برخی مسئولان برای انقلاب و بیت‌المال چه کرده‌اند؟

  • کد خبر : 524772
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
برخی مسئولان برای انقلاب و بیت‌المال چه کرده‌اند؟

نماز دشمن شکن جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهر تهران و تمام شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان تهران اقامه شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، نماز عبادی – سیاسی جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهر تهران و تمام شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان تهران اقامه شد.

ائمه جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران در خطبه‌های امروز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به بیان نکات اعتقادی و مسائل روز پرداختند.

شبکه خبری تهران نیوز برای آگاهی بیشتر مخاطبان خود مشروح خطبه‌های نماز جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران را منتشر کرد که در ادامه متن این خطبه‌ها را با هم می‌خوانیم:

مشروح خطبه‌های نماز جمعه استان تهران:

 

نماز جمعه شهر تهران

امام جمعه موقت تهران: فریب شعارهای انتخاباتی را نخورید

آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های دوم این نماز در سخنانی به فصل بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: روز دوم مهر مدرسه‌‌ها باز می‌شود، اینها(نوجوانان و دانش‌آموزان) چند ساعت مرتب از صبح تا ظهر در اختیار آموزگاران و امانات الهی و بسیار وزین هستند، در فصلی هستند که به دست آموزگاران ساحته می‌شوند.

وی افزود: دوران تحصیل نوجوانان، دوران پیری نیست، روح و قلب آنها آماده برای کِشت است، شما آموزگاران هر چه پاشیدید، میوه می‌دهد، فصل نوجوانی این است، اگر خدایی ناکرده از زبان آموزگاران برخی امور دینی متزلزل شد، دیگر نمی‌شود آن را درست کرد، مبادا خدایی ناکرده بذرهای نامناسبی در دل‌های اینها پاشیده شود، از این امانت‌ها در روز قیامت خداوند سؤال می‌کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: این نوجوانان و دانش‌آموزان، ممکن است سرمایه‌هایی برای کشور باشند و یا اینکه با بی‌توجهی آموزگار، از ابتدا آلوده و نسبت به مبانی دینی بی‌اعتنا شوند؛ آموزگاران باید به خودشان رحم کنند، وقت عبور از صراط از امانت و صله رحم سؤال می‌شود، با این بچه‌ها چه کردید، آیا آنها را ساختید یا نه؟

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با بیان اینکه آموزش و پرورش مسئولیتِ آموزش و پرورش را به عهده دارد، اظهار داشت: مسئولین آموزش و پرورش خیلی باید توجه کنند، این مسئله ساده‌ای نیست، باید این عزیزان را پرورش و رشد داد، اگر به تربیت نسل نوجوان توجه شود، نوجوانی ساخته می‌شود که مایه افتخار اسلام و انقلاب می‌شود.

وی ادامه داد: اگر نوجوانان خوب تربیت شوند، قطعا کشور بیمه می‌شود، آمریکا و پست‌تر و لعین‌تر از او هم در این صورت نمی‌توانند هیچ غلطی بکنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین در بخش دیگری از سخنانش، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: دفاع خیلی مهم است، خداوند می‌فرماید که اگر دفاع نکنید، دشمنان هیچ چیزی برای شما نمی‌گذارند، مسجد و مراسم عزاداری هم ندارید؛ انشاء‌الله خداوند سپاه پاسداران و ارتش خدوم و همه کسانی که در مقام دفاع از عزت و امانت هستند را حفظ کند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی، دفاع را دارای میدان‌ها و عرصه‌های مختلفی دانست و تصریح کرد: دفاع میدان‌های مختلفی دارد، نوعی جنگ نیز فرهنگی است، فرهنگ غربی روی آورده و می‌خواهد فرهنگ اسلامی را از ما بگیرد، آیا این را احساس نمی‌کنید؟ وضع عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر را می‌بییند، میدان دفاع، دفاع از موازین فرهنگی است، شهید مطهری یک مدافع قوی فرهنگی بود.

وی یکی دیگر از میدان‌های دفاع را دفاع در عرصه اقتصادی عنوان کرد و گفت: آیا شما احساس می‌کنید که آمریکا می‌تواند فشار را زیاد کند تا مردم را چنین و چنان کند؟، آمریکا متوجه شده که فشار اقتصادی اثری نداشته، بنابراین به فشار دروغ‌گویی روی آورده و ذهن‌ها را تا می‌تواند خراب می‌کند، باید هوشیار باشیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها به کسانی که دل در گروی غربی‌ها گفته‌اند که “امیدتان را از بیرون قطع کنید، دشمن خیر شما را نمی‌خواهد”؛ دشمن حاضر است هزار دروغ بگوید که منافع خودش را تأمین کند، میدان دفاع اقتصادی و سیاسی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی همچنین به تشکیل دانشکده عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح اشاره و تصریح کرد: در نیروهای مسلح ما مسئله دانشکده عقیدتی سیاسی ایجاد شده، برنامه خوبی است، اینهایی که فنون رزمی را می‌آموزند، از نظر عقیدتی و سیاسی نیز ساخته می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه یکی از نکات مهم در امر دفاع، دشمن‌شناسی است، اظهار داشت: دشمن را باید شناخت، اگر دشمن در میان شما بود و متوجه او نشدید و ساده‌لوح بودید، بزرگترین خطر است، دشمن‌ترین دشمن، دشمنی است که خیانتش را پنهان کند و شما متوجه نشوید و یک دفعه در دامن این مکر گرفتار شوید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به نزدیکی ایام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، خطاب به رأی‌دهندگان، گفت: فصل انتخابات مراقب باشید، همه به میدان می‌آیند و ادعا می‌کنند و شعار می‌دهند، گول شعارها را نخورید، خودش را ببینید، اگر دیدید آدم پا‌کدستی است، به او رأی دهید، در غیر این صورت به او رأی ندهید.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی اضافه کرد: خطر نفاق در طول تاریخ اسلام و مسلمین هزاران برابر بیشتر از خطر مشرکین است، باید به خطر نفاق توجه داشته و هوشیار باشید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی همچنین در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران به ریشه‌یابی واقعه کربلا پرداخت و گفت: باید ببینیم چه شد که جنایتکاران، این جنایات عظیم را کردند، این جنایات فوق تصور و تحمل است، اینها که خود را مدعی مسلمانی می‌دانستند و پیغمبر را به عنوان رسول‌الله قبول داشتند، چطور حاضر شدند با فرزندان پیامبر چنین رفتاری داشته باشند؟

وی افزود: شیطان آنها را از یاد خدا برد، یاد خدا از خاطره آنها محو شد، این یک هشدار برای ماست، ممکن است هر فردی گرفتار این بیماری شود که دشمنان امام حسین(ع) شدند، وقتی یاد خدا از انسان دور شود، هر جنایتی را که فکر کنید، ممکن است مرتکب شوند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه یاد خدا دل را صیقل می‌دهد و تمیز می‌کند، اظهار داشت: به برکت یاد خدا، چشمی که کور باشد، بینا می‌شود، چشم کور، هر جنایتی را نادیده انجام می‌داده است، وقتی دل نورانی شد، حالت انقیاد و اطاعت، بعد از اینکه حالت سرکشی داشته است، در او پیدا می‌شود.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با طرح این سؤال که چرا انقلابی که شهید داده و می‌دهد را به بازی گرفته‌ایم و با خون شهدا بازی کرده‌ایم؟، گفت: با بیت‌المال چه کرده‌ایم، آیا ناله مظلومین را ما که مسئول هستیم می‌شنویم؛ آیا می‌دانیم درد مردم چه است؟آیا مسئولان در جریان دردهای مردم هستند؟ مسئول و هر فردی باید از خودش سؤال کند، اگر دید اشتباه کرده، برگردد، فریادهایش را بلند کند، شاید خداوند به دادش برسد، مسئول ببیند به اندازه حقوقی که از بیت‌المال گرفته، برای مردم کار کرده است؟

وی اضافه کرد: حالا که شیطان از انحراف کردن ما غافل نیست، ما هم نباید از یاد خدا غافل شویم. شیطان، فرهنگ عفاف و حجاب را از مردان و زنان می‌گیرد، بی‌بند و باری دشمن امام حسین(ع) است، امام حسین(ع) شهید شد تا چنین چیزی رایج نشود، بی‌عفتی و بی‌غیرتی کشور اسلامی را ساقط می‌کند، مگر آندلس ساقط نشد؟ شیطان می‌گوید که می‌توانی ده‌ها میلیارد بدزدی، اما نمی‌دزدی، چقدر خاک بر سر هستی، بدزد و برو در خارج از کشور زندگی کن، اگر نمی‌دزدی خاک بر سر هستی!

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پایان از اقدامات قوه‌قضائیه برای برخورد مفسدان اقتصادی تقدیر و خاطرنشان کرد: ایشان خوب موفق شده که مچ دزدها را بگیرد و محاکمه و برخورد قاطع می‌کند، دعای توفیق بیشتر را برای آقای رئیسی داریم.

حجت الاسلام قدوسی نژاد

امام جمعه موقت ورامین: : مردم آگاه هستند و فریب شعارها و وعده های توخالی را نمی خورند

حجت الاسلام حسین قدوسی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: رعایت تقوای الهی برای مسئولین که در نظام اسلامی وظیفه و مسئولیت دارند، بیش از پیش اهمیت دارد.

وی با بیان این که هرکس باید خود را بسنجد و ببیند، در انجام وظیفه خود چگونه عمل کرده است، اضافه کرد: رعایت تقوای الهی و یاد خدا سبب امانتداری در بیت المال مسلمین می شود، این که فردی فکر کند، با سو استفاده از مسئولیتی که دارد، می تواند، به بیت المال تعدی کند، خطا و به دور از تقوا است.

امام جمعه موقت ورامین سپس به فشارهای اقتصادی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا بر ملت ایران اشاره و تاکید کرد: این فشارها نتوانسته است، تاثیری بر عزم راسخ ملت ایران در ادامه راه کربلا و عاشورا بگذارد.

وی در ادامه به تبلیغات دروغین علیه کشورمان در رسانه های خارجی پرداخت و گفت: می خواهند با دروغ پردازی برخی اتفاقات و شکست های خود را توجیه کنند و نظر افکار عمومی دنیا نسبت به ملت ایران را منفی کنند، در حالی که در این خصوص نیز شکست خواهند خورد.

قدوسی نژاد عدم شناخت نسبت به دشمن را به دلیل برخی ساده اندیشی ها دانست و ادامه داد: دشمن در پی تامین منافع خود است و در این مسیر ما نیز باید به فکر منافع ملت و کشور خود باشیم، نباید به دشمن اعتماد کنیم، چرا که اعتماد به دشمن سبب می شود، از او ضربه بخوریم.

خطیب موقت نماز جمعه ورامین به آغاز برخی از فعالیت های زیرپوستی انتخابات مجلس اشاره کرد و افزود: مردم آگاه هستند و فریب شعارها و وعده های توخالی را نمی خورند، باید برای رای دادن به کسی و انتخاب وی به خوبی در باره آن شخص تحقیق کرد.

امام جمعه رباط کریم

امام جمعه رباط کریم: توجه ناکافی مدیران به مزار شهدای گمنام آبشناسان

حجت الاسلام ترابی در آئین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم خداجو در مصلی بزرگ این شهر برگزار شد ، با بیان اهمیت نماز اظهار کرد: تمامی ما در قبال اقامه نماز خانواده و اقوام خود مسئول هستند.

وی در ادامه بیان کرد: باید با رفتار های صالح و درست و غیر زننده افراد را دعوت به اقامه نماز کنیم.

ححت اسلام ترابی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره معامله با امریکا ادامه داد: امریکا خواستار فشار حداکثری برای تسلیم ایران است و از طرفی خواستار مذاکره با ایران است این نکته سبب شده که آب از دهان بعضی از افراد در داخل جاری شده اما باید هدف امریکا از مذاکره با ایران را بدانیم.

وی یادآور شد: امریکا مذاکره را می خواهد که فقط خودش صحبت کند و فقط ما باید گوش دهیم و از سهم خود عقب بکشیم.

امام جمعه رباط‌کریم در ادامه مذاکره در شرایط فعلی را ذلت خواند و ابراز کرد: مردم مسلمان ایران قطعا زیر بار ذلت نخواهند رفت باید برخی از افراد بدانند که مردم قبول نخواهند کرد که به خاطر رفاه بعضی از افراد به عقب برگردیم و همانند زمان قاجار و پهلوی شویم نوکر امریکا شویم.

حجت السلام ترابی ادامه داد : دشمن می خواهد با کشاندن ایران به پای مذاکره به جهان ثابت کند که فشار حداکثری جواب خواهد داد

حجت السلام ترابی با اشاره به حمله انصارالله یمن این حمله را یک حمله بی سابقه در طول این چهار سال دانست و بیان کرد: آن زمان که عربستان و ائتلاف ۱۷ گانه ۴ سال تمامی مناطق غیر نظامی یمن را بمباران می کرد هیچ کس صدایش در جهان بلند نمی شد و خون هزاران یمنی بی گناه به زمین ریخته نمی شد اما با یک حمله به مناطق اقتصادی عربستان تمامی جهان علیه یمن موضع میگیرند.

وی ادامه داد: امریکا و عربستان به خاطر اینکه از تحقیر شکست خود کم کنند این حمله را از طرف ایران دانستند در صورتی که انصارالله یمن بیان کرد که این حمله توسط آنها انجام شده است.

حجت السلام ترابی با انتقاد از وضعیت بی توجهی به شهدای گمنام رباط‌کریم، تصریح کرد: متاسفانه قبور مبارک شهدای گمنام در رباط کریم و آبشناسان سیار غریب و مظلوم هستند باید بدانیم با خون این شهدا هست که امروز سبب شده ما در اسایش باشیم باید قدر این عزیزان را بدانیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌ دماوندی

امام جمعه دماوند: پیشرفت جمهوری اسلامی در گرو اعتماد به ظرفیت های داخلی است

حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در دماوند ضمن گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: یکی از مهم ترین و بزرگترین فوائد جنگ هشت ساله و هشت سال دفاع مقدس حفظ و تقویت روحیه انقلاب و حرکت نسل جوان و جامعه ما بود که حضور در صحنه دفاع مقدس موجب ماندگار شدن انقلاب شد.

وی بیان کرد: دشمن در زمان دفاع مقدس در ما احساس ضعف کرد و همین باعث شد تا به ما حمله کند، اشتباه بزرگ بعضی از ما در چالش اقتصادی که امروز دچار آن هستیم احساس ضعف ما بود.

امامچجمعه شهرستان دماوند ادامه داد: دشمن متوجه شد که در این موضوع احساس ضعف داریم، لذا فشارهای اقتصادی را زیاد کردند زیرا در هر زمینه ای که از خودمان ضعف نشان دهیم دشمن از همان راه برای حمله به ما وارد خواهد شد.

فتاح دماوندی با بیان اینکه جمهوری اسلامی جمهوری مومنین است و جمهوری عزت است، گفت: دشمن می خواهد تا از راه فشار حداکثری ما را تسلیم کند اما ما در این ۴۰ سال ثابت کردیم که بدون آمریکا هم می توان پیشرفت کرد و تنها شرط پیشرفت ما جدی گرفتن ظرفیت های داخلی در تمام بخش های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی است.

وی افزود: البته تعامل با دنیا به شرط توازن منافع و زیر دست قرار نگرفتن خوب است؛ شرط پذیرش توبه آمریکا بازگشت به معاهده هسته ای است هر چند که توبه گرگ مرگ است.
امام جمعه شهرستان دماوند تاکید کرد: بعید است آمریکا با این غرور و تکبر به برجام برگردد زیرا عهد شکنی در خون ترامپ جریان دارد.

فتاح دماوندی با بیان اینکه دود آتش بازی بین عربستان و یمن به چشم آمریکا هم رفته است، تصریح کرد: حمله انصارالله به قلب صنعت نفتی ۵۰۰ میلیارد دلاری عربستان پیام روشنی به جهان مخابره کرد و این پیام این بود که عربستان محیط خوبی برای سرمایه گذاری اقتصادی نیست و هر لحظه ممکن است با آتش قهر یمنی ها مراکز اقتصادی و نظامی عربستان و امارات به خاکستر تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه تاریخ جمهوری اسلامی نشان داده که ایران هیچ گاه آغاز کننده جنگ نبوده است، عنوان کرد: گروه های مقاومتی وجود دارند تا به سعودی ها سیلی بزنند بلکه از خواب غفلت بیدار شوند اما هنوز نوبت سیلی زدن ما به سعودی ها نرسیده است.

امام جمعه شهرستان دماوند خاطر نشان کرد: ما در دفاع مقدس ایستادگی در برابر ظلم و ظالم را ثابت کردیم؛ عده ای بزدل و ترسوی داخلی که بعضا قلم به دست هم هستند خود را نماینده ی ملت شیردل ایرانی ندانند.

فتاح دماوندی با بیان اینکه ایران بیشه شیران و سرزمین مومنان بلند قامت است، افزود: برای لرزاندن دل بن سلمان ها و آل سعود همان گروه شبه نظامی یمنی یعنی انصارالله کافی است و نیازی به ورود سلیمانی های ما نیست.

وی گفت: اتهام حمله ایران به تاسیسات نفتی سعودی ها برای تشدید پروژه ایران هراسی و دوشیدن عربستان توسط آمریکاست.

 

 

حجت الاسلام جوکار

امام جمعه شهرقدس: دولت به کمبود کلاس درس توجه ویژه داشته باشد

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته(۲۹ شهریور ۹۸) ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی و عبودیت و بندگی حق تعالی اظهار داشت: ذکر اباعبدالله در زیارت عاشورا کنیه ای است که برگرفته از زمان تولد امام حسین علیه السلام است که توسط پیامبر نسبت داده شده است.
وی افزود: سیدالشهدا پدر عبودیت و بندگی در اسلام است و اسلام توسط پیامبر اسلام احداث شد و توسط امام حسین علیه السلم گام دوم اسلام برداشته شد و تداوم پیدا کرد و گام سوم اسلام را حضرت امام زمان عج الله تعالی خواهند برداشت و تمام عالم موحد می شوند. رابطه بین امام حسین و عبودیت مانند رابطه پدر و پسر است. و روح بندگی مدیون خون سیدالشهدا است و کنیه اباعبدالله از جانب پرورگار به ایشان داده شد و باید روح عبودیت را در خود شناخت و در خود تقویت کنیم.
خطیب نماز جمعه ادامه داد: ۲۵ ماه محرم به روایتی سالروز شهادت امام زین العابدین علیه السلام است و ۳۴ سال پس از واقعه کربلا امام سجاد علیه السلام به شهادت رسیدند. در این مدت امامت که فراز و نشیب بسیاری بود اما حضرت رسالت خود را نهادینه سازی کرد و تداوم بخش مسیر امامت و ولایت بود. صحیفه سجادیه و مطالب ارزشمند امام سجاد علیه السلام بهترین منشور حقوق بشر است.
امام سجاد علیه السلام درباره مهدویت و انتظار فرمودند: کسی که ثبات قدم داشته باشد و در دوران غیبت قائم متزلزل نشود، اجر هزار شهید در صدر اسلام به او داده می شود. پس باید از این راه و روش امام درس بگیریم و از مسیر حق خارج نشویم و در مسیر انقلاب اسلامی ماندگار بمانیم.
وی ادامه داد: ۳۱ شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی علیه ابران اسلامی است و جوانان مسلح به اسلام، ایمان و اتکا به پروردگار عالم و معنویت در مقابل دشمن ۸ سال ایستادند و با عزت و افتخار جنگ را به نفع جمهوری اسلامی ایران به پیروزی رساندند و غیرت ایران در تاریخ ثبت شد. امام خمینی فرمودند که جنگ تحمیلی نشان داد که ابر قدرتها از اسلام می ترسند اصل مواجه آنها با انقلابی بود که اسلامی بود. رهبر معظم انقلاب فرمودند هدف دشمن از جنگ مقابله با حاکمیت اسلام و امام بزرگوار بود.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: دفاع مقدس گنج پایان نیافتنی است. ما در جنگ تحمیلی از ارزش ها و اسلام دفاع کردیم و امروز هم درحال جنگ هستیم و ابعاد این جنگ همه جانبه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و رسانه ایت است. دشمن با عقاید و افکار مردم می‌جنگد.
وی افزود: حرمین عسگریین در ۲۳ محرم توسط دشمن تخریب کردند تا به شاید به خیال خام و باطل متوکل گونه خود بتوانند رابطه بین شیعه و امام را تضعیف کنند اما موفق نشدند و شیعه بهتر از قبل حرم امامین را ساخت و صحن حضرت زهرا سلام الله در نجف ساخته شد و صحن عقیله بنی هاشم در کربلا با کمک مردم ساخته خواهد شد و عزت و عظمتی برای شیعه و پیروان اهل بیت و قدرت نمایی شیعه برای به رخ دشمن کشیدن خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار گفت: دشمن به دنبال تخریب رابطه ملت ایران و عراق است، در دوران دفاع مقدس ما با رژیم بعثی عراق جنگ داشتیم و ما امروز با شیعیان عراق برادر هستیم. موکب داران عراقی در دیدار با رهبر انقلاب، رهبر ایران را به عنوان رهبر امت اسلام و ولی امر مسلمین می دانند و رهبری نیز فرمودند امروز اربعین جهانی شده و جهانی تر هم خواهد شد و زمینه ساز تمدن بزرگ اسلامی خواهد شد. این رابطه ها برای دشمن سخت است و هر سال شایعات علیه دو ملت را بیشتر میکند اما مردم هوشیار با ارزش گذاری به مقدسات تو دهنی پشت سر هم به دشمنان زده و خواهند زد.
وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: مدرسه محل تربیت و ساخت نیروی انسانی برای اداره کردن امور جامعه است. در گام دوم انقلاب آموزش و پرورش و دانشگاه ها انتظار داریم که با اهمیت دادن به تربیت صحیح اسلامی و حرکت در مسیر اهداف بلند انقلاب اسلامی و توجه کردن به سند تحول آموزش و پروش که مطالبه رهبری است بتوانند با توجه به آموزه های قران و عترت جوانانی در جهت گام دوم انقلاب بسازند. که این امر با همراهی مردم، مسئولان، نیکوکاران و خیرین میسر خواهد شد. شهرقدس مشکلات بسیاری نسبت به سایر نقاط کشور دارد و از لحاظ تراکم جمعیت و افزوده شدن تعداد چندهزاردانش در هرسال و رشد تصاعدی دانش آموزان نشان می دهد که در سال باید تعداد ۱۰۰ کلاس درس ساخته شود و نیازمند تعداد کلاس های درس بیشتر هستیم اما کمبود کلاس داریم که نماینده مجلس، استاندار و وزیر آموزش و پرورش تلاش جدی کنند و باید نگاه ویژه دولت را به این مسئله تغییر دهند. همچنین معلمین که دو شیفت کار می کنند و برای شیفت دوم حدود یکسال است که حقوق نگرفته اند و این ظلمی در حق معلمین است. اگر بودجه نیست اول برای وزیر و معاون وزیر نباشد کاهش بودجه را از کرسی های آنچنانی شروع کنید نه از شهرستان های محروم. اگر دولت واقعا پول ندارد پس برای همه دولتمردان هم پول نباشد. کشور ایران ثروت فراوان دارد اما اختلاس بسیاری هم انجام می شود مهم این است که مدیران و مسئولان باید درست برنامه ریزی کنند تا مشکلات بخش فرهنگی برطرف شود. معلمی که فکرش درگیر معیشت خود باشد نمی تواند فکر دانش آموزان را پرورش دهد. آیا مسئولان پایتخت نشین کشور حقوق عقب افتاده دارند؟
وی با اشاره به اولین جلسه درس خارج از فقه مقام معظم رهبری یادآور شد: رهبر انقلاب مذاکره بین ایران و آمریکا را اتمام حجت کردند و نقشه راه رابرای همه مشخص کردند و فرمودند هیچ مذاکره ای در هیچ سطحی بین مسئولان ایران وامریکا اتفاق نخواهد افتاد. ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران، جمهوری مؤمنین، مسلمین و عزت است و حرف های شما برای ملت و مسئولان ایران کارایی ندارد. اگر آمریکا میخواهد مذاکره کنیم باید توبه کند و به برجام برگردد و در جمع اعضای برجام مانند سایرین با او حرف میزنیم و مستقیم وارد صحبت نمی شویم. امروز بیش از هر زمان دیگر رئیس جمهور امریکا به مذاکرات با جمهوری اسلامی ایران نیاز دارد اما مذاکره را با قلدری می خواهد انجام دهد و گردنکشی می کند. با توجه به اینکه محتاج است فشار رسانه ای و روانی میآورد و به تحریم وزیر خارجه اکتفا نکرده و فشار سیاسی میآورد و به رئیس جمهور ایران گذر نامه نمیدهد. این مسئله بی سابقه است که به رئیس جمهوری ویزا ندهند. اما رئیس جمهور بداند که نرفتن به انجا آبرومندانه تر از این است که به التماس و نیاز برود.
حجت الاسلا و المسلمین جوکار تصریح کرد: امریکا به دنبال تهمت علیه ایران است و در عملیات انصار الله یمن که ستون فقرات عربستان شکسته شد و بزرگترین پالایشگاه نفت دنیا ۵۰ درصد تولید آن متوقف شده است. انگشت اتهام آمریکا، صهیونیست و سعودی به سمت جمهوری اسلامی ایران است و می گویند کار ایران است به این دلیل که این ضربه بزرگ را میخواهند بگویند که این ضربه را از ایران خورده اند و میخواهند قدرت و جایگاه انصار الله را تضعیف کنند. و میخواهند در منطقه جوی درست کنند که تهدید به جمهوری اسلامی را اثبات کنند و بگویند این از نشانه های تهدید برای انرژی دنیاست و اعتلافی برای علیه جمهوری اسلامی برای تامین امنیت انرژی دنیا، که باید بگوییم کورخوانده اند و تامین امنیت انرژی نیز به دست ایران است. و سوم ترفند جدیدی است که سلاح های دفاعی و سامانه‌ها را با قیمت گزافی بفروشند اما سلاح هایی که سعودی ها خریدند چه کارایی برای آنها داشت؟ آمریکا هم سردرگم شده و سعودی هم از کلاهی که سرش رفته گیج میخورد.
این معامله برای عربستان دوسر باخت است و امیدواریم متوجه بشوند و به اسلام برگردند.

 

امام جمعه بخش گلستان

امام جمعه بخش گلستان: شورای اسلامی شهر نباید برخی مسائل را به شهرداری تحمیل کند

حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه خود با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، عنوان داشت: ۳۹ سال قبل دشمنان ایران اسلامی جنگی نابرابر را بر ما تحمیل کردند و ۸ سال جنگ را ایجاد کردند آن هم در کشوری که تازه انقلاب به پیروزی رسیده بود.

وی در ادامه باتاکید بر حمایت تقریبی تمامی کشورهای جهان از عراق در جنگ تحمیلی، تصریح کرد: در آن زمان همه برای شکست ایران لحظه شماری می کردند چراکه بر روی کاغذ پیروزی با آن‌ها بود اما در نتیجه ایثار، جهاد، مقاومت و شهادت ملت ورق برگشت و مردم ایران با سرافرازی از این جنگ خارج شدند.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور در رابطه با برکات جنگ تحمیلی و لزوم شناخت دستاوردهای ۸ سال دفاع مقدس، گفت: بنابه گفته رهبر معظم انقلاب ۸ سال دفاع مقدس گنجی است که باید استخراج شود، چراکه ما در جنگ، انقلاب خود و استحکام و قدرت جمهوری اسلامی ایران را اثبات کردیم.

وی همچنین به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: هدف آمریکا از مذاکره مجدد تحمیل خواسته‌های خود و اثبات به نتیجه رسیدن فشار حداکثری بر روی ایران می باشد و بدون تردید هدف آن‌ها رسیدن به نتایج معقول نمی باشد و بنا به گفته مقام معظم رهبری هیچگونه مذاکره‌ای با این افراد معقول و قابل قبول نمی باشد.

امام جمعه بخش گلستان در خصوص عملکرد شورای اسلامی شهر و شهردار گلستان، تبیین کرد: وظایف شورای اسلامی شهر مشخص می باشد و نباید برخی مسائل را به شهرداری تحمیل نماید و در مقابل نیز شهردار باید عملکرد مناسب و سریعی داشته باشد نه اینکه لاکپشتی عمل کند.

وی درپایان باتوجه به بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید، افزود: از اولیا می خواهیم که ارتباطشان با مدارس و آموزش و پرورش تنگاتنگ باشد و همه اولیا و هم معلمان و فرهنگیان نسبت به محتوای درس‌ها و تناسب آن‌ها با مسائل روز وهمچنین مسئله تربیت اسلامی توجه کافی داشته باشند.

امام جمعه باقرشهر

امام جمعه باقرشهر: امام جمعه اگر خطاها و گناهانتان را جلو چشم آوردید دلتان شکست و اشک ریختید

حجت الاسلام والمسلمین موسوی، امام جمعه باقرشهر، در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی این هفته ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: بندگان خوب خدا، تقوای الهی پیشه کنید و از معصیت پروردگار و عذابی که گرفتار معصیت کنندگان می شود بترسید.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی در ادامه با اشاره به زهد و ساده زیستی گفت: زهد و ساده زیستی یکی از ارزشمندترین فضایل اخلاقی است که اهمیت آن در آیات و روایات به روشنی مشهود است. هدف از خلقت انسان را عبادت کردن و رسیدن به کمال و سعادت حقیقی معرفی کرده است: وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِیَعْبُدُون (ذاریات: ۵۶). شرط رسیدن به کمال و سعادت، تلاش و کوشش در این مسیر است و برای واداشتن انسان به تلاش مداوم، حب ذات و نفس را در وجود او قرار داده است. از سوی دیگر، برای مهار کردن نفس و جلوگیری از افراط در علاقه به دنیا، عشق، ایثار، فداکاری و… را به بشر هدیه نمود. یکی دیگر از این هدیه های الهی، زهد و ساده زیستی است که یکی از ارزش های اخلاقی و از اساسی ترین اصول زندگی فردی و اجتماعی به شمار می آید.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی، امام جمعه باقرشهر در خطبه های دوم نماز جمعه گفت: اگر خطاها و گناهانتان را جلو چشم و نظر خودتان آوردید و دلتان شکست و اشک ریختید، بدادنید خداوند تبارک و تعالی شما را مورد توجه قرار داده است، بدانید که این مبدا پذیرش الهی است و خوشا به سعادت کسی که خطاهایش بخشیده شود.

وی در ادامه به شهادت امام زین العابدین(ع) اشاره کرد و گفت: شهادت امام سجاد(ع) در دو روایت آمده یکی دوازده محرم و یک روایت بیست و پنج محرم سال ۹۵ هجری قمری است. شاید هیات ها توجه ای به شهادت امام سجاد(ع) نداشته باشند چرا که تحت الشعاع مسائل عاشورا قرار دارند ولی در ۲۵ فاصله از عاشورا است و مساجد، هیات ها و ادارات باید یاد کنید از امامان معصوم اگر میخواهیم معنویت در دستگاه ها و ادارات حاکم شود ما باید یاد کنیم و از آموزه های این امامان یاد برگیریم و تجلیل کنیم.

امام جمعه باقرشهر ضمن اشاره به آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس افزود: به روح و روان شهدای دفاع مقدس درود میفرستیم و همچنین دوشنبه هفته آینده اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید را به همه دانش آموزان، مدیران ومعلمان عزیز تبریک و امیدواریم سال تحصیلی جدید را با موفقیت آغار و به انتها برسانید.

وی در ادامه به نکاتی از فرمایشات مقام معظم رهبری در آغاز درس فقه اشاره کرد و در پایان گفت: از همه مسئولان محترم منطقه استاندار، فرماندار، شهرداران، و شوراها و مسئولان شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در راس آن مقام معظم رهبری که حمایت و اعتماد کردند، بنده بیست سال امام جمعه شما بودم خدا را شکر میکنم که این توفیق بزرگ خدمت به منطقه و شهر خودم را به بنده داد، من زاده قمصر هستم و فرزند این منطقه هستم، هرکس هر مشکلی داشت و به من مراجعه می‌کرد تا حل مشکل راحت نمی نشستم. همچنین از تلاش های بی دریغ مهندس اسدی مشئول ستاد نمازجمعه تشکر میکنم.

حجت الاسلام سید مهدی امیری ارجمند

امام جمعه فیروزکوه: مذاکره یک طرفه معنایی ندارد

حجت الاسلام امیری ارجمند در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: یکی از راه های کسب تقوا فهم جایگاه و ارزش دو فریضه بزرگ الهی یعنی امر به معروف و نهی از منکر است و این دو فروع دین قوام شریعت محسوب می شود، دو فریضه ای است که با فضیلت ترین اعمال بندگان خداست، همانطور که نماز و خمس و زکات واجب است امر به معروف و نهی از منکر هم واجب هستند که مصادیق فراوانی دارند هم مربوط به امور اخروی و هم امور دنیوی، نماز جمعه یکی از معروفات بسیار شایسته است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: شهرستان ما از ظرفیت های بسیار توانمند(حتی در زمینه شعر و شاعری و…) برخوردار است، وظیفه ما این است که امروزه از این گنجینه ای که در دست ما است (چه شهدا و رزمندگان و چه ایثارگران) حفاظت کنیم.

امام جمعه فیروزکوه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بیان داشت: “ما هیچ نوع مذاکره ای با آمریکا در هیچ کجا و هیچ شرایطی نخواهیم داشت” زیرا ما سالیان سال مذاکره کردیم و این نگاه همه مردم و مسئولین ما (رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و…) است؛ به لحاظ اینکه آنان می خواهند بر سر میز مذاکره هر چه گفتند ما بگوییم چَشم و چَشم گفتن یک طرفه معنایی ندارد، ما با تکیه بر مردم و جدی گرفتن ظرفیت های داخلی به خصوص جوانان که همواره مورد عنایت مقام معظم رهبری می باشند می توانیم به خود کفایی در تمامی زمینه ها برسیم.

حجت الاسلام امیری ارجمند افزود: ما هرگز به بیگانگان تکیه نمی کنیم؛ دولتمردان ما باید بدانند اگر تاکنون نگاهی به بیرون داشتند و از ظرفیت های داخلی استفاده نکردند امروز دیگر آن زمان گذشته است، ما سردرگم نیستیم و در این میان آنان و سردرگم هستند، تنها راه برای مذاکره این است که آنان به جای اول بر گردند و از گناه سیاسی که مرتکب شدند توبه کنند و لغو تحریم کامل را داشتند و سپس به عنوان یکی از اعضای پنج به علاوه یک در جلسات برجام شرکت کنند.

امام جمعه فیروزکوه با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس تصریح کرد: دفاع مقدس متعالی ترین نوع مقاومت و حماسه در جهان است که این نوع دفاع کم نظیر ترین نوع مقاومت در تاریخ بود.

وی درباره دیگر برکات دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس تنها دفاع از خاک نبود بلکه این دفاع حفظ آرمان های اسلامی و عزت خواهی و دوری از ذلت بوده است، به برکت دفاع مقدس ظرفیتی را ایجاد کردیم تا جبهه مقاومت از ما الگو بگیرد و امروز در عراق و سوریه و لبنان از این ظرفیت استفاده می کنند.

امام جمعه فیروزکوه درباره شعار سال “رونق تولید” بیان داشت: اگر دولتمردان از چهل سال گذشته تاکنون اعتماد به نفس داشتید و آن جمله گران بها “ما می توانیم” را باور داشتید در این حوزه شرایط عالی تر و بهتر بود؛ امروز که کفگیر به ته دیگ خورد دولتمردان ناچار شدند از جوانان به نحو احسن استفاده کنند، این مورد همواره مورد توجه مقام معظم رهبر بود؛ ایشان تنها سکان دار ایران اسلامی نیستند بلکه تمامی آزادی خواهان جهان چشم و دلشان به ایشان است.

این مقام مسئول درخصوص حذف نام شهدا از سطح کوچه ها در کشور گفت: این کار عالمانه نبوده است، بعضی ها فکر می کنند اگر نام شهید بر سر کوچه ها باشد باعث می شود که نشاط از جامعه برداشته شود در حالی که نمی دانند شهید به ما روح و نشاط می دهد؛ این نگاه لیبرالیستی و تفکر غربی گرایانه است، این نگاه ها جامعه را آزرده و مردم را مایوس می کند؛ همانطور که یک خانمی که سی سال از سنش بیشتر نگذشته است و مدرکش را از کشور مالزی گرفته به عنوان دبیر شورای راهبردی منطقه آزاد کیش منصوب شود، این به معنای این است که به دنبال شایسته سالاری و جوانان انقلابی نیستند؛ دنبال این هستند که ژن خوب پیدا هستند.

 

امام جمعه ملارد: اقتدار ایران برگرفته از مکتب حسین (ع) است

آخرین نماز جمعه شهریور ۹۸ ملارد به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسینی نوری در مصلی بزرگ شهر ملارد اقامه شد
حسینی نوری در ابتدای سخنانش در خطبه اول نماز جمعه به تربیت فرزندان به روش اسلامی تاکیید کرد و گفت: تربیت فرزندان در خانواده یک امر مهم است تا بچه هایمان در آینده نگه دار نظام جمهوری اسلامی باشند و این تربیت ابتدا باید مهربانانه باشد تا تاثیر گذار باشد . تقوا یعنی حق الناس و کمک مردم و دست درازی نکردن به بیت المال است .
حسینی در ادامه سخنانش گفت : طبق سخنان مقام معظم رهبری هیچ ملاقاتی بین مقامات ایرانی و آمریکایی صورت نخواهد گرفت. کل دنیا در تلاشند با آمریکا ملاقات کنند ولی آمریکا در تلاش شدید است که فقط یکی از دیپلمات های مارا ببیند. امروز هآمریکا و هم پیماننش به جایی رسیده اند که میخواهند بدون پیش شرط و حتی پرداخت مبالغ کلان ایرانی هارا ببینند این نوعی قدرت و افتخار و عزت ایران و جمهوری اسلامی ایران است و این افتخارات برگرفته از مکتب امام حسین (ع)است و این عزت ما برگرفته از خون شهدای انقلاب است و این افتخار هم برگرفته ازرهبری های پیامبر گونه امام راحل و مقام معظم رهبری هستیم .شعار ما در مقابل دنیای کفر و طلم و ستم ، لبیک یا حسین است و از ظلم بدور هستیم.
امام جمعه محبوب و مردمی ملارد گفت: عزیزان جانباز و ایثارگر ، رزمنده و انقلابی ما افتخار انقلاب را در جنگ به دنیا نشان دادند و در جنگ به جهان فهماندند که در مقابل ابر قدرت های جهان میشود ایستادگی کرد واین تعابیر امام راحل از دفاع مقدس است . برای حفظ ارزش های دفاع مقدس همه باید تلاش کنند و نگهبان این ارزش ها باشیم تا به نسل جدید و آینده منتقل شود.
آموزش و پرورش رویکرد خود را تربیت محور کند تا تاثیر مثبت داشته باشد و نگاه آموزشی کشور باید به سمت آموزش با متد های روز باشد تا به درد جامعه و فرد بخورد و متون درسی باید تغییر و تحول اساسی در محتوایشان رخ دهد و والدین و مدرسه و دبیران در تلاش هماهنگ بودن با یکدیگر باشند تا دانش آموزان با آموزش و پرورش یکی شود و بهترین علوم را فرابگیرد.

حسینی نوری در حاشیه سخنانش از تلاش های شبانه روزی اورژانس شهرستان ملارد و پرسنل زحمت کش فوریت های پزشکی اورژانس که در حساس ترین لحظات خطر حامی حفظ جان مردم هستند تقدیر نمود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=524772

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.