نائب رئیس سندیکای صنعت برق ایران در گفت‌وگو با «تهران نیوز»

برق امید می‌تواند ترمز پرمصرف‌ها را بکشد / اصلاح نظام تعرفه‌گذاری در صنعت برق کلید خورد

  • کد خبر : 618914
  • ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
برق امید می‌تواند ترمز پرمصرف‌ها را بکشد / اصلاح نظام تعرفه‌گذاری در صنعت برق کلید خورد
نایب رییس سندیکای صنعت برق ایران گفت: اعطای برق امید به 6 میلیون نفر از جمعیت کشور که مصرف کمی دارند می‌تواند موجب کاهش شدید مصرف برق در کشور شود.

پیام باقری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به این‌که اعطای برق امید به ۶ میلیون نفر از جمعیت کشور که کمتر از میزان الگوی مصرف برق مصرف می‌کنند موجب می‌شود تا شاهد صرفه‌جویی در استفاده از برق در کشور باشیم، اظهار کرد: با اصلاح نظام تعرفه‌گذاری در صنعت برق می‌توان به آینده این صنعت و صرفه‌جویی مصرف برق در کشور امیدوار بود.

وی با تشکر از فعالان صنعت برق در کشور گفت: نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که در شرایط کنونی صنعت برق کشور هم با تحریم‌های ظالمانه آمریکا روبروست و صنعت برق برای این‌که این گردنه پرشیب را پشت سر بگذارد نیازمند کمک دولت و مردم است.

بیشتر بخوانید:

نائب رئیس سندیکای صنعت برق ایران عنوان کرد: بومی‌سازی در صنعت برق در شرایط کنونی که تحریم همچنان بر سر کشور سایه افکنده موجب شده است تا تولیدکنندگان ایرانی صنایع برقی به توانمندی بی‌نظیری برسند.

باقری افزود: موضوع تحریم حدود ۴۰ سال است که در کشور وجود دارد اما همواره صنعت برق با وجود تحریم همچنان به تولید و صادرات برق ادامه می‌دهد زیرا ایران اسلامی از پتانسیل‌های بالایی در صنایع برق کشور برخوردار است.

وی درباره موضوع برق امید که اعطای برق رایگان به افراد کم‌مصرف است،افزود: نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که در شرایط کنونی میزان هزینه برای تولید برق افزایش داشته است که وقوع این اتفاق صرفه جویی در برق را برای خانواده‌های ایرانی و صنایع سنگین مستقر در شهرک‌های صنعتی به ضرورتی انکارناپذیر تبدیل می‌کند.

نائب رئیس سندیکای صنعت برق ایران تصریح ‌کرد: صنعت برق در کشور یک صنعت مادر است و باید برای رشد و توسعه آن به این صنعت کمک شود تا سایر صنایع وابسته به صنایع برقی هم رشد کنند که توام با رشد آن‌ها شاهد توسعه پایدار در اقتصاد کشور خواهیم بود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=618914

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.