عمویی در گفت‌وگو با «تهران نیوز» خبر داد؛

بررسی سؤال از وزیر کشور در صحن علنی مجلس

  • کد خبر : 621138
  • ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
بررسی سؤال از وزیر کشور در صحن علنی مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: با رأی اکثریت اعضای کمیسیون امنیت ملی سؤال آقای دهمرده نماینده مردم زابل از وزیر کشور، ملی تشخیص داده شد، اما با قانع نشدن نماینده زابل، این سؤال به صحن علنی ارسال شد.

ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، در تشریح جزئیات جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، چندین دستور مورد بحث و تبادل نظر گرفت.
در بررسی تحولات روز جهانی، اقدامات توهین‌آمیز و ضداسلامی در کشور فرانسه و مواضع رئیس‌جمهور این کشور درباره اسلام‌گرایی با ابراز انزجار اعضای کمیسیون مواجه شد.

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی ضمن محکوم کردن اقدامات علیه شخصیت پیامبر اعظم اسلام(ص)، با روند جهانی مخالفت با مواضع آقای مکرون اعلام همراهی کرد. همچنین کمیسیون از دولت و وزارت امور خارجه خواست که اقدام واکنشی لازم را صورت دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در جلسه امروز همچنین نماینده هیئت اعزامی کمیسیون جهت بررسی مباحث مرزی و امنیتی به استان سیستان و بلوچستان، ضمن ارائه گزارشی از این بازدید میدانی، از وضعیت منطقه مرزی در شهرستان زابل و دیوارهای مرزی در منطقه سیستان گزارشی ارائه داد. همچنین با رأی اکثریت اعضا سؤال آقای دهمرده نماینده مردم زابل از وزیر محترم کشور، ملی تشخیص داده شد که با قانع نشدن نماینده زابل، این سؤال به صحن علنی ارسال شد.

عمویی با بیان اینکه در این جلسه و در ادامه بررسی طرح تشکیل سازمان پدافند عامل، سه ماده از این طرح هم با حضور نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح و دستگاه‌های دولتی ذی‌ربط پس از بررسی، مورد تصویب قرار گرفت، گفت: در صورت نهایی شدن یک بند دیگر این طرح در جلسات آتی کمیسیون، این متن جهت بررسی به صحن علنی ارسال خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین در این جلسه بررسی مقدماتی لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش هم در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی آغاز شد که بررسی مواد آن در کمیسیون ادامه خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره بررسی موضوع مناقشه قره‌باغ در کمیسیون امنیت ملی گفت: پیرو ادامه درگیری در مرزهای شمال غربی کشور و ادامه درگیری بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، عصر امروز آخرین تحولات حول موضوع قره‌باغ در کمیته روابط خارجی کمیسیون با حضور نمایندگانی از وزارتخانه‌های امور خارجه، کشور و اطلاعات و فرماندهی مرزبانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عمویی عنوان کرد: متأسفانه این درگیری، تهدیداتی را برای جمهوری اسلامی به همراه داشته که از جمله آن‌ها اصابت تعداد بالایی راکت و خمپاره به داخل سرزمین ماست. نمایندگان دستگاه‌ها در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام‌شده در حوزه فعالیتشان ارائه دادند. در جلسه کمیته ضمن تأکید بر همکاری بین دستگاهی، بر ضرورت تقویت فعالیت بین‌المللی کشورمان جهت پایان سریع‌تر این درگیری، حل و فصل صلح‌آمیز موضوع و پیگیری منافع ملی جمهوری اسلامی ایران تأکید شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=621138

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.