بررسی روزهای تیره پرسپولیس بدون کامیابی نیا

  • کد خبر : 534257
  • ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
بررسی روزهای تیره پرسپولیس بدون کامیابی نیا

روزهای سخت پرسپولیس در بخش تهاجمی طی ۷ هفته گذشته با گل های از راه دور سخت تر نیز شده و دروازه بیرانوند به راحتی و از راه دور مورد تهدید قرار می‌گیرد که این مسئله نبود یک بازیکن جنگنده در پیشانی خط دفاع را نشان می‌دهد

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، پرسپولیس طی ۷ بازی گذشته خود تنها ۳ کلین شیت داشته که این آمار برای رکورددار فصول گذشته لیگ برتر و دروازه‌بانی چون بیرانوند آمار بدی به نظر می‌رسد. آمار و ارقام و گل هایی که سرخپوشان طی هفته‌های گذشه دریافت  کردند نشان می‌دهد که پشت محوطه جریمه به پاشنه آشیل جدید قرمزهای پایتخت تبدیل شده است و این در شرایطی است که بازیکنان رقیب نسبت به فصول گذشته حضور کمتری در محوطه جریمه سرخها دارند اما این اتفاق که  مهاجمان حریف نمی‌توانند وارد محوطه جریمه قرمزها شده و از آنجا دروازه بیرانوند را باز کنند باعث نشده که تعداد کلین‌شیت‌های این تیم بالا برود و راه شوت از راه دور برای رقبا باز شده است.

پرسپولیس

پرسپولیس در این فصل و در هفته دوم مسابقات با شوت از راه دور احسان حاج صفی مغلوب تراکتور شد، شوتی که بدون مزاحم و به راحتی نواخته شد تا کاری از دست بیرانوند هم برنیاید. هفته پنجم و در آزادی این بار نوبت کی روش استنلی بود که بعد از ۸۰ دقیقه ناکامی در خلق موقعیت روی دروازه سرخها با یک شوت فوق العاده دروازه سرخها را باز کند و حالا در بازی با پیکان یک گل دیگر هم به گل‌های پشت محوطه پرسپولیس اضافه شد تا شاگردان کالدرون سومین گل خود را از این منطقه هم دریافت کنند. این در حالی است که فصل گذشته پرسپولیس در کل فصل سه بار دروازه‌اش از پشت محوطه جریمه باز شده بود.

بیشتر بخوانید:

کمال کامیابی نیا و همسرش + عکس

این طور که به نظر می‌رسد که نبودن یک هافبک دفاعی تخصصی ضربه سختی به کالدرون وارد کرده است. اگرچه بعد از مصدومیت کامیابی‌نیا، پرسپولیس با حضور ربیع‌خواه و نورالهی بازی با دو هافبک دفاعی را انجام داده است اما باز هم غیبت کامیابی‌نیا جبران نشده است و این تیم از نبود یک هافبک دفاعی جنگنده که ابتکار عمل را از بازیکنان حریف می‌گیرد رنج می‌برد.

پرسپولیس در ۴ فصل اخیر با کمال کامیابی‌نیا، ۳۳ گل خورده که ۷ تای آن‌ها از پشت محوطه جریمه به ثمر رسیدند. بدون کمال، این آمار ۷ گل از ۱۵ گل خورده می‌رسد. افزایش ۲۵ درصدی که نشان می‌دهد فعلا بزرگترین مشکل دفاعی سرخپوشان، نبودن جنگجو بین مدافعین و خط هافبک است که این جرأت را به رقبا داده که دروازه بیرانوند را از پشت محوطه جریمه تهدید کنند و البته تا حدود زیادی هم موفق بودند. احمد نورالهی طی دو فصل گذشته از حالت یک هافبک دفاعی صرف خارج شده است و از طرفی ربیعی خواه نیز آن طور که باید و شاید سریع نیست و لذا جای خالی کمال کاملاً قابل لمس است.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534257

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.