بودجه سال ۱۴۰۰ باعث تورم خواهد شد و ایجاد اشتغال نخواهد کرد

  • کد خبر : 627669
  • ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۳:۳۰
بودجه سال ۱۴۰۰ باعث تورم خواهد شد و ایجاد اشتغال نخواهد کرد
نماینده مجلس با بیان اینکه بودجه سال آینده تورم‌ زا است، گفت: جرائم راهنمایی و رانندگی سال 1400 به میزان 2 درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،حجت‌‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: در سال آینده جرائم راهنمایی و رانندگی ۲ درصد افزایش می‌یابد.

وی افزود: همچنین در این بودجه ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از معلولان در نظر گرفته شده که اعتبار آن از محل افزایش هزینه پیامک‌های مخابراتی تأمین می‌شود که بر این اساس ۱۰ ریال به هزینه هر پیامک اضافه می‌شود و منابع حاصل برای اجرای قانون حمایت از معلولان در سال آینده هزینه خواهد شد.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: در بودجه ۱۴۰۰ منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها ۲۶۰ هزار میلیارد تومان است که از این میان ۴۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان آن به پرداخت یارانه نقدی تخصیص می‌یابد و ۳۱ هزار میلیارد تومان آن برای پرداخت یارانه معیشتی هزینه می‌شود.

سلیمی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۰ افزایش حقوق‌ها ۲۵درصد خواهد بود و حقوق‌هایی تا سقف ۴ میلیون تومان در ماه از پرداخت مالیات معاف خواهند شد.

وی افزود: به طور کل بودجه سال ۱۴۰۰ تورم‌زا و باعث افزایش نقدینگی می‌شود و از سوی دیگر  اشتغالزا نیست.

منبع: فارس

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=627669

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.