بهبود ۳۰ درصدی مبتلایان به کرونا در شهریار

  • کد خبر : 568654
  • ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
بهبود ۳۰ درصدی مبتلایان به کرونا در شهریار

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهریار با اشاره به بهبود ۳۰ درصدی مبتلایان ویروس کرونا در سطح این شهرستان گفت: منزل بهترین مکان برای درمان سرماخوردگی و علائم خفیف است و شهروندان از حضور در اماکن پرتردد خودداری کنند.

محمدهادی ناصح ، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: در میان آمار حدود ۲۰ نفره نفره مبتلایان مثبت به ویروس کرونا در شهرستان شهریار حدود ۳۰ درصد از این آمار بهبود پیدا کرده‌اند.

وی گفت: از ابتدای درگیری با کرونا با تمام مسئولان اتحادیه‌ها به ویژه اتحادیه نانوایان جلسه توجیهی و آموزشی برگزار شد و و دستورالعمل‌های لازم آموزش داده و ابلاغ شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهریار بیان کرد: ۸۰ درصد مبتلایان به کرونا یا علائمی نداشته و یا با علائم خفیف بهبود می‌یابند و میزان انتقال فرد با علائم خفیف بسیار کمتر از فرد با علائم بیشتر است.

ناصح گفت: در این شرایط باید هر شخصی مسئولیت فردی و اجتماعی خود را انجام دهد و برخلاف تصور موجود شبکه بهداشت درمان منابع انسانی و پشتیبانی کافی برای نظارت بر تمامی امکنه شهرستان را ندارد و همه باید با مشارکت هم این ویروس را شکست دهیم.

وی ادامه داد: مهم‌ترین مسئله رعایت بهداشتی فردی و محیطی است و از تمام هموطنان و شهرومندان شهرستان شهریار خواهشمندم برای حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه در منزل بمانند و از حضور در اماکن پرتردد و شلوغ جلوگیری کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهریار تصریح کرد: اگر شخصی علائم خفیف و سرماخوردگی دارد بهتر است در منزل استراحت کند و فاصله مناسب را با خانواده رعایت کرده و از ماسک استفاده کند تا چرخه انتقال این ویروس قطع شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=568654

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.