بهترین راهکار مقابله با کرونا چیست ؟

  • کد خبر : 565108
  • ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
بهترین راهکار مقابله با کرونا چیست ؟

منابع رسمی از جمله خبرگزاری‌ها، مطبوعات، صدا و سیما بهترین رسانه‌های معتبر برای پیگیری اخبار هستند و نباید به مطالب و شایعاتی که اذهان مردمی را آشفته می‌کنند، توجه کرد و می‌توان با حفظ آرامش و انجام راهکارهای ساده با کروناویروس مقابله کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، “کرونا” نام ویروسی است که تقریبا از ماه‌های آذر و دی سال جاری از چین آغاز شد. این بیماری قابل پیشگیری است و براحتی با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد.

خبرهای مختلفی در رابطه با شیوع این ویروس در مناطق مختلف کشور پیچیده شده اما برخی از این خبرها با شایعات مختلفی همراه بوده که موجب ایجاد هیجانات منفی و جو ناآرامی شده در جامعه شده است. منابع رسمی از جمله خبرگزاری‌ها، مطبوعات، صدا و سیما بهترین رسانه‌های معتبر برای پیگیری اخبار هستند و نباید به مطالب و شایعات فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی که اذهان مردمی را آشفته می‌کنند، توجهی کرد.

ضرورت حفظ آرامش در جامعه 

نتایج حاصل از نظرسنجی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد حفظ آرامش روانی و رعایت بهداشت فردی و محیطی بهترین راهکار برای مقابله با کروناویروس است. این ویروس در هوا باقی نمی‌ماند و استفاده از ماسک تنها برای افراد مبتلا به ویروس مناسب است و نیازی نیست همه مردم حتماً از ماسک استفاده کنند.

نباید اجازه داد که شیوع این ویروس موجب شود که نظم و انضباط شهری به هم بریزد. بسیاری از جلسات، همایش‌ها، مهدها، مدارس، دانشگاه‌ها، کتابخانه‌ها و برنامه‌های مختلف مذهبی و فرهنگی لغو شده که می‌توان با رعایت نکات بهداشتی از شیوع آن جلوگیری کرد و آرامش را حفظ کرد و نظم را دوباره برقرار نمود.

در این میان شبکه بهداشت و درمان نقش مهمی در ارائه آموزش های لازم و رعایت بهداشت فردی و عمومی دارد و باید موارد پیشگیرانه و مقابله با این بیماری را به جامعه اطلاع‌رسانی کند.

به نظر می‌رسد تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تنها اقدامی جهت پیشگیری است اما نباید مردم نگران باشند که جو روانی این ویروس پیش‌تر از خود ویروس بر مردم غالب شود.

با شیوع این مهمان ناخوانده بازار دلالی انواع ماسک، ضدعفونی کننده ها و الکل داغ شده و موجب شده کرونا در شکل ویروس اثر کمتری نسبت به اثر آن بر سلامت فکری مردم داشته باشد. در کنار وسایل بهداشتی میوه‌هایی که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند نیز کم یا گران شده است.

بیشتر بخوانیم:

چگونه از ابتلا به کرونا ویروس پیشگیری کنیم؟ 

توصیه می‌شود مردم در محیط بیرون دست‌های خود را با آب و صابون شسته و ضدعفونی کنند تا از خطر ابتلا و گسترش این ویروس کاسته شود. همچنین از تماس دست آلوده با چشم‌ها، بینی و دهان به‌طور جدی خودداری شود. در هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی دستمال گرفته شود و از دست دادن و روبوسی جلوگیری شود.

باید مراقب بود از تماس با افرادی که علایم سرماخوردگی یا آنفلوآنزا دارند و از تردد غیرضروری در اماکن شلوغ تاحد امکان خودداری شود. این بیماری قابل پیشگیری است و به راحتی با انجام راهکارهای ساده ارائه شده می توان از شیوع آن جلوگیری کرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=565108

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.