جعفرزاده در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

بورس چوب فقدان ثبات اقتصادی را می‌خورد

  • کد خبر : 624333
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۵:۴۷
بورس چوب فقدان ثبات اقتصادی را می‌خورد

عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم گفت: بورس ویترین اقتصاد کشور است؛ بنابراین وقتی حال اقتصاد کشور آنچنان خوش نیست نباید توقع داشت که حال بورس هم خوش باشد.

غلامعلی جعفرزاده، عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: متأسفانه چون اقتصاد ایران از ثبات کافی برخوردار نیست، ریسک سرمایه‌گذاری در کشورمان بسیار بالاست و به همین خاطر مردم برای حفظ ارزش پول خود ناچارند دلار، سکه، خودرو و یا مسکن خریداری کنند؛ بنابراین بورس در مقایسه با سایر بازارهای موازی برای مردم جذابیت ندارد؛ چون در اقتصاد بی‌ثبات، بورس هم روی خوش ثبات را به خود نمی‌بیند.

وی گفت: بورس ویترین اقتصاد کشور است؛ بنابراین وقتی حال اقتصاد کشور آنچنان خوش نیست نباید توقع داشت که حال بورس هم خوش باشد. تا زمانی که ثبات اقتصادی در کشور حاکم نشود، بورس هم براساس قاعده و اصول رشد و یا نزول نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

نماینده سابق مردم رشت در مجلس دهم گفت: بارها در مصاحبه‌هایی که داشتم به من هشدار دادم که محتاطانه وارد بورس شوند؛ چون کشور دارای ثبات اقتصادی نیست. در اقتصادی که نرخ تورم روز با  نرخ تورم شب زمین تا آسمان تفاوت دارد، باید فقط محتاطانه گام برداشت.

جعفرزاده با بیان اینکه همه دلسوزان نسبت به تبعات هجوم بی‌حساب و کتاب سرمایه‌های مردم به بورس هشدار داده بودند، تصریح کرد: در حالت عادی نمی‌توان مانع ورود سرمایه‌های مردم به بورس شد و مردم باید خودشان براساس دانش و تحلیل درست از شرایط اقتصاد کشور وارد بورس می‌شدند، اما گاهی اوقات طمع نمی‌گذارد که احتیاط سرلوحه اقدامات و تصمیمات قرار گیرد.

وی گفت: اقتصادی که با انتخابات یک کشور خارجی روندش تغییر می‌کند، معلوم است که بورس هم در این اقتصاد نمی‌تواند کارکرد درستی داشته باشد. حتماً باید مشکلات اقتصادی کشور اصلاح شود و ثبات به بازار بازگردد؛ در غیر اینصورت نباید انتظار بهبود وضعیت را داشت.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624333

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.