برنامه بازی های والیبال ایران در هفته پنجم لیگ ملت ها

 • کد خبر : 496705
 • ۰۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
برنامه بازی های والیبال ایران در هفته پنجم لیگ ملت ها

برنامه بازی های والیبال ایران در هفته چهارم لیگ ملت ها که به میزبانی شهر اردبیل برگزار می شود اعلام شد.

برنامه بازی های والیبال ایران در هفته چهارم لیگ ملت ها که به میزبانی شهر اردبیل برگزار می شود اعلام شد.

تیم ملی والیبال کشورمان در هفته چهارم لیگ ملت‌ها در شهر اردبیل به مصاف حریفان می‌رود.

در چارچوب هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال تیم ملی کشورمان در شهر اردبیل میزبان حریفان خود است.

نتایج بازی های والیبال ایران در هفته چهارم لیگ ملت ها در اردبیل

جمعه ۳۱ خرداد

ایران۳ – پرتغال۱

شنبه ۱ تیر

ایران۳ – استرالیا۰

یکشنبه ۲ تیر

ایران۰ – فرانسه۳

نگاهی تحلیلی به نتایج والیبال ایران از ابتدا تا امروز

تیم ملی والیبال ایران بازی‌های هفته چهارم لیگ ملت جهان را در اردبیل برگزار می‌کند تا با پیروزی در این سه بازی حکم صعود به مرحله نهایی این دوره از مسابقات را مسجل می‌کند.
تیم ملی والیبال در حالی به اردبیل سفر می‌کند که در ۹ بازی گذشته خود موفق به کسب ۸ پیروزی شده و با صدرنشینی هفته سوم را پشت گذاشته است و در اردبیل به مصاف تیم‌های فرانسه، استرالیا و پرتغال می‌رود که در صورت پیروزی در این سه مسابقه حکم حضور خود را در شیکاگو قطعی می‌کند.

این مسابقات با حضور تیم‌های آرژانتین، استرالیا، برزیل، بلغارستان، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، ایران، ایتالیا، ژاپن، لهستان، پرتغال، روسیه (قهرمان دوره گذشته مسابقات)، صربستان و آمریکا برگزار می‌شود؛ ۱۶ تیمی که در دوره مقدماتی در پنج هفته به رقابت با هم می‌پردازند و در نهایت ۵ تیم برتر به همراه آمریکا میزبان مسابقات به مرحله نهایی صعود کرده و در شهر شیکاگو به صورت متمرکز به رقابت برای تعیین قهرمان می‌پردازند.

سعید معروف بازیکن تیم ملی والیبال ایران
طبق اعلام فدراسیون جهانی والیبال تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت در لیگ ملت‌های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال حضور خواهند داشت.
تیم ملی والیبال ایران که نزدیک به یک دهه است به کابوسی برای قدرت‌های بزرگ والیبال بدل شده است، بر خلاف گذشته در این دوره از مسابقات از ابتدا با قدرت آغاز کرد و در اولین رویایی خود ایتالیا دومین تیم پرافتخار این مسابقات را درهم شکست و خط ونشانی جدی برای حریفان خود کشید.

هفته نخست این رقابت‌ها که به میزبانی چین آغاز شد؛ ایران به مصاف ایتالیا، چین و آلمانی رفت و با شکست هر سه تیم و کسب حداکثر امتیاز با صدر نشینی عازم توکیو، میزبان دومین هفته این دوره از مسابقات شد.

نتایج هفته اول مسابقات: ایران ۳ – ایتالیا ۱ ایران ۳ – چین ۰ ایران ۳ – آلمان ۰

تیم ملی والیبال ایران در هفته دوم لیگ ملت‌های جهانی که به میزبانی ژاپن صورت گرفت به مصاف حریفان خود رفت، در اولین بازی در هفته دوم به رویایی بزریل پرافتخارترین تیم دنیا رفت، بازی تماشایی شاگردان کولاکوویچ در ست‌های اول و سوم، بزریل بزرگ را به زانو درآورد و ایران توانست یک امتیاز از این بازی بگیرد، در ست چهارم هر دو تیم بازی تماشایی از خود به نمایش گذاشتند وهیچ کدام قصد نداشتند تا این بازی بزرگ را از دست دهند در نهایت بزریل با نتیجه ۳۳ بر ۳۱ ست چهارم را از آن خود کرد و در ست پایانی این بزریلیها بودند که موفق به کسب پیروزی در این بازی بزرگ شدند.

بیشتر بخوانید:

ایران در بازی‌های بعد خود در توکیو به مصاف آرژانتینی رفت که خولیو ولاسکو مربی پرآوازه‌ی خود را در نیمکت خود نمی‌دید اما به‌راحتی توانست با نتیجه ۳ بر ۱ آرژانتین را شکست دهد و در بازی بعدی با نتیجه ۳ بر ۰ ژاپن میزبان را از پیش رو بر دارد.

نتایج هفته دوم مسابقات: ایران ۲ – برزیل ۳ ایران ۳ – آرژانتین ۱ ایران ۳ – ژاپن ۰

ایران در پایان هفته دوم علارغم اینکه بیشترین امتیاز را کسب کرده بود اما چون بزریل بدون باخت بود صدر نشینی را به این تیم واگذار کرد و در رتبه دوم قرار گرفت.
ایران که دو هفته متوالی در شهرهای ارومیه و اردبیل میزبان مسابقات لیگ ملت‌های جهان است؛ تیم ایران بازی‌های هفته سوم را در ارومیه پشت سر گذاشت و برای برگزاری بازی‌های هفته چهارم عازم اردبیل شد. فاصله کوتاه مکانی‌ دو شهر کوهستانی و آب و هوای مشابه این دو شهر امتیاز بزرگی را علاوه بر میزبانی برای تیم ملی ایران رقم می‌زند.

چین، برزیل، بلغارستان و ایران در بین ۱۶ تیم حاضر تنها تیم‌هایی هستند که از امتیاز دو هفته میزبانی در این دوره از مسابقات برخوردار هستند.
قبل از شروع مسابقات به اعتقاد بسیاری از کارشناسان سخت‌ترین بازی‌های ایران در ارومیه برگزار می‌شود جایی که نام تیم‌های پرآوازه‌ای مانند کانادا، لهستان، روسیه (قهرمان دوره قبل) به چشم می‌خورد.

اما شروع طوفانی ایران و تداوم پیروزی‌ها، شور و هیجانی عجیبی در دل والیبال دوستان انداخته بود که دیگر به جز پیروزی به چیز دیگری فکر نمی‌کردند.

مسابقه والیبال در لیگ ملت ها

سروقامتان تیم ملی در پایتخت والیبال کشورمان باردیگر حماسه‌ای دیگر آفرینند و رقبای خود را طوری درهم شکستند که زمزمه قهرمانی به گوش می‌رسد؛ ایران تنها یک امتیاز از این سه مسابقه را به لهستان واگذار کرد، این پیروزی‌ها باعث شد تا ایران دوباره به صدر جدول بازگردد و با روحیه مضاعف تر به اربیل میزبان دیگر کشورمان سفر کنند.

نتایج هفته سوم مسابقات: ایران ۳ – کانادا ۰ ایران ۳ – لهستان ۲ ایران ۳ – روسیه ۰

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین هفته از لیگ جهانی والیبال در شهری به میزبانی رقبای خود می‌رود که خاطرات خوشی از پیروزی و قهرمانی را دارد، تیم ملی والیبال در ورزشگاه رضازاده که جهنم حریفان ایران است به مصاف تیم‌های پرتغال،استرالیا و فرانسه می‌رود.

برنامه بازی‌ های والیبال ایران در هفته چهارم در اردبیل-ایران

جمعه ۳۱ خرداد ایران – پرتغال ساعت ۱۸:۳۰
شنبه اول تیر ایران – استرالیا ساعت ۱۸:۳۰
یکشنبه دوم تیر ایران – فرانسه ساعت ۱۸:۳۰

تیم ملی با پیروزی در این سه مسابقه شاید بتواند اولین مسافر شیکاگو باشد، جدی‌ترین رقیب ایران در این هفته فرانسه به شمار می‌رود. فرانسه تا به این جای کار با ۶ پیروزی، ۳ شکست و کسب ۱۹ امتیاز بعد از ایران، بزریل، ایتالیا و روسیه در جایگاه پنجم این مسابقات قرار گرفته است؛ البته باید توجه داشت فرانسه بزرگترین چالش ایران در چند سال اخیر بوده است پیش از ایران ۷ بار به مصاف فرانسه رفته است که در ۶ بازی ناموفق بوده که فقط با کسب یک پیروزی شیرین در سال ۲۰۱۷ با نتیجه ۳ بر ۲ توانست از سد محکم فرانسه عبور کند مقام سومی جام قهرمانان بزرگ جهان را کسب کند.

به اعتقاد کارشناسان دو بازی دیگر ایران در اردبیل مسابقات سختی نخواهند بود، استرالیا یکی از رقبای دیرینه ایران به شمار می‌رود که پیش از ۲۲ بار در مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند که در مجموع این بازی‌ها ۱۲ پیروزی برای ایران و ۱۰ پیروزی برای استرالیا به دست آمده است نکته قابل توجه در این موضوع این است که از سال ۲۰۱۴ از ۸ رویایی این دو تیم ایران پیروز ۷ تقابل بوده است، استرالیا هم تا هفته سوم مسابقات با ۱ پیروزی و ۸ شکست و با کسب ۷ امتیاز در رتبه ۱۵‌ام جا خوش کرده است.

دیگر رقیب ایران در هفته چهارم پرتغال است که با ۷ امتیاز اما با ۲ پیروزی و ۷ شکست در جایگاه ۱۳ام جدول رده‌بندی قرار گرفته است،

تیم ملی والیبال ایران در ایستگاه آخر دوره مقدماتی به کشور بلغارستان سفر می‌کند تا در مقابل تیم‌های قدرتمند صربستان، بلغارستان و آمریکا(میزبان مرحله نهایی مسابقات) صف آرایی کند.

برنامه بازی‌های والیبال ایران در هفته پنجم در بلغارستان

جمعه ۷ تیر ایران – صربستان ساعت ۱۸:۳۰
شنبه ۸ تیر ایران – بلغارستان ساعت ۲۲:۱۰
یکشنبه ۹ تیر ایران – آمریکا ساعت ۱۸:۳۰

پیش از این تیم ملی والیبال ایران شش بار تجربه حضور در لیگ ملت‌های جهان را داشته است، این هفتمین حضور ایران در این مسابقات به شمار می‌رود، نخستین حضور ایران به سال ۲۰۱۳ برمی‌گردد که با سکانداری خولیو ولاسکو نابغه مربگری والیبال دنیا همراه بود، ایران به مقام نهم این مسابقات رضایت داد.

ولاسکو که از سال ۲۰۱۱ به تیم ملی ایران پیوسته بود تا ایران اولین‌ها در والیبال با او تجربه کند؛ با مربیگری وی تیم ملی ایران به قدرت بلامنازع قاره کهن بدل شد و با برد تیم‌های پرافتخار و قدرتمند و نمایش تماشایی که از خود به نشان می‌داد ایران به شگفتی دنیای والیبال تبدیل شد. اما این شگفتی خیال افول نداشت و روز به روز قدرتمندتر می‌شد تا جایی دنیا والیبال قدرت جدیدی را به نام ایران به رسمیت شناخت.

با خروج نابهنگام ولاسکو در سال ۲۰۱۴ از تیم ملی شک بزرگی به والیبال ایران وارد شد بسیاری بر این عقیده بودند که با رفتن ولاسکو شکوه والیبال ایران هم به پایان می‌رسد، اما علارغم این گفته‌ها نه‌تنها تیم بزرگسالان بلکه تیم‌های پایه ایران در رده های نوجوانان و جوانان شروع به درخشش در سطح جهانی کرده بودند و این امر نشان دهنده تداوم قدرت نمایی ایران در سطح جهانی والیبال بود.

بازی های والیبال ایران در شهر اردبیل

بعد از ولاسکو، اسلوبودان کواچ به جای وی مربی تیم ملی والیبال شد و در اولین گام ایران به یک قدمی کسب مدال جهانی خود رسید اما با قبول شکست در مقابل ایتالیا به مقام چهارمی در دومین حضور خود در لیگ جهانی والیبال در ۲۰۱۴ رضایت داد.این بهترین نتیجه ایران در لیگ ملت‌های جهان تا به امروز است؛کواچ در دوره بعدی مسابقات در سال ۲۰۱۵ توانست ایران را به مقام ششم این مسابقات برساند.

در سال ۲۰۱۶ سکانداری تیم ملی والیبال به رائول لوزانو سپرده شد، که رتبه بهتر از هشتمی را به دست نیاورد بعد از لوزانو، ایگور کولاکوویچ مربی پرآوازه ی اهل مونته نگرو که دوران طلایی تیم ملی صربستان با او رقم خرده بود به سمت مربی گری تیم ملی والیبال ایران رسید و از سال ۲۰۱۷ کار خود را در این به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال آغاز کرد.

ملی پوشان ایرانی با هدایت کولاوویچ در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در این مسابقات حضور یافتند اما توفیقی به دست نیافتند و به ترتیب به مقام‌های یازدهم و دهم دست یافتند.

تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۹ هفتمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت‌های والیبال برگزار می‌شود در حالی تجربه می‌کند که هدایت تیم ایران را ایگور کولاکوویچ برای سومین سال متوالی در این رقابت‌ها بر عهده دارد.

باید اذعان کرد بلند قامتان کشورمان با هدایت کولاکویچ در ۹ بازی گذشته خود در این دوره از مسابقات بهترین نمایش خود نشان داده‌اند و موفق به کسب ۸ پیروزی و در مجموع با ۲۴ امتیاز در صدر جدول رده بندی بالاتر از نام‌های بزرگ والیبال دنیا قرار گرفته است تیم ملی والیبال با نمایش درخشان خود در این ۹ بازی در مرکز توجهات فدراسیون جهانی والیبال قرار گرفته است، در پایان هرهفته سروقامتان کشورمان به عنوان بهترین بازیکنان هفته در پست های مختلف انتخاب می‌شوند.

به نظر زمان آن فرا رسیده تا افتخار آفرینان ملی پوش کشورمان در بالاترین قله والیبال دنیا قرار بگیرند.

باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=496705

  ثبت دیدگاه

  1. عامو ای کولاکوویچ بگید یار و بازکینو عوض نکن چی چی اوردی ای سری تو بازی ایران فرانسه

  2. سلام
   با ایمان و اقتدار قوی و خواندن سوره قریش و ایت الکرسی و مدوامت به اعوذبا… من الشیطان رجیم با هیچ خوفی به جلو رفته