سندرز پیروز انتخابات در نیوهمپشایر شد

  • کد خبر : 561954
  • ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۳۰
سندرز پیروز انتخابات در نیوهمپشایر شد

برنی سندرز آموزش رایگان و بیمه بهداشتی فراگیر و عمومی را جزو برنامه‌های اصلی خود قرار داده است ، پس از مسجل شدن پیروزی خود در نیوهمپشایر باردیگر بر لزوم همگانی شدن بیمه درمانی در کشورش تاکید کرد و اعلام کرد که با حمایت هوادارانش نامزدهای مورد حمایت میلیاردرها را شکست خواهد داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، برنی سندرز در مرحله دوم رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات آمریکا برای تعیین نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با کسب ۲۶ درصد آراء موفق به پیروزی در انتخابات نیوهمپشایر شد.

به گزارش نشریه هیل متعلق به کنگره آمریکا ، سناتور سوسیالیست آمریکایی که در نخستین مرحله از این رقابت‌ها در ایالت آیووا با اختلافی بسیار اندک نتیجه را به پیت بودجج شهردار سابق شهر کوچک ساوت بند واگذار کرده بود ، در ایالت نیوهمپشایر بیشترین آرا را به خود اختصاص داد.

در همین رابطه نتایج شمارش آرای انتخاباتی در ایالت نیوهمپشایر نشان می‌دهد که برنی سندرز با کسب ۲۶ درصد آرا پیروزی خود را در این ایالت مسجل کرده است. سندرز سال ۲۰۱۶ نیز در رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات در نیوهمپشایر با کسب بیش از ۶۰ درصد آراء بر هیلاری کلینتون پیروزی نهایی انتخابات درون حزبی دمکرات‌ها غلبه کرده بود.

این سناتور سالخورده و ۷۸ ساله سوسیالیست و محبوب جوانان به اصطلاح مترقی در آمریکا که آشکارا دارای دیدگاه‌های سوسیالیستی هستند ، پس از برتری بر رقبا در نیوهمپشایر این پیروزی را آغازی برای پایان دوران ترامپ تلقی کرد و اعلام کرد که ما همگی متحد می‌شویم تا خطرناک‌ترین رئیس جمهوری تاریخ معاصر آمریکا را شکست دهیم.

بیشتر بخوانید:

از آنجا که برنی سندرز آموزش رایگان و بیمه بهداشتی فراگیر و عمومی را جزو برنامه‌های اصلی خود قرار داده است ، پس از مسجل شدن پیروزی خود در نیوهمپشایر باردیگر بر لزوم همگانی شدن بیمه درمانی در کشورش تاکید کرد و اعلام کرد که با حمایت هوادارانش نامزدهای مورد حمایت میلیاردرها را شکست خواهد داد.

سندرز که در آیووا با کمتر از یک دهم درصد از پت بودجج رقیب جوان خود در انتخابات درون حزبی حزب دموکرات آمریکا شکست خورده بود.

همچنین در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت نیوهمپشایر ، پت بودجج شهردار سابق شهر کوچک ساوت بند در ایالت ایندیانا پس از برنی سندرز جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است و بالاتر از ایمی کلوباچر، دیگر نامزد میانه رو حزب دموکرات قرار گرفته که ۱۹.۸ آراء رای دهندگان را در این ایالت به سوی خود جلب کرده است.

اما نکته قابل تامل بعد از برگزاری دومین دور رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها در سال ۲۰۲۰ ثبت دو شکست غیرمنتظره و سخت برای جو بایدن یکی از بخت‌های اصلی این رقابت درون حزبی است. بر اساس نتایج اعلام شده جو بایدن معاون باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا در انتخابات درون حزبی ایالت نیوهمپشایر با کسب بیش از ۸ درصد آرا پس از الیزابت وارن در جایگاه پنجم ایستاد.

پیروز نهایی رقابت درون حزبی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا ،باید در مجموع رقابت‌های درون حزبی ۱۹۹۰ رای ایالتی یا دلگیت را اخذ کند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=561954

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.