برگزاری نشستی از جنس ساماندهی سگ های ولگرد در بهارستان

  • کد خبر : 533166
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۴:۴۶
برگزاری نشستی از جنس ساماندهی سگ های ولگرد در بهارستان

مسئولان بهارستانی با تشکیل جلسه‌ای، ساماندهی سگ های ولگرد را در دستور کار ادارات شهرستانی قرار دادند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، نشست ساماندهی سگ های ولگرد با حضور مجتبی خانجانی فرماندار شهرستان بهارستان، بخشداران بخش‌های بوستان و گلستان، شهرداران و دهیاران شهرها و روستاهای بهارستان و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی برگزار شد.

خانجانی طی سخنانی در این نشست با تاکید بر لزوم جمع‌آوری سگ‌های ولگرد اظهار داشت: وجود سگ‌های بلاصاحب و ولگرد باعث ترس کودکان، نوجوانان و بانوان شده که این امر موجب نارضایتی شهروندان گردیده است و باید به این موضوع رسیدگی شود.

 

اثرات منفی حضور سگ های ولگرد

وی با اشاره اثرات منفی حضور سگ های ولگرد در سطح شهرستان، تصریح کرد: یکی دیگر از این مشکلات، وجود بیماری هاری در میان این حیوانات سرگردان است که می‌تواند باعث بروز مشکلات بهداشتی در بهارستان شود.

فرماندار شهرستان بهارستان در ارتباط با وظایف مسئولان و مدیران شهرستانی در خصوص موضوع مذکور بیان داشت: شهرداران و دهیارن می بایست به صورت مستمر اقدامات لازم را در رابطه با موضوع برگزاری این نشست انجام دهند.

وی با اشاره به بررسی محل پیشنهادی جمع‌آوری سگ‌های در یکی از شهرها توسط دستگاه‌های مربوطه، خاطرنشان کرد: اقدام مستمر در راستای جمع‌آوری و عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد، انجام مکاتبات در رابطه با برگزاری جلسات و اقدامات لازم به صورت مشترک با شهرستان‌های همجوار با استانداری از مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است؛ در پایان نشست مذکور هر یک از اعضا نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص ساماندهی سگ‌های ولگرد بیان کردند.

بهارستان شهرستانی در استان تهران است که در ۲۶ اسفند ۱۳۸۹ با ترکیب بخش‌های گلستان و بخش بوستان از شهرستان رباط‌کریم جدا و به شهرستان بهارستان تبدیل شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=533166

    مطالب مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.