برگزاری دوره‌های آموزشی هنری در قرچک

  • کد خبر : 365308
  • ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳
برگزاری دوره‌های آموزشی هنری در قرچک

فرماندار قرچک گفت: با توجه به پیشینه شهر قرچک و مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان تهران در ارتباط با ایجاد دهکده سفال در شهرستان، اداره میراث فرهنگی و صنایع‌دستی با همکاری اداره آموزش فنی و حرفه‌ای و شهرداری نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی سفال‌گری در سطح شهرستان اقدام نمایند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، نخستین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان قرچک با محوریت تهیه سند اشتغال و سیمای اقتصادی و بروز رسانی اطلاعات توسط دستگاه‌های اجرایی به ریاست مسعود مرسل پور فرماندار و با حضور مصطفی زینت‌بخش معاون برنامه‌ریزی اداری مالی فرمانداری و سایر اعضاء در محل فرمانداری برگزار شد.

مسعود مرسل‌پور در این جلسه با تأکید به بیانات مقام معظم رهبری و نام‌گذاری امسال بنام حمایت از کالای ایرانی، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید را از مهم‌ترین وظایف کارگروه برشمرد و گفت: اعضا کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان قرچک سه محور ایجاد اشتغال، آموزش، رصد کارگر و کارفرما را در دستور کار خود قرار دهند، که با دلسوزی و برنامه‌ریزی و نظارت مستمر بر فعالیت‌ها و تلاش شبانه‌روزی محقق خواهد شد.

وی بیان داشت: آشنایی کارجویان با محیط کسب‌وکار و کسب تجربه، آماده‌سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای عرصه اشتغال و کارآفرینی مستلزم ارائه آموزش دقیق است که تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف هستند نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی و انعقاد قرارداد با آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان اقدام کنند.

فرماندار شهرستان قرچک با بیان این‌که دستگاه‌های اجرایی نسبت به بروز رسانی اطلاعات جهت تدوین سند اشتغال و سیمای اقتصادی تلاش کنند، تأکید کرد: با توجه به اهمیت بروز رسانی اطلاعات در بخش اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با همکاری فرمانداری و دیگر دستگاه‌های اجرایی نسبت به جمع‌بندی و تهیه سند اشتغال و اقتصادی شهرستان اقدام نمایند.

مرسل پور بیان داشت: به‌منظور اجرای طرح آموزش عمومی در شهرستان، شهرداری با همکاری اداره آموزش فنی و حرفه‌ای و دیگر دستگاه‌های مرتبط نسبت به ارائه طرح آموزش و توانمندی در شهرستان اقدام کند.

وی افزود: با توجه به پیشینه شهر قرچک و مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان تهران در خصوص ایجاد دهکده سفال در شهرستان، اداره میراث فرهنگی و صنایع‌دستی با همکاری اداره آموزش فنی و حرفه‌ای و شهرداری نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی سفال‌گری در سطح شهرستان اقدام نمایند.

فرماندار شهرستان قرچک در پایان اظهار داشت: با توجه به لزوم اجرای طرح کارورزی در سطح شهرستان، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با همکاری، اداره صنعت معدن و تجارت و اتاق اصناف نسبت به اطلاع‌رسانی به اصناف شهرستان در راستای آشنایی و اجرای طرح اقدام کنند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=365308

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.