بصیرت مردم بساط فتنه را در 9 دی جمع کرد

  • کد خبر : 46608
  • 28 دسامبر 2013 - 9:42
بصیرت مردم بساط فتنه را در 9 دی جمع کرد

امام جمعه موقت خیرآباد تاکید کرد: آمریکا برای مهار کردن جمهوری اسلامی ایران برنامه‌های زیادی ریخت، از جمله فتنه ۸۸ را تحمیل کردند، که مردم ایران با بصیرتی که به خرج دادند به جنگ نرم با امریکا رفتند، و همانگونه که امام راحل فرمودند: در محرم و صفر خون بر شمشیر پیروز شد و مردم با حضور در خیابان‌ها در روز ۹ دی بساط این فتنه را جمع کردند.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛ حجت الاسلام پیرنیا امام جمعه موقت خیرآباد حجت الاسلام پیرنیا در خطبه دوم با اشاره به مناسبت‌های پیش رو از جمله روز نهم دیماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و نیز رحلت پیامبر اکرم، شهادت امام حسن مجتبی، و امام رضا علیهم السلام اظهار داشت: حضور امام رضا علیه السلام متناسب با نیاز مردم ایران که مظهر تمدن است و نیاز به افزایش علم دارد در کشور ما صورت گرفته است چرا که امام رضا (ع) عالم آل محمد (ص) نامیده شده‌اند.

 امام جمعه موقت خیرآباد تاکید کرد: آمریکا برای مهار کردن جمهوری اسلامی ایران برنامه‌های زیادی ریخت، از جمله فتنه ۸۸ را تحمیل کردند، که مردم ایران با بصیرتی که به خرج دادند به جنگ نرم با امریکا رفتند، و همانگونه که امام راحل فرمودند: در محرم و صفر خون بر شمشیر پیروز شد و مردم با حضور در خیابان‌ها در روز ۹ دی بساط این فتنه را جمع کردند.

 وی در ادامه با تذکر اینکه وقف یکی از شعائر الهی است اذعان داشت: توجهات مردم و پول دادن مردم برای عزاداری‌ها و کارهای نیک متوقف بر این است که پولی داشته باشند یا نه، یعنی اگر خشکسالی و یا تحریم اتفاق بیفتد مردم پول کمتری برای عزاداری پرداخت خواهند کرد، پس اگر بخواهیم این کمک‌ها هیچگاه قطع نشود با سنت وقف را تثبیت کنیم، باید کاری کنیم که عظمت مراسم امام حسین (ع) تا قیام قیامت تداوم داشته باشد، چه ما زنده باشیم، چه نباشیم.

 امام جمعه موقت خیرآباد سپس با اشاره به آیه‌ای سوره عنکبوت در رابطه با امتحان مومنان اذعان داشت:مردم حتما پس از ایمان آوردن دچار فتنه و امتحان می‌شوند، تا معلوم شود آیا مثلا آن کسانی که انقلاب کردند هنوز هم بر سر عهد و پیمان خود هستند یا نه.

 وی همچنین با تذکر اینکه فتنه به دوگونه؛ فتنه سختی و جنگ و فتنه خوشی و پیروزی تقسیم می‌شود افزود: پیامبر اکرم (ص) در مورد امتحانات الهی فرمودند: من بر امتم از فتنه شادی بیشتر از فتنه سختی می‌ترسم.

 حجت الاسلام پیرنیا سپس اذعان داشت: امیرالمومنین در این رابطه یک راهکاری دارند و می‌فرمایند: یاران من وقتی که فتنه‌های پس از شیرینی اتفاق می‌افتد بصیرتشان را بر شمشیرهایشان سوار می‌کنند، لذا ایشان ولایت را از کسی که شمشیر را بر بصیرت سوار می‌کنند نفی می‌کنند.

وی در خاتمه متذکر شد: به اذعان مرکز دیپلماسی عمومی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی از این دسته های عزاداری در طول تاریخ بشر زیاد بوده است اما آنچه در ایران وجود دارد به حدی عمیق و قدرتمند است که سیاست بین الملل جمهوری اسلامی را نیز جهت می دهد.

در خطبه‌های این هفته نماز جمعه پس از دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی در رابطه با مشکلات اقتصادی موجود و تحریم‌ها و لزوم مقابله و تلاش در این زمینه اظهار داشت: مردم از تحریم کراهت دارند و همین تحریم‌هاست که موجب می‌شود تا نیروهای درونی ما فعال و از قوه به فعلیت تبدیل شوند.

 وی ادامه داد: خداوند به مردمی که استقامت میکنند دو وعده داده است، و می‌فرماید شما در مقابل مکرهای شیطانی استقامت کنید ما دو مسئله را برای شما ضمانت می‌کنیم یکی نجات یافتن از راهی که شما از آن کراهت دارید و دیگری رزقی است که به شما خواهیم داد و شما فکر آن را هم نمی‌کنید، حماسه سیاسی اتفاق افتاد که رزق مردم ایران بود و انشاالله حماسه اقتصادی نیز اتفاق خواهد افتاد.

 وی سپس با اشاره به مقاومت ائمه در مقابل ستمگران زمان خود افزود: امام سجاد علیه السلام در مقابل تهدید عبدالملک مروان که گفته بود اگر این شمشیر پیغمبر را به من ندهی اینچنین و آنچنان میکنم، فرمودند: “ان الله ضمن بالمتقین المخرج من حیث یکرهون و الرزق من حیث لایحتسبون”

 خطیب موقت خیرآباد در ادامه خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) فرمودند زمانی که در پاریس بودم و شنیدم که مردم میگویند سلسله پهلوی نه، جمهوری اسلامی آری، فهمیدم اولا این وحدت بدون دست غیبی امام زمان امکان پذیر نیست و دوم اینکه این ملت پیروز خواهد شد و آمریکا و اسرائیل نمی‌توانند در مقابل این دست غیبی الهی کاری انجام دهند و شکست خواهند خورد.

 وی همچنین اظهار داشت: ما قائل به این هستیم که یک نسخه کلی داریم و مقام عظمای ولایت آن را بیان کردند که اگر یک ملت با ایمان دینی و بصیرت در صحنه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی حاضر باشند بزرگترین کوه ها را هم از سر راه برمی‌دارند.

 منبع: ورامین ما

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=46608

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.