برگزاری جشن چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب مرهون حضور مردم است

  • کد خبر : 561864
  • ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
برگزاری جشن چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب مرهون حضور مردم است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: انقلاب اسلامی چهل و یکمین سال پیروزی خود را جشن می گیرد و این مرهون حضور این مردم است. مردم در طول ۴۱ سال به دنیا ثابت کردند که در همه عرصه ها حاضرند و آمادگی جانفشانی دارند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام و المسلمین صمد بهرامی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران در سخنرانی راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن شهرستان قدس اظهار داشت: در طول قرن های گذشته اقدامات و نهضت هایی مختلفی مانند مشروطه، تنباکو و ملی شدن نفت برپا شد اما این نهضت ها و قیام ها منحرف شدند و ناکام ماندند.

وی افزود: پیامبر اسلام(ص) برای ایجاد نهضت خود را با شعار “قولو لا اله الله تفلحوا” و امام راحل(ره) نیز با شعار “استقلال آزادی جمهوری اسلامی” شروع کردند. پیروزی انقلاب اسلامی مرهون سه رکن است. رکن اول این پیروزی اسلام عزیز، مکتب و قرآن است. امام خمینی(ره) به دنیا ثابت کرد که اسلام می تواند مبنای یک انقلاب عظیم مانند انقلاب اسلامی ایران باشد.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی ادامه داد: رکن دوم پیروزی انقلاب اسلامی، رهبری پیامبر گونه امام بود. ساده زیستی، اخلاص، زهد و تقوا، شجاعت، تدبیر و قاطعیت از ویژگی های بارز امام بود.

وی با تاکید بر اهمیت تبعیت از رهبری گفت: اگر در یک جامعه ای مردم از ولایت تبعیت نکنند و با امامشان همسو نباشند، دشمن دندان طمع خود را تیز می کند. قائله سال های ۷۸ ، ۸۸ و ۹۸ نشان می دهد که همه حملات به سمت رهبری است و دشمن رکن رکین این نظام را نشانه گرفته است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران گفت: رکن دیگر پیروزی انقلاب اسلامی، رهبری و رکن دیگر مردم هستند. مردم خواهان مکتب، اسلام و ارزش های دینی بودند، انگیزه مردم الهی و اسلامی بوده که برای این انگیزه ها قیام کردند. مردم در طول ۴۱ سال به دنیا ثابت کردند که در همه عرصه ها حاضرند و آمادگی جانفشانی دارند.

وی بیان داشت: حکومت دینی پیامبر اسلام ۱۰ سال بیشتر طول نکشید و جضرت علی علیه السلام پس از ۲۵ سال خانه نشینی، ۵ سال حکومت علوی تشکیل دادند. اما انقلاب اسلامی چهل و یکمین سال پیروزی خود را جشن می گیرد و این مرهون حضور این مردم است.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی ضمن اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی، ۲۵ میلیون نفر جمعیت ملت ایران از شهرهای مختلف شرکت کردند. ۵۰ میلیون نفر با مراسم تشییع در کلیه مراسم سردار دلها شرکت نمودند. شبکه های بیگانه تجمع چند صد نفری که به تمثال حاج قاسم جسارت کردند را به ملت ایران مرتبط می کند. درحالیکه جمعیت ملت ایران همان است که در مراسم تشییع سردار دلها شرکت کردند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران تصریح کرد: این نظام متعلق به امام زمان (عج) است. عامل شکست در فراموش کردن ارزش های دینی و ایجاد تفرقه و شکستن انسجام مردم است. محور وحدت و ارزشهای دینی رهبری است و امروز باید با تمام وجود گوش به فرمان امام و رهبر دهیم و اجازه ندهیم این دوعامل وحدت و هدف که محور هردو آنها ولایت است، آسیب ببیند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=561864

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.