حقوق زنان و با استفاده از ظرفیت های دولت اسلامی به دنبال باز کردن پای زنان به ورزشگاه ها و در کنار مردان هستند، ممکن است چند صباحی تاخت و تاز کنند اما قضاوت عملکرد آن ها مانند گذشتگان در معرض افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

توطئه های دشمنان برای کم رنگ کردن اربعین با شکست مواجه شده است

امام جمعه موقت ورامین گفت: امروز عزت و عظمت ملت ایران روز به روز در حال گسترش است و حتی دشمنان این ملت به این عظمت معترفند که نقشه های آن ها خنثی شده است.

وی سپس با اشاره به راهپیمایی بزرگ اربعین و با بیان این که توطئه های دشمنان در جهت کم رنگ کردن اربعین با بن بست مواجه شده است، گفت: امسال مراسم اربعین بسیار یا شکوه تر از گذشته برگزار خواهد شد، این مراسم پرشور از برکات انقلاب اسلامی است و آمریکا و اروپا به خوبی می دانند، دوران افول و فروپاشی آمریکا فرا رسیده است.

امام جمعه موقت پیشوا: حمایت از نخبگان جوان ضروری است

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه موقت شهرستان پیشوا گفت: باید از نخبگان و جوانان حمایت شود تا آن‌ها در کشور و برای این سرزمین افتخارآفرینی کنند.

وی اظهار داشت: ما در ایران جوانانی داریم که باعث سربلندی و عزّت ما هستند و امیدواریم ضمن حفظ آنان از این عزیزان حمایت شود تا جامعه متعالی تری داشته باشیم.

امام جمعه موقت پیشوا گفت: پیاده‌روی اربعین از مواهب و لطف‌های خدا است که علاوه بر اتحاد ملت‌ها زمینه را برای اتحاد دولت‌ها نیز فراهم کرده است؛ اما دشمنان چنین چیزی را برنمی‌تابند و تلاش دارند با ایجاد تحرکاتی راه را بر هرگونه اتحاد ببندند که البته راه به جایی نخواهند برد.

وی افزود: ثروت داشتن یا فقیر بودن دلیل بر برتری انسان‌ها نیست بلکه همه آن‌ها عامل امتحان الهی است و لذا ثروت و فقر هیچ‌کدام عامل برتری نیست و تنها بندگی و عبادت خداوند عامل برتری انسان‌ها می‌شود.

امام جمعه موقت شهرستان پیشوا گفت: آمریکا در مدت اخیر ضربه‌های سختی از ایران خورد و این ایران اسلامی بود که همواره با تمام توان و اقتدار مقابل آمریکا ایستاد و آمریکا خوار و ذلیل شد که نمونه آن را در سفر رئیس‌جمهور ایران به نیویورک دیدیم که افراد مختلفی را برای مذاکره واسطه گرفتند اما رئیس‌جمهور ما جواب دندان‌شکنی به آمریکا داد که اول تحریم‌ها را بردارید بعد مذاکره کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین موسی حسینی افزود: در جنگ عربستان علیه ملت مظلوم یمن نیز یمنی‌ها حدود ۲ هزار اسیر گرفته‌اند و عربستان نیز حدود ۸۰۰ میلیارد دلار ضرر مالی دیده است که این نشان می‌دهد آمریکا مانند یک ببر کاغذی و خانه عنکبوتی است چون به ظاهر تار قوی دارد اما با یک اشاره از بین می‎رود و بهم می‌ریزد.

 

 

امام جمعه شهر قدس

امام جمعه شهر قدس: اربعین بزرگترین اجتماع بشری است

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته (۱۹ مهرماه۹۸) ضمن سفارش خود و برادران ایمانی به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت اظهار داشت: انسان مومن پنج علامت دارد که شامل خواندن ۵۱ رکعت نمازهای یومیه ومستخبی، خواندن زیارت اربعین سیدالشهدا، داشتن انگشتر در انگشت دست راست و پیشانی را به خاک ساییدن در سجده نماز و ذکر بلند بسم الله الرحمن الرحیم در نماز است.

وی گفت: زیارت ائمه به خصوص امام حسین علیه السلام باعث حفظ مکتب شیعه است. مذهب شیعه درخت تنومندی است که کسی نمی تواند با آن مقابله کند. اربعین بزرگترین اجتماع بشری در طول تاریخ است و امروز به نماد وحدت آزادی خواهان جهان تبدیل شده است که از اقوام، کشورها و مذاهب مختلف شرکت کرده تا زمینه ساز تمدن اسلامی و زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت شود.‌ امام حسین علیه السلام انسانیت را در جهان معرفی کرد. مردم دنبا باید با جریان مهدویت آشنا شوند تا حکومت عدالت گستر مهدوی گسترده شود.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: اربعین درس های زیادی برای سبک زندگی دارد درس ایثار، وحدت، انسجام و از خودگذشتگی که این درسها باید در زندگی امروزی ما مورد توجه قرار گیرد و باید از این وقایع درس گرفت و در جامعه گسترش داد.

وی ضمن گرامیداشت شهدای محراب و شهدای نیروهای مسلح بیان داشت: ۲۴ مهر ماه سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی است. ارتش از پیش از انقلاب تشکیل شد و در زمان انقلاب ارتشیان با امام خمینی(ره) بیعت کردند. سازمان عقیدتی سیاسی ارتش مولود انقلاب است . مردمی بودن و دعدغه‌مند کار کردن ارتش نتیجه وجود سازمان عقیدتی سیاسی نظام ارتش است. ارتش با ایمان و اعتقاد راسخ و با صلابت، حافظ و دلسوز مردم است.

خطیب نماز جمعه شهرستان با اشاره به روز ۲۴ مهر ماه آغاز هفته پبوند اولیاء و مربیان گفت: باید بین خانواده و مدرسه ارتباط تنگاتنگی وجود داشته باشد اگر بخواهیم دانش آموزان ما محور تربیت ارزشهای اسلامی رشد کنند باید این دو نهاد در ارتباط تنگاتنگ باشند و مدیران باید زمینه تربیت اسلامی را در مدارس فراهم کنند و والدین باید در ارتباط اموزشی و تربیتی را در مدرسه باشند و با همفکری یکدیگر در پرورش دانش آموزان تلاش کنند.

وی با اشاره به ۲۵ مهر روز جهانی ریشه کنی فقر گفت: راهکارهای دینی و دیدگاه اسلام بر این است که در جامعه دینی نباید فقیر وجود داشته باشد و مردم باید دستورات مالی دینی را به خوبی اجرا کنند و در این راه ایثار و همدردری داشته باشند، اما مسئولین نقش مهمی در مبارزه با فقر دارند. مسئولین باید از شعار دوری کنند و با ابجاد اشتغال و حفظ صنایع موجود مانع ایجاد بیکاری در جامعه شوند. برخی صنایع حدود دو سال منتظر کسب مجوز اداری هستند که این مسئله باید رفع شود. کارکروه‌های تولید باید گزارش عملکرد دهند.

خطیب نماز جمعه در ادامه بیان داشت: جوانان دانش بنیان و نخبه بایدحمایت شود. مقام معظم رهبری(مدظله) فرمودند:نخبگان جوان پاره تن کشور هستند. آبا مسئولین هم به این موضوع توجه دارند یا فقط سابعه ای عمل میکنند؟ به نخبگان باید در کشور توجه شود تا از فرار و مهاجرت مغزها جلوگیری شود.

وی در ادامه تاکید کرد: راهکار دیگر ریشه کنی فقر در جامعه مبارزه با فساد اقتصادی است که به دنبال آن فقر نیز ریشه کن می شود. همچنین ساماندهی اقتصاد مقاومتی‌‌ است. مسئولین باید بر نیروهای خدادادی و نیروها ی انسانی توجه کنند.

امام جمعه شهرستان قدس خاطر نشان کرد: تنها نسخه شفابخش و درمان بیماری اقتصادی، اقتصاد مقاومتی کشوراست و مسئولین بجای حرف زدن عمل کنند و به منابع و امکانات داخلی کشور توجه کنند.گاهی وقتها مسئولین حرفهایی میزنند که به آن فکر نمیکنند. پا گذاشتن روی قوانین توسط مسئولین خلاف نظام است.

وی در ادامه گفت: شورای نگهبان فیلترینگ انتخابات کشور است. شورای نگهبان کشور نباید مغابر اسلام باشد و برخی مسئولین به جای اینکه به مشکلات کشور رسیدگی کنند به دنبال ایجاد مشکل هستند.

حجت السلام و المسلمین جوکار با اشاره به افزایش ۵۰درصدی قیمت نان در سطح کشور تصریح کرد: افزایش قیمت نان بدون توجه به کیفیت نان و کمیت، موجب ایجاد تورم در کالاهای دیگر نیز شده است و در کنار آن قیمت نایلون بی کیفیت هم افزایش یافته که باید رسیدگی شود. مسئولان بایدموضوعات معیشتی مردم را رسیدگی کنند نه اینکه به دنبال حذف شورای نگهبان باشند. بنابراین طوری انتخاب کنیم که به انتخاب خود ببالیم نه اینکه به آن بنالیم.

حجت الاسلام سید مهدی امیری ارجمند

امام جمعه فیروزکوه: اربعین درس مقاومت و ایستادگی است

حجت الاسلام امیری ارجمند در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: یکی از راه های کسب تقوای الهی انجام عدالت و عدالت ورزی و عدالت خواهی است، نگذاریم بی عدالتی در جامعه رواج پیدا کند، می دانید همه قرآن کریم یا یک معروفی است که مورد امر قرار می گیرد و یا منکری است که نهی به دنبال آن می آید بنا بر این آیه ۸ سوره مائده می فرماید: اقامه کنندگان و بر پا داران امر الهی باشید، هر چه را که امر خداوند است نگذارید روی زمین بماند.

این مقام مسئول با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در دیدار با دو هزار نخبه علمی دانشگاه های سراسر کشور بیان داشت: پیشرفت علمی باید ادامه پیدا کند و به پیشرفت امروزه کشور نباید بسنده کنیم، زیرا پیشرفت برای ما قوت و اقتدار می آورد، در خیلی از بحث ها ما حرف اول را در دنیا می زنیم و تا پنجاه سال دیگر هم باید همین گونه باشد، علی رغم این پیشرفت ها بعضی از داخلی های از همه بی خبر می گویند ما هیچ پیشرفتی نداشتیم و در چهل ساله انقلاب هیچ اتفاقی رخ نداد.

غفلت دولت مردان از توان داخل و اعتماد به جوانان

خطیب نماز جمعه فیروزکوه افزود: یکی از راه های رونق تولید از همین مسیر شرکت های دانش بنیان است و امیدوار هستیم که خداوند به جوانان و نخبگان علمی ما توان بیشتر در تعالی علمی عنایت فرمایند تا بتوانیم از درآمد ها نفتی فاصله بگیریم که سالیان سال مورد توجه رهبر انقلاب و ارشادات معظم له به دولت های متعدد بوده است.

وی تصریح کرد: همان طور که در بحث تولید خودرو (سایپا، ایران خودرو و…) که تاکنون می گفتند ما سیصد و پنجاه قطعه از خارج کشور وارد می کردیم؛ امروزه که از این ها هم منع شدیم تازه دست نیاز به سوی داخلی ها دراز کردند؛ چرا تاکنون دولت ها در کشور ما چنین کاری را نکردند و از این ظرفیت های داخلی استفاده نکردند!، ما ظرفیت های عالی داریم و نیاز است که دولت مردان متعدد از این ظرفیت ها استفاده کنند.

اربعین درس ایستادگی و مقاومت

حجت الاسلام امیری ارجمند در خصوص پیام اربعین امام حسین(ع) اذعان داشت: اربعین درس مقاومت و ایستادگی است و برای دشمنان خیلی سخت است که بیست الی سی میلیون شیعه از قوم های مختلف در همایش اربعین شرکت می کنند؛ یکی از قدرت های نرم ایران اسلامی؛ ظرفیت شهدا و سالار شهدا امام حسین(ع) و یکی از مصادیق آن اربعین است.

خطیب نماز جمعه فیروزکوه افزود: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب که ما راه “نه شرقی و نه غربی” و راه (صراط مستقیم) را انتخاب کردیم برایشان قابل تحمل نبود؛ زیرا سالیان متمادی ایران یا مستعمره بریتانیا بوده و یا مستعمره آمریکا، ایران اسلامی حدود چهل سال به برکت امام راحل و شهدا از دست دشمنان نجات پیدا کرد و انقلاب ایران به همه جای دنیا صادر شده است.

امام جمعه فیروزکوه گفت: ما زیر بار ظلم و ستم نمی رویم و مقاومت و ایستادگی شعار ما است؛ امروز چون دشمن دید که اربعین امام حسین (ع) کارشان را باطل می کند و نقشه شان را نقش بر آب می کند در عراق آرامش و آسایش را از بین بردند تا مردم ایران به آنجا نروند؛ اما نتیجه برعکس شد و امسال بیشتر از سال های دیگر گذرنامه برای زائرین صادر شد.

آمریکایی‌ها به کردها خیانت کردند

این مقام مسئول با محکومیت تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه گفت: خروج آمریکا از منطقه روز به روز قدرت پوشالی آنان را عیان می کند، آمریکایی ها به کردها خیانت کردند و اجازه دادند ترکیه به مواضع کردها در سوریه حمله کند، از آنجا که همه ملت های اسلامی برای ما ارزش دارند از دولت مردان دستگاه دیپلماسی می خواهیم که ترکیه را سر عقل بیاورند، هر تیری که به سوی سوریه پرتاب شود لکه ننگی است و البته برای استکبار جهانی خوشحال کننده.

امام جمعه فشافویه: استکبار جهانی در مقابل پیاده‌روی عظیم اربعین ایستادگی می‌کند

امام جمعه فشافویه گفت: امروز استکبار جهانی در مقابل پیاده روی اربعین ایستادگی کرده و این خیل عظیم مشتاقان را سانسور میکند تا این حرکت به انظار مردم نرسد

حجت‌الاسلام میثم درگاهی، امام جمعه فشافویه با اشاره به پیاده روی عظیم اربعین در کربلا اظهارداشت: اگر هریک از ما توفیق حضور در این اجتماع عظیم را نداشته باشیم، ذهن و وجودمان در آن حرکت عظیم خواهد بود.
وی با بیان اینکه امام حسین علیه‌السلام اهداف و کرداری داشت که برای بشریت مفید بود، افزود: این راهپیمایی اقتدار تشیع است و وجود و سیرت حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام را به همگان معرفی خواهد کرد.

حجت الاسلام درگاهی در ادامه گفت: آیت الله بهجت در خصوص وجود ارزشمند امام حسین علیه‌السلام فرمودند که ما در حق حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام کوتاهی کردیم و اگر ایشان را به مردم بشناسانیم، اهداف، سخنان و وجود حضرت حسین بن علی علیه‌السلام مردم را بیدار خواهد کرد.

وی تصریح کرد: پیاده روی اربعین به منظور معرفی و بیان اهداف حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام و ماهیت قیام او به جهانیان بسیار مهم است و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ کشور در این حرکت عظیم شرکت میکنند و تبدیل به میعادگاه عاشقانه ای برای برقراری اتصال به حق و سیدالشهداء علیه‌السلام شده است.

امام جمعه فشافویه با اشاره به تلاش بی وقفه دشمنان اسلام در نادیده گرفتن پیاده روی عظیم اربعین بیان کرد: امروز استکبار جهانی در مقابل پیاده روی اربعین ایستادگی کرده و این خیل عظیم مشتاقان را سانسور میکند تا این حرکت به گوش مردم نرسد.

وی تصریح کرد: دشمن درصدد جلوگیری از بیداری مردم است، زیرا که مردم در صورت آشنایی با مکتب حسینی، وجود و اهداف امام حسین، به مقابله با استکبار خواهند برخواست.

درگاهی در ادامه به دیدار رهبر معظم انقلاب با نخبگان اشاره کرد و گفت: نخستین دستاورد این دیدار شخصیت دادن به این جوانان است و بسیاری از دشمنان در شرایط فعلی با ترویج ناامیدی میان جوانان، به دنبال خروج آنان از کشور هستند.

وی افزود: حرکت رهبر معظم انقلاب نشان داد که همه چیز حول محور جوانان است و جوانان با شور و نگاه ژرف اندیش خود می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کنند.

امام جمعه فشافویه بیان کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که کارها باید به دست جوانان سپرده شود و این فرموده باعث قوت قلب جوانان شد. در واقع جوانان باید این انقلاب را پیش برند و این تفسیر سخن معمار کبیر انقلاب است که فرمود «ما می توانیم».

وی تصریح کرد: این عبارت ارزشمند در حال حاضر در بسیاری از موضوعات علمی و پزشکی و … نمود پیدا کرده است. در حال حاضر بسیاری از افراد از کشورهای همسایه برای درمان و بهره گیری از خدمات پزشکی تخصصی به کشور ما مراجعه می‌کنند.
درگاهی با اشاره به تغییر و تحولاتی در ستاد نماز جمعه فشافویه گفت: تغییراتی در چارت های مختلف در ستاد نماز جمعه شکل گرفته، لذا امیدواریم نماز جمعه با شکوه تر و عظیم تر از گذشته برگزار شود و برنامه های بزرگ و ارزنده ای را از سوی این ستاد شاهد باشیم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=531742

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.